gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Rüya Anlatana Karşı Yapılacak Dua

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Rüya Anlatana Karşı Yapılacak Dua varmış acaba hangi duadır ya da nasıl bir duadır lütfen yazın bana kızlar.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Rüya Anlatana Karşı Okunacak Dua
    Hayran raeyte ve hayran yekûnu.

Manası:
    Hayır gör ve hakkında hayırlı olsun.

"Peygamber efendimiz kim rüya gördüm derse, ona bu şekilde mukabele ederdi."

Rüya Anlatana Karşı Yapılacak Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazanda yapılacak haftalık dualar

ramazanda yapılacak haftalık dualar

haftalık dualar 1.Cuma günleri 1000 defa “Allâh, Allâh 2.Cumartesi günleri 1000 defa “Lâ ilâhe illâllah 3.Pazar günleri 1000 defa “Ya Hayyu ya Kayyûm 4.Pazartesi günleri 1000 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil’aliyyil’Aziym” 5.Salı günleri 1000 defa “Cezallâhü annâ Muhammeden (sallalahü Aleyhi ve selleme) 6.Çarşamba günleri 1000 defa “Estağfirullahel’Aziyme ve etûbü ileyh 7.Perşembe...
  2. Gelin Evden Çıkarken Yapılacak Dua

Gelin Evden Çıkarken Yapılacak Dua

gelin evden çıkarken yapılan dua gelin evden cikarken okunacak dua çıkarken okunacak cıkarken Kızlar herşey dua ile yapılır...Gelin baba evinden çıkarkende yapılacak bir dua var...Bilmeyenler için o duayı paylaşıyorum sizlerle... Örf ve adetlerimize göre; Gelin Baba evinden uğurlanırken bir dua yapılması yerinde bir davranış olur Şu şekilde bir dua yapılabilir; بسم الله الرحمن الرحيم اَ...
  3. Çocuğa isim koyarken yapılacak dua..

Çocuğa isim koyarken yapılacak dua..

çocuğa isim koyma duası isim duası koyma duasi bebeğe Çocuğa İsim Koyarken Yapılacaklar ve duası: Abdestli olarak ayakta kıbleye dönüp, çocuğun sağ kulağına ezan ve sol kulağına kamet okuduktan sonra verilen isim çocuğun kulağına söylenir. Peygamber Efendimiz kendisine bir çocuk getirildiğinde “Allahümme’c’alhü berren ve takıyyen ve enbetehü fi’l-İslâmi nebâten” diye dua ederdi....
  4. Arefe günü yapılacak dualar

Arefe günü yapılacak dualar

Resulullah (s.a.v) şöyle buyuruyor:“ Günlerin en faziletlisi arefe günüdür. Faziletçe cumaya benzer. Arefe günü cuma günü dışında yapılan yetmiş hacdan daha faziletlidir (Hac da iken). Duaların en faziletlisi de arefe günü yapılan duadır. Benim ve benden önceki peygamberlerin söylediği en faziletli söz de, Lailahe illallahu vahdehü la şerike lehu. (Allah birdir, O’nda...n başka ilah yoktur....
  5. Nazar değmesine karşı dualar

Nazar değmesine karşı dualar

nazar duaları nazara karşı dualar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda nazar (göz)değmesine karşı koruyucu duaları ve o dualar hakkında ki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.) [İ. Adiy] (İnsanların yarısı nazardan ölür.) [Taberani] (Nazar haktır.) [Müslim] 1- Resûl-i Ekrem Efendimiz, torunları Hasan ve...

Sayfayı Paylaş