gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Rus gelinleri çıldırtan adetler

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Türklerle evlenen Rus gelinler pek mutlu değil. Onları çıldırtan bazı adetlerimiz var. En sevmedikleri şey de yaşlıların ellerini öpmek. Nataşa sözüne ise deli oluyorlar. BBC'den Cenk Başlamış'ın derlediği haberde ilginç veriler yer alıyor.
    Kremlin, Moskova

İnternetteki turkey.ru, Türkiye'ye sık giden Rus genç kızların sohbet ettiği bir site. Sitedekiler Türkiye ile ilgili akla gelen gelmeyen ne varsa tartışıyor. Bir gün Antalya'daki çapkın bir animatörü kara listeye alıyor, başka bir gün laiklik tartışmalarına değiniyorlar.

Son zamanlarda evlenerek Türkiye'ye yerleşen Rusların sayısı arttığı için oradaki yaşam odaklı tartışmalar da çoğalıyor.

TÜRKLER'İ İKİNCİ SINIF GÖRÜYORLAR

İşte, bu yazışmaların ortaya koyduğu bir gerçek var: Rus gelinlerin bir bölümü Türkiye'de mutsuz. Hatta biraz ağır kaçacak ama Türkiye ile ilgili neredeyse her şeyden nefret edenlerin sayısı da az değil.

Sorun kısmen Rusların Türkiye ve Türklere bakış açısından kaynaklanıyor. Açıkça söylemese de çoğu Türklerin ikinci sınıf olduğunu düşünüyor.

RUSLARI SİNİR EDEN ADETLER

Rusları Türkiye'de kelimenin tam anlamıyla sinir eden şeyler var.

Örneğin, yaşlıların elini öpmek çoğunun kabul etmek istemediği bir alışkanlık.

Birbirlerine el öpmemek için ne numaralar bulduklarını anlatıyorlar.

Hoşlanmadıkları diğer şeyler de şöyle sıralanıyor;

*Çat kapı misafirlik de Rus gelinlerin anlayamadığı bir davranış.
    *Türklerin yolda gördüğü çocukları mıncık mıncık mıncıklamasına da kızıyorlar.
    *Çarşaflılardan hiç mi hiç hoşlanmıyorlar. Kendi aralarında Türkçe "kapalı" deyimini kullanarak, "Filanca semtte çok kapalı var, sakın orada ev tutmayın"diye birbirlerini uyarıyorlar.
    *Dedikoduya girecek ama Rus gelinler Türk hemcinslerinden de hoşlanmıyor.

PEKİ NEDEN TÜRKİYE'DE YAŞIYORLAR?

Sitede geçen gün bu konu gündeme geldi ve birisi "Türkiye'de ne hoşunuza gidiyor? Neden orada yaşıyorsunuz"diye sordu.

Farklı yanıtlar vardı ama çoğunluk, "Doğa ve iklim dışında hiçbir şey hoşuma gitmiyor. Türkiye'deki her şey beni deli ediyor" dedi. Sorun biraz da Rusların Türkiye'de yaptıkları seçimle ilgili.

Bir bölümü tatil köylerinde tanıştıkları kişilerle evleniyor; dolayısıyla, örneğin Moskovalı üniversite mezunu bir genç kızla Belekli bir Türk garson birlikte olunca kültür farkı belirginleşiyor.

'NATAŞA' SÖZÜ ÇILDIRTIYOR

Eğer söz konusu Belekli gencin ailesi koyu dindarsa, Moskovalı gelin dindar Türkiye'de yaşıyor. Damadın ailesi kalabalıksa ömrü akraba gezmelerinde geçiyor; her şeye karışan kaynanalar cabası.

Bazıları da Müslüman olmaları için baskı yapılmasından şikâyetçi. Aşağılayıcı anlamda kullanılan "Nataşa" ifadesi ise hepsini çıldırtıyor.

Gelinlerin genel tavrı, "Kariyerimi, ailemi, gül gibi ülkemi bırakıp sevdiğim için Türkiye'ye geldim"diye özetlenebilir. Eşlerinden yeterli destek alamayınca pişmanlık başlıyor. Bu koşullarda boşanan da var, Türk kocasını alıp Rusya'ya dönen de. Aslında biraz çevre desteği, biraz hoşgörüyle çözülebilecek sorunlar. Öyle ya, mutluluk önce insanın kendi içinde başlamıyor mu?

Rus gelinleri çıldırtan adetler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rus mutfağından !

Rus mutfağından !

Rus Mutfağından Kiev Tavuğu Malzemeler : 4 parça tavuk göğsü 3 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı galeta unu 1 çay bardağı un 1 demet maydanoz 2 yumurta 1 limon Sıvı yağ Tuz, karabiber Hazırlanışı : Piliç göğüslerini bir bıçak yardımıyla açtıktan sonra inceltmek için dövün ve üzerine tuz, karabiber serpin. Bir kapta çırparak hazırladığınız tereyağı, maydanoz, limon suyu karışımını...
  2. Çıldırtan Hasta

Çıldırtan Hasta

Çıldırtan Hasta D: Neyiniz var H: Kimsem yok. çok yalnızım doktor. öle yalnızım ki gölgem bile çıkmıyor. D: Ben size nasıl yardım edeyim? H: Grup terapisi verseniz? şöle kalabalık olanından . D: Bana şikayetlerinizi tarif edin. H: Hep yalnızım . çok sıkılıyorum. canım hiç bişey yapmak istemiyor. D: Depresyonda mısınız? H: Yok, girmeye üşendim . D: Size bir doktor arkadaşımı...
  3. Çıldırtan Espiriler

Çıldırtan Espiriler

hayattan bezdiren espriler *Dün yapılan bir operasyonla Ajda Pekkan'ın alnı sonunda ensesine ulaştı. *Bak Barbie'ciğim,sen daha TOY sun. *Türkiye'de en demokratik olay, trafik kazaları; herkes eziliyor... *Tüh!.. Amortiyi tek rakamla kaçırdım yine... *Oğlum,senin zayıflaman için daha 40 fırın ekmek yemen lazım.. *Suçlu ayağa kalk!..Çocuklu bayana yer ver!.. *Daha son kullanma tarihine...

Sayfayı Paylaş