gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Rus gazeteciye ilginç yanıt

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Orhan Pamuk bir Rus gazetecinin "Niçin Nazım Hikmet gibi Rusya'da yaşamıyorsunuz" sorusuna ilginç bir yanıt verdi.
    Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, yeni kitabının tanıtımı için gittiği Moskova’da kendisi için önemli olanın Türk devletinin diplomasisi ya da uluslararası ilişkileri değil, Türkiye’deki düşünce özgürlüğü olduğunu söyledi.

Pamuk, Moskova’da yaptığı basın açıklamasında Rus bir gazetecinin, “Neden ABD’de yaşıyorsunuz, çalışıyorsunuz? Neden Avrupa’da değil ya da niçin Nazım Hikmet gibi Rusya’da değil?” sorusu üzerine şöyle yanıt verdi:

“Durumum çok şükür ki Nazım Hikmet’inki kadar kötü değil. O Türkiye’ye dönse hapse atıp, öldüreceklerdi. Ben istediğim zaman gidiyorum, istediğim zaman çıkıyorum. Tabii senede bir sömestr New York’ta yaşamak da hoşuma gidiyor. 50 yılda Nazım Hikmet’ten bu yana gene de özgürlük biraz Türkiye’de gelişmiş demek.”

Rus gazeteciye ilginç yanıt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rus salatası

rus salatası

Malzemeler Yeteri kadar mayonez 3 Adet orta boy patates 3-4 Adet havuç Yarım kilo kornişon 1 Adet bezelye konservesi(garnitür) 1 Adet yumurta 5-6 Dal maydanoz (süslemek için) Hazırlanışı Patatesleri ve havuçları ayrı kaplarda yumuşayıncaya kadar haşlayın. Kabuklarını soyun ve tavla zarı büyüklüğünde doğrayın. Kornişonu küçük küçük doğrayın. Konserve bezelyenin suyunu süzün ve...
  2. Rus mutfağından !

Rus mutfağından !

Rus Mutfağından Kiev Tavuğu Malzemeler : 4 parça tavuk göğsü 3 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı galeta unu 1 çay bardağı un 1 demet maydanoz 2 yumurta 1 limon Sıvı yağ Tuz, karabiber Hazırlanışı : Piliç göğüslerini bir bıçak yardımıyla açtıktan sonra inceltmek için dövün ve üzerine tuz, karabiber serpin. Bir kapta çırparak hazırladığınız tereyağı, maydanoz, limon suyu karışımını...
  3. Gazeteciler Biyografi

Gazeteciler Biyografi

mehmet korhan fırat biyografisi mehmet korhan fırat hayatı biyografi hakkında bilgi ın hayatı BÜTÜN BİYOGRAFİLER INTERNETTEN DERLEME VE ALINTIDIR Abdulla Latifzade ( 1891)- (1938) Kırım Türk Edebiyatı Edebi çalışmalarına 1917 inkılabından önce "Tercüman" gazetesinde başlayan Abdulla Latifzade (1891-1938), inkılabından sonra da çalışmalarına devam eder. Uyanık fikirli, zeki,...
  4. Tarkan'dan Okan Bayülgen'e İlginç Yanıt!

Tarkan'dan Okan Bayülgen'e İlginç Yanıt!

tarkan, okan bayülgen, atışması, cevap verdi, açıkmalar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Ünlü şarkıcı Tarkan Levent'te görüntülendi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen Real Madrit'in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun şarkılarını beğenmesine 'Süper' diyerek yanıt veren ve hoşuna gittiğini belirten Tarkan gözlükleriyle dikkat çekti. Tarkan'a, ''Öyle...
  5. Rus Atasözleri

Rus Atasözleri

Rus Atasözleri istiyorum sizden ve şimdiden isteğimi yerine getirdiğiniz için tşkler.

Sayfayı Paylaş