gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir Biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bizim ev çok rutubetli oğlum da hep hasta oluyor acaba oğlumun hasta olmasının nedeni evimizin rutubetli olması mı acaba Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir bu konuda bilgi verebilir misiniz bana

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Rutubetin Zararları

Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir

Özellikle zemin katlarda yaşayanların en büyük sıkıntısıdır rutubet. Havada her zaman belli bir miktarda rutubet vardır. Rutubetin kendisi değil, fazlası zarardır.

Rutubet havadaki su buharıdır. Rutubet Belli bir miktarda yoğunlaştığında bedenimize, kullandığımız eşyalarımıza zarar vermeye başlar.

Rutubetin Zararları Nelerdir?

Ev ve Ofis gibi yaşam alanlarında kötü kokulu ağır bir hava, sağlıksız bir atmosfer ortamı sağlar.
    Depo, Kiler, Dolap gibi alanlarda saklanan ürünlerde bozulma, küflenme, paslanma ve çürümeye neden olur.
    Otomobil, Karavan veya teknelerdeki kapalı ortamlardaki ekipmanların paslanmasına ve bakteri oluşumunun artmasına ve kötü koku çıkmasına sebep olur.
    Gardıroplarımızda oluşan ve giysilerimize zarar veren kötü koku ve ıslaklık sağlar.
    Gardıroplarımızda oluşan güve ve bakteri oluşumunu sağlar.
    Mutfak ve Banyo dolaplarında meydana gelen yoğun kötü koku ve ıslaklık sağlar.
    Odalarda meydana gelen yüksek rutubetli ortamda alerji virüs ve bakterilerin çoğalması, romatizma hastalıkların başlangıcına sebep olur.

Rutubetli Havanın Zararları Nelerdir Biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havanın Nemi Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Havanın Nemi Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Selam arkadaşlar siz de Havanın Nemi Ne İle Ölçülür merak ettiniz mi hiç bilmiyorum ama ben harbiden de çok merak ettim sizden Havanın Nemi Ne İle Ölçülür diye biliyorsanız bana yazmanızı rica ediyorum.
  2. Havanın Özkütlesi Nedir biliyor musunuz

Havanın Özkütlesi Nedir biliyor musunuz

Selam arkadaşlar ben sizden mümkünse bilginiz var ise tabi Havanın Özkütlesi Nedir bu konuda bilgi vermenizi rica ediyor ve şimdiden bilgiler için çok tşk ediyorum.
  3. Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür biliyor musunuz

Selam arkadaşlar neşe dolu bir hafta sonu geçirirsiniz inş diyor ve sizlere Havanın Sıcaklığı Ne İle Ölçülür diye soru yöneltiyorum. Cevaplar için şimdiden çok tşkler.
  4. Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir biliyor musunuz

Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir biliyor musunuz

Merak ettim acaba Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni Nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım varsa aranızda Havanın Yazın Sıcak Kışın Soğuk Olmasının Nedeni hakkında bilgi versin.
  5. Toksinlerin Zararlarını Biliyor musunuz?

Toksinlerin Zararlarını Biliyor musunuz?

toksinlerin zararları, toksinler hakkında, toksin nedir Sevgili melekler, özellikle görsel ve yazılı basında sık sık toksin atıcı programlar, içecekler ve gıdalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Vücutta bulunan toksin maddeler sizi yorgun, uykusuz, sinirli hissettirir ve ruhsal ve fiziksel sorunlara yol açar. Karaciğer, bağırsaklar, böbrek, akciğer ve deri başta olmak üzere pek çok...

Sayfayı Paylaş