gebe
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

Rüyası gerçek olan kadın!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

Diyarbakır'da okuyan üniversite öğrencisinin rüyasında gördüğü binanın enkazından 3 kişi çıkarıldı. Diyarbakır Üniversitesi Kuaförlük bölümünü okuyan İstanbullu Deniz Gökçenlik, namaz kıldığı sırada gördüğü rüyada, Erciş ilçesinde bir binanın enkazını yaşayan insanların olduğunu fark etmesiyle yola koyularak hayatında hiç görmediği Erciş'e geldi. Gökçenlik, rüyasında gördüğü binayı bulduktan sonra binada çalışma yapılan iş makineleri durdurarak, binanın içerisinde hamile olan anne Derya, kızı elif ve oğlu Özer Coşkun'un canlı kurtulmasını sağladı.
    Erciş'e otostop yaparak ulaşan Üniversite öğrencisi Deniz Gökçenlik, "Ben Diyarbakır'da öğrenciyim. Aslen İstanbulluyum. Dün akşam Van'da çok büyük bir deprem olduğu haber aldım. Uyuyamadım, öğretmene haber verdim, ben Van'a gidiyorum diye. Van'da hiçbir tanıdığım yok, hiçbir arkadaşım yok. Van'a da ilk defa geliyorum. Hiçbir kuruluşa da üye değilim. Buraya geldim ve sivil savunma ekiplerini buldum. Ben gönüllüyüm ve tamamen sivilim dedim. İstanbullu olduğumu, Diyarbakır'da okuduğumu ve çalışmalara katılmak istediğimi söyledim. Tamam dediler. Ben de maskemi taktım. Yukarıya enkaza çıkmama izin vermediler bayanım diye. Buna rağmen yine yukarı çıktım ve ilk sesi ben duydum. Aslında ben gelmeden, Diyarbakır'da namaz kılarken gördüm buraya geldiğimi ve burada biri olduğunu. Birilerinin canlı çıktığını namaz kılarken gördüm. O yüzden geldim buraya. Enkazda bulunan bir deliğe sivil savunma ekipleri, 9 sefer gidip gelmişler ama ses alamamışlar. Biz buraya girdik ve ümidi kestik dediler ama ben ısrar ettim. Allah aşkına girin lütfen dedim çünkü ses duydum, benim yanımda birisi daha vardı. O da sesi duydu. Sesimizi duyuyor musunuz diye birkaç kez bağırdık. Sonra diğerleri de gelen sesleri duydular. Orda ses geldiğine karar verildi ve ses dinleme cihazı konuldu. Aşağıda birilerinin yaşadığına karar verildi. Bu yönden çalışmalar başladı. Daha sonra 3 kişi yaralı olarak kurtarıldı" diye konuştu.
    Enkazda elinde kazma ve kürekle çalışan Deniz Gökçenlik, elindeki Kuran'ı Kerim'i bir an olsun yanından ayırmadı.

2. esrayelkensiz

esrayelkensiz Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    8
Rüyası gerçek olan kadın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınların gerçek yüzü

Kadınların gerçek yüzü

Kadınların Gerçek YüzüFarkında mısınız, kadınlar-erkekler konusunda genellemeler yapılırken illa bir istisnai gruptan bahsedilir. Düşünsenize kadınlar hakkında eleştiriler sıralamaya başlamadan önce % 5-10 istisna vardır dersiniz, böylelikle kadınların epeyce bir kısmı o %5-10’luk gruba girmenin iç rahatlığıyla “başka” kadınların ne kadar kötü olabileceği hakkındaki “tespit”lerinizi okur....
  2. gerçek kadın nasıl olur

gerçek kadın nasıl olur

zeki kadın nasıl olur cilveli kadın nasıl olur erkek kadını hamile bırakır erkek kadını hamile bırakır video gerçek Erkeklere göre “gerçek kadın” anlayışı ile kadınların gerçekte olduğu kişi malesef aynı değil. Peki erkeklere göre “gerçek kadın” kim? İşte erkek gözüyle kadınlar...1- Gerçek bir kadın minibüsçüler gibi küfretmez Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın kesinlikle ağır küfürler...
  3. İşte kadın gerçeği!!!

İşte kadın gerçeği!!!

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan bir araştırmaya göre; 1. Dünyadaki işlerin %66’sı kadınlar tarafından görülüyor. 2. Buna karşın kadınlar dünyadaki toplam gelirin ancak %10’una sahipler. 3. Dünya’daki mal varlığının ise % 1’ine sahipler. 4. Başka bir değişle dünyadaki işlerin % 34’ü erkekler tarafından görülüyor ama erkekler dünyadaki toplam gelirin % 90’ına ve toplam mal...
  4. Kadınların 7 gerçeği

Kadınların 7 gerçeği

Kadınların 7 gerçeğiBiz kadınların, erkekler tarafından sıklıkla gereksiz alışveriş ve dedikodu yapan, kıskanç ve gururlu 'yaratıklar' olduğu düşünülür. Açıklayabiliriz! Hepsinin bir nedeni var... 1- Tembellik Neden tembeliz? Gün içinde hiç bitmeyen stres ve yaşadığımız gerginlikler... Bunlar bir zaman sonra bizim sürekli her şeyden şikayet etmemize neden oluyor. Gün içinde sürekli oradan...
  5. Kadınların Erkeklerden Gizlediği Gerçekler

Kadınların Erkeklerden Gizlediği Gerçekler

kadınların sırları kadınların gizledikleri kadın erkek ilişkileri Biz bayanların alışverişe olan tutkunluğu malum... Bazen bu alışverişler sonrası aldıklarımızı eşimize göstermekten zevk alsakta bazılarımız ise alışverişte aldıklarının birçoğunu gizlemeyi tercih ediyor. Yaplan araştırmalara göre kadınların alışveriş konusun da erkeklerden gizlediği gerçekler ise şunlar; İngiltere'de...

Sayfayı Paylaş