Sabah Namazi hakkında bilgi

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Sabah Namazi hakkında bilgi
Ev ve iş temposu yüzünden sabah namazına kalkmam zorlaştı.Birgün oturdum RABB'İME (C.C.) dua ettim :" Ya RABB (C.C.) sen herşeyi yaratansın.Zamanıda yorgunluğuda yaratansın.Bana bu sabah bir melek gönder beni namaza kaldırsın sana seherde şükredeyim."

Sabaha karşı 20 aylık kızımın ağlaması ile uyandım su istemişti.Suyunu verdim ve yattım.Yastığa kafamı koyar koymaz sabah ezanı okunmuştu.Belkide ömrümde kıldığım en sevinçli bayram namalarından daha mutluydum.Çünkü yaradan RABB'İM (C.C.) duamı kabul etti ve bana meleğini göndermişti. O melek : Kızım MERVE idi.

Arkadaşlar;
Bu yaşadığımdan yola çıkarak şöyle bir konuyuda açmak isterim.İslamın kerametlere,mucizelere,sakala,hırkaya ihtiyacı yoktur.Ancak mucizeler gözü kara kafirlere çakan bir şimşek gibidir.Onun dışında gelişen kader yazgı ve dua örüntüsüdür.
Dini hikayeler bölümünü bir süredir okuyorum gerçekten inanmak,iman etmek olağanüsütü bir durummuş gibi bir tablo çıkıyor.
Kur'an-ı Kerim gibi bir mucizenin dışında bizim neye ihtiyacımız olabilir ki ?
Elbette yaşanmış güzel hikayeler var içlerinde...ancak Yüce dinimizi hırkaya,sakala,keramete...v.s. gibi sonradan olmalara bağlamayalım.

Aynı konudan birden fazla aynı başlıkla olmasından dolayı başlık güncellemesi yapılmıştır.

Geri