Rüya mı Kabus mu Masal mı bi bakar mısnız...

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Rüya mı Kabus mu Masal mı bi bakar mısnız...
rüyada valiz toplamak rüyada birinin sana para vermesi insanın yılana dönüşmesi yılanın insana dönüşmesi yılana dönüşmek
Merhabalar size az önce gördüğüm ve beni şu an hala etkisinde bırakan bir rüyamı anlatacağım ve yorumlamanızı rica ediyorum.

Rüyamda kayınvalimdemlerdeydik.Kayın validemle aram çok iyi değildir yani kavga etmeyiz ama sanki beni pek istemez.Her neyse rüyamda oradayız eşimle beraber sanırım 1 kaç gündür orada kalıyoruz.Sonra hatırlamadığım bir denenden dolayı kayınvalidemle kavga ediyoruz ve ben bağıra çağıra artık canıma tak ettiğini ve evden ayrılacağımı söylüyorum.Valizimi toplamaya gidiyorum .Eşim peşimden odaya geiyor ve bana sen ne yapmaya çalışıyorsun diyor.Ama o gelene kadar ben eşimin de kendimin de eşyalarımızı toplamışım valize.

Her neyse diyorum artık annene de ablana da babana da ,onların yaptıklarına da katlanamayacağım ben gidiyorum sen de geliyorsan eşyalarını topladım diyorum.O da ikimiz de gitmiyoruz diyor ama ben hayır madem sen gelmiyorsun ben gidiyorum diyorum ve valizden onun eşyalarını fırlatıp çıkarıyorum.O da bana defol git ben bi yere gelmiyorum ,bir daha gözüme gözükme bitti herşey diyor ve evden çekip gidiyor.

Ben tabi onun bu davranışına çok üzülüyorum.Çünkü benimle geleceğini düşünüyordum.Çok sert çıktığıma onu yumuşaklıkla ikna etmediğime üzülüyorum.

Bu arada evin önünde çalgılı çengili bir düğün var davullar çalıyor herkes oynuyor felan.Ev ikinci katta ve ben balkondan aşağı bakıyorum.Aşağıda kardeşimi görüyorum ve kardeşim bi çitin arkasında.Beni görünce çitin üstünden geçip balkonun altına geliyor ve abla hadi eve gidelim(babamlara) diyor bana.Ben de ona biz gidiyoruz kendi evimize (konyaya) diyorum ona.(yani ben hala eşimi ikna etmeyi düşünüyorum)

Neyse sonra o zaman aşağı gel de gezelim diyor.Tamam diyorum ve aşağı düğünün ortasına iniyorum.Yanıma bir kız geliyor rüyamda arkadaşımmış ama normalde tanımıyorum.Nesli diyor bana mustafa abi(eşim)şu an nerede biliyor musun diyor.Ben de bilmiyorum sen biliyosun heralde diyorum.Evet diyor biliyorum şu üst sokakta genç güzel bir kadının evinde sarmaş dolaş gördüm onu.

Benim sinirlerim atıyor tabi ne ara gittim bilemiyorum ama bir büyücüye gidip o kadına ders vermek için bir şeyler istiyorum Büyücü de arkadaşım ve bana birer baston veriyor.Bastonlar büyülüymüş kime sinirle doğrultursan ona zarar verirmiş.Biz o arkadaşım olan kızla doğru o dediği evin önüne gidiyoruz ki ne göreyim pencerenin önünde dünya güzeli bir kız ve eşim öpüşüyorlar.

Ben resmen deliriyorum elimdeki bastonla eve saldırıyorum .Yanımdaki kız da benle aynı şeyleri yapıyor.Sonra elime geçirdiğim bütün taşları eve fırlatıyorum.Evin camlarınbı paramparça ediyorum.Bu arada kızla eşim aşağı iniyorlar ve ben elimdeki bastonla kıza doğru koşarken kız birden buhar olup uçuyor.

Benim ve kız arkadaşımın elimizdeki bastonlar da yere düşüp birer yılana dönüşüyorlar.

Şaşkınlıktan dilimi yutuyorum resmen sonra eşime diyorum ne oluyor.Bana diyor ki kız flan yoktu o sadece bir melekti ve bizi barıştırmak seni kıskandırmak için buaradydı.Senin elindeki büyülü bastonlar da onun gücüyle yılana yani kendi hallerine dönüştü diyor.

Ve ben öyle bir uyanıyorum ki sanki herşeyi gerçekten yaşamış gibiyim.Çok etkilendim hala da etkisindeyim üzerinden yarım saate yakın geçmesine rağmen.Ama anlatınca biraz rahatladım.Yorumlayanların ve okuyanların şimdiden beynine sağlık meleklerim....

Hayal'cim özel isteğin üzerine özel bir yorum yapacağım (bu arada ben rüya yorumcusu oldum çıktım) :D:D

Eşinle sorunların mı var? Etkisinde kalmışsın sanırsam. Gördüğün rüya güzel. yılan görmek düşmandır, o yılanların sana zarar vermemesi çok güzel. Düşmanların sana zarar veremiyor ve sen etrafta duyduğun lafları, sözleri ciddiye alma. Rüyan da ki büyücünün sana sihirli baston vermesi ve onların bir yılana dönmesi, eşinin de sana meleğin sizi barıştırmak istediğini söylemesi, bence milletin laflarına aldırış etme.

Ben evli değilim, fakat etrafım da ki evliliklerden, daha doğrusu hayatın getirisi ve şartı olan insan ilişkilerinden biliyorum ki biriyle sorunun varsa onları kafanda büyütmeden, kendine güvenerek çözmen gereklidir.

Gelelim kayınvalidene :) Bu artık kesinleşmiştir ki gelin kaynana pek bir birini sevmez :) Onların kapısın da düğün kalabalığı görmen ise, o taraftan bir haber alacağına delalettir. ( İyi kaptırdım haaa :D:D Adım Rüya diye, rüya yorumcunuz oldum be yavv ) :D:D

Rüyalar tam tersine çıkar derler, bu ne kadar doğru bilinmez. Ben rüyalara önem verrim ama pekde takılmam. Sen de öyle yap :)

:) Evet eşimle sorunlarımız hiç bitmedi ki bitse bile birileri araya giriyo hep gene bir sorun çıkıyo muhakka.Ama daha önce hiç böylesi bir rüya görmemiştim şu an kendimi büyülenmiş gibi hissediyorum.Ağzınıza sağlık adminim teşekkürler...

Valize eşya toplamak sıkıntıları bir araya getirmektir. Sanırım birbirine bağlı kafana taktığın problemler var.
Canım seni karabasan basmış sanırım. Yattığın yerde ekmek felan kalmış olabilir.
Yılan düşmandır. Fakat sen çok güvenmiş birşeyler paylaşmışsın yardım gelir diye bekleme diyeyim canım.
Balkonda olman güzel. Olaylara şuan için seyircisin. Allahtan fazla içiçe değilsin yani:)
Kardeşini görmende iyidir. Yakında bir sevdiğin akrabanla karşılaşabilrisin.
Bendende bu kadar. Diğer bölümler bana karabasan gibi geldi.

Ayyy en korktuğum şeydir ama karabasana benzer bişey görmedim karabasan olduğunda üstüme çöken siyah bişey görürdüm .Ama sıçrayarak uyandığım için öyle de olabilir .Teşekkür ederim handancam ağzına sağlık:kiss:

riya yrum

ilk olarak hayırlara geslin diyelim

rüyanızı hafife almayınız cok derin ve size bişeyler anlatmak isteyen bir rüyadır.. yorumu ise kısa ve öz geçiyorum detayları isterseniz inş yorumlarım

rüyanızda baba anneniz. telkinde bulunuyor size aslında sizde kızıyorsunuz. evnizde bulunan helallerinizi topluyorsunuz yeni helal etmeme... sonra herşeyib ıuraıp gitmeniz helal etmenizdir.

balkonda olmanız ve aşağıda olan şen ve şakrak olan fena işlerden yüksekte durmanız. ruyanızda gördüğünüz çittin arkasında duran yakınızın kılığına giren bir şeytandır ve sizi şen şakrak içine çağırıyor siz uyarıyorsunuz ama aşağıya iniyorsunuz lakin indiğiniz anda yanına gelen rahman meleğidir. ve sizi bu yaprığınızdan ameliniz kuratmak için ordan uzaklaşıyor ve yanınızda o olduğu için eşinizi bulunduğu şeytansı şeyleri görmenizi sağlıyor yani melek size bazı gerçekleri gösteriyor diyebiliriz. lakin eşiniz öpüştüğü güzel kız bir şeytan ve size rüyanızda o bir melek demesi sizi büyük bir kusurunu öretmek istemisidir... sizin baston mevuzus ve büücü olayıda balkondan indiğiniz için bir nevi cezadır...

özetlemek gerkirse..

eşiniz bazı kötü ammeller işlemktedir...
lakin bu ammeller size kadar yansıyacaktır. sizde bundan dolayı bazı hatalar yapacaksınız. lakin siz kalbinizdeki rahmet aşkından dolayı bu kaşldırmayacağınız yüklerden rahman melekler tarafından kurtulacaksınız.

eşinizi uyarınız dikkat etsin gideceği yerlerden yiyeceklerinden bulunacağı ve konusacaklarından...

Merhabalar misafir melek eski konularımı tararken geç de olsa yorumunuzu gördüm ve çok etkilendim doğrusu.Ağzınıza sağlık allah razı olsun.Okurken tüylerim diken diken oldu çünkü benim beynimdekiler de tam olarak bunlardı.Umarım sitemize tekrar gelirsiniz ve size bir teşekkür etme fırsatı bulurum.

Sevgilerimle...

Geri