gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sabah Namazi hakkında bilgi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ev ve iş temposu yüzünden sabah namazına kalkmam zorlaştı.Birgün oturdum RABB'İME (C.C.) dua ettim :" Ya RABB (C.C.) sen herşeyi yaratansın.Zamanıda yorgunluğuda yaratansın.Bana bu sabah bir melek gönder beni namaza kaldırsın sana seherde şükredeyim." Sabaha karşı 20 aylık kızımın ağlaması ile uyandım su istemişti.Suyunu verdim ve yattım.Yastığa kafamı koyar koymaz sabah ezanı okunmuştu.Belkide ömrümde kıldığım en sevinçli bayram namalarından daha mutluydum.Çünkü yaradan RABB'İM (C.C.) duamı kabul etti ve bana meleğini göndermişti. O melek : Kızım MERVE idi.

Arkadaşlar;
    Bu yaşadığımdan yola çıkarak şöyle bir konuyuda açmak isterim.İslamın kerametlere,mucizelere,sakala,hırkaya ihtiyacı yoktur.Ancak mucizeler gözü kara kafirlere çakan bir şimşek gibidir.Onun dışında gelişen kader yazgı ve dua örüntüsüdür.
    Dini hikayeler bölümünü bir süredir okuyorum gerçekten inanmak,iman etmek olağanüsütü bir durummuş gibi bir tablo çıkıyor.
    Kur'an-ı Kerim gibi bir mucizenin dışında bizim neye ihtiyacımız olabilir ki ?
    Elbette yaşanmış güzel hikayeler var içlerinde...ancak Yüce dinimizi hırkaya,sakala,keramete...v.s. gibi sonradan olmalara bağlamayalım.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sabah Namazi
    emeğine sağlık

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Aynı konudan birden fazla aynı başlıkla olmasından dolayı başlık güncellemesi yapılmıştır.

Sabah Namazi hakkında bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabah Namazi

Sabah Namazi

Ev ve iş temposu yüzünden sabah namazına kalkmam zorlaştı.Birgün oturdum RABB'İME (C.C.) dua ettim :" Ya RABB (C.C.) sen herşeyi yaratansın.Zamanıda yorgunluğuda yaratansın.Bana bu sabah bir melek gönder beni namaza kaldırsın sana seherde şükredeyim." Sabaha karşı 20 aylık kızımın ağlaması ile uyandım su istemişti.Suyunu verdim ve yattım.Yastığa kafamı koyar koymaz sabah ezanı...
  2. Istihare Namazi

Istihare Namazi

istihare Namazi, istihare duasi, istihare nasil kilinir, Istihare İstihare "hayırlı olanı istemek" anlamına gelir. İnsanlar, kendileri için önemli olan bir karar verecekleri veya bir seçim yapacakları zaman, bazen belki eldeki verilerin yetersizliği sebebiyle veya çeşitli sebeplerle dünya ve ahiret bakımından kendileri için hangi seçimin hayırlı olacağını kestiremezler ve...
  3. Tesbih Namazi

Tesbih Namazi

tesbih namazin fazileti ve kilinisi, dini bilgiler, subhanallahi velhamdulillahi, sevabi cok, ibadet, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz "Sübhânallâhi vel-hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym" Tesbih namazının faziletleri ve kilinisi Tesbih Namazin faziletleri: Tesbih edilerek kılınan nafile...
  4. Sabahları Terleme Tedavisi Hakkında Bilgiler

Sabahları Terleme Tedavisi Hakkında Bilgiler

Sabahları Terleme Sabahları Terleme Tedavisi Hakkında Bilgi Sabahları uyandığınızda su içinde, sırılsıklam mı uyanıyorsunuz melekler ? Terlemek elbette ki sağlık belirtisidir ancak bu kadarı değil. Aşırı terleme tedavisi olan bir rahatsızlıkltır. Geçelim makalemizde ki bilgilere.. :) Terleme normalde vücut sıcaklığı arttığı zaman görülen faydalı bir fonksiyondur. Aşırı terleme, lokal...
  5. Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah namazı önemi hakkında bilgiler

Sabah Namazının Önemi Nedir Sabah Namazının Önemi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda sizlere sabah namazının önemi hakkında bilinmesi gereken bilgileri tüm detaylarıyla aktarıyor ve bu konuyla ilgili olan tüm misafirlerimizi de bu sayfamıza davet ediyoruz. Sabah namazı, günün ilk imtihanı, ilk ibadetidir. Dolayısıyla güne iyi başlayıp ilk imtihanı başarmalısınız ki, diğer imtihan...

Sayfayı Paylaş