gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Rüyalar gerçek olmaz diyorlar doğrumu?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Rüyalar gerçek olmaz diyorlar doğrumu?

Rüyalar gerçek olmaz diyorlar doğrumu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuba Büyüküstün evlendi diyorlar doğrumu

Tuba Büyüküstün evlendi diyorlar doğrumu

Arkadaşlarım Tuba büyüküstün evlenmiş diyorlar herkes evleniyor yaa bi tek ben kaldım heralde bu haber doğru mu ?=
  2. Ya gerçek olmazsa?

Ya gerçek olmazsa?

Hoşlandığım Çocuğun Rüyası... - Yanımda oturan bir erkek arkadaşım ile oturup dersin ne sıkıcı olduğunu bir kağıttda yazışıyorduk konumuz ile hiç alakalı olmayan bir şey yazmıştı kağıda "O seni çok seviyor lütfen biraz onla ilgilen." yazıyordu kimden bahsettiğini az çok biliyordum bu büyük bir ihtimal ile bu çocuk Ahmetti onun benden hoşlandığını biliyordum yakın arkadaşı gelip...
  3. Ölülerin ruhlarına Kur’an okunmaz diyorlar doğrumu?

Ölülerin ruhlarına Kur’an okunmaz diyorlar doğrumu?

Ölen kişinin arkasından okunan Kur’an-ı Kerim’in ölüye bir etkisi söz konusu değildir. Bununla ilgili hiçbir delil bulunmamaktadır. Fakat bizden önceki müslüman kardeşlerimiz için hayır dualar etmemizi bizzat Allah Teala bizlere tavsiye etmiş, Peygamber Efendimiz de bu yöndeki uygulamaları ile bizlere örnek olmuştur. Allah Teala şöyle buyurur: “Onlardan sonra gelenler: «Rabbimiz! Bizi ve...
  4. Müslüman kesinlikle oy kullanmamalı diyorlar doğrumu?

Müslüman kesinlikle oy kullanmamalı diyorlar doğrumu?

Seçimlerde oy kullanmak, partilerin Müslümanlığa aykırı icraatlarını onaylamak olacağı için, küfürdür, şirktir. Hiç bir Müslüman kesinlikle oy kullanmamalı” diyorlar. Müslümanlar oy kullanmasın da, Müslüman olmayanlar mı işin başına geçsin? CEVAP: Evet, sizin de dediğiniz gibi, maksatlı bir sözdür. Böyle uydurma bir fetva çıkarıp Müslümanların oy kullanmasını engellemeye çalışıyorlar. Oy...
  5. Oral birliktelik caiz diyorlar doğrumu?

Oral birliktelik caiz diyorlar doğrumu?

Sual: Bazıları, “Oral sex (seks) caizdir. Çünkü oral seksi yasaklayan âyet ve hadis yoktur. Hatta, Bekara suresinde, (Tarlanız olan kadınlara istediğiniz gibi yaklaşın) deniliyor. Sonra hadis-i şerife göre, meni temizdir. Kadının erkeğin menisini yutmasında mahzur olmaz” diyorlar. Bunlar caiz midir? CEVAP Bir şeyin haram olması için edille-i erbaada bir delilinin bulunması lazımdır. Ancak,...

Sayfayı Paylaş