gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Rüyada korktuğunuz zaman okunacak dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

gece rüyada korkmak rüyada şeytandan korkmak [​IMG]
    Rüya kötüye işaret olduğu yolunda kendisinde şüphe belirirse, hemen şu duayı okumalıdır:

"Allâhümme innâ neûzü bike min ameli'ş-şeytani ve seyyiâti'l-ahkâm."

"Allah'ım, şeytanın şerrinden ve rüyanın kötüsünden sana sığınırız."

İster hayra, ister şerre işaret olsun, korkutan rüyalardan sonra umumiyetle şu duâ okunmalı, Allah'a sığınmalıdır:

"Eûzü bi-kelimatillâhi't-tâmmati min gadabihî ve şerri ibadihi ve min hemezati'ş-şeyâtîne ve en yahdurûn.."

"Allah'ıntam olan kelimeleri ile gazabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve şeytanların hazır bulunmasından Allah'a sığınırım."

2. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hımm.. Güzel paylaşım Handan abla.. :) Çok değil 3 gün oluyor, kardeşime rüyasında ismiyle seslenmişler.. :S uyandığında da o sesleri duymuş.. Gece yanıma geldi bir hışımla.. nasıl titriyor ama :(....... "Abla sen bana seslenmedin dimi?" dedi.. Oysaki yeni uyanmıştım.. Ona çok fazla oluyor bu şey.. Biz çözemedik.. dua okumaya çalıştım ama dilim tutulmuştu sanki ne dediğimden birşey anlayamadım dedi.. Nas, Felak ve ihlası okumuş.. O sesleri de duymamış daha sonra..

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Rüyada korkma sürekli ise sihir ve büyüden şüphelenirseniz gelak ve nas surelerini okumaya devam edin canım..

Rüyada korktuğunuz zaman okunacak dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güzel rüya görmek için okunacak dua

güzel rüya görmek için okunacak dua

güzel rüya görmek için dua güzel rüya görmek için okunacak dua okunan kötü görmemek okunacak ruya gormek icin okunan güzel rüya görmek için okunacak dua “Allahümme inni es'elüke ru'yen salihaten sadıkaten gayra kazibetin nafietin gayra dârrin” :dilektut: "Allah'ım! Senden doğru, iyi ve yalan olmayan, faydalı olup zararı olmayanı göstermeni diliyorum." AlInTI Ben arada bir...
  2. Günlük Okunacak Dualar

Günlük Okunacak Dualar

Günlük Dua Örnekleri Günlük Yapılacak Dualar günlük okunacak dualar Sevgili melekler, dualar manevi hayatımızda büyük önem taşır, bizleri rahatlatır ve ferahlatır :) Aşağıda vereceğimiz bazı dualar da gün içinde tekrarlayabileceğimiz dualardır.. :) Sabah-akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr” diyen cehennemden kurtulur. (Ebu Davud) Sabah-akşam, 3 defa, “Bismillâhillezî lâ yedurru...
  3. Kabeyi Görünce Okunacak Dua

Kabeyi Görünce Okunacak Dua

Kabeyi Görünce Okunacak Dua hangi duadır lütfen yazın kabeye gidecek olan bizler için çok faydalı olacaksınız
  4. Çaresizlikte Okunacak Dua

Çaresizlikte Okunacak Dua

caresizler icin dua, caresizlik duasi Meleklerim bizim için mutlaka hayırlı olduğuna inandığımız Sabır, bütün Peygamberlerin ortak sıfatıdır Allahın dinini tebliğ ederken hepsi çeşitli sıkıntılara uğramış, kendilerine eziyet edilmiş, yurtlarından çıkarılmış Hükümdarlar tarafından zindana atılmış ama onlar daima sabretmişlerdi Kuran-ı Kerimde peygamberlerin sabrını dile getiren pek çok ayet-i...
  5. Çözümsüz durumlarda okunacak dualar

Çözümsüz durumlarda okunacak dualar

sıkıntılı anlarda okunacak dua,kederli zamanda okunucak dua,şerden koruyan dualar,görünmeyen belalardan koruyan dualar hakkında bilgiler Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. İlahi bi-ahassi sıfatike ve bi-izzi celalike ve bi-a'zami esma'ike ve bi-ısmeti enbiyaike ve bi-nuri evliyoike ve bi-demi şuhedaike es'eluke ziyadeten fi'l-ilmi ve tevbeten kable'l-mevti ve rahaten inde'l-mevti ve...

Sayfayı Paylaş