gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sabah namazına kalkamıyorum bir dua varmı bunun için ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

O kadar istediğim halde sabah namazına kalkamıyorum.Acaba kolayca kalkabilmem için bir dua var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte uyanabileceği ve sabah namazına kalkmak için nakledilmiştir.
    Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye ennema ilahukum ilahun vahid, femen kane yercu ligae rabbihi fe’l-ya’mel amelen salihen vela yuşrik bi-ibadeti rabbihi eheda

Manası

Kehf suresinin son ayeti

De ki : Ben de ancak sizin gibi bir insanım, bana vayhedildiki mabudunuz ancak ve ancak tek bir mabuttur, artık rabbiyle buluşmayı uman iyi işlerde bulunsun ve rabbinin kulluğunda hiçbir kimseyi eş tutmasın.

sabah namazına kalkamıyorum bir dua varmı bunun için ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabah namazından sonra okunacak dua..

sabah namazından sonra okunacak dua..

bir dilek için okunacak dua sabah namazından sonra okunacak dilek duası sabah namazından sonra duası okunan okunan hacet Sabah Namazından Sonra Okunacak Duâ Ayetleri "Kim sabahleyin üç def'a diyerek Sûre-i Haşr'ın sonundan üç âyet okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı...
  2. Sabah Namazında Okunan Dualar

Sabah Namazında Okunan Dualar

Sabah Namazında Okunan Dualar hangi dualardır lütfen yardımcı olun bana Sabah Namazında Okunan Duaları yazın.
  3. Sabah Namazında Hangi Dualar Okunur

Sabah Namazında Hangi Dualar Okunur

Sabah Namazında Okunan Dualar Nelerdir, Sabah Namazında Hangi Dualar Okunur , Merhaba Sevgili Melek'ler ve sabah namazında hangi dualar okunur diyen siz sevgili misafirler, bu yazımızda sizler için sabah namazında okunacak oaln duaları paylaşıma açıyoruz. Sübhâneke: Namazlarda ayakta iken okunur. Okunduğu yerler: 1) Her namazın ilk rek'atinde iftitah tekbirinden sonra, 2) İkindi...
  4. çok uykusuzluk çekiyorum bunun için bir dua varmı?

çok uykusuzluk çekiyorum bunun için bir dua varmı?

Selamlar. Son haftalarda müthiş uykusuzluk çekiyorum.Bir derdim de yok ama uyuyamıyorum. Acaba bu derdim için bir dua var mı edebileceğim?
  5. Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua

bu konu sabah namazına kalkamayanların okuması gereken dualara yer vermektedir. İslamın 5 şartından biri olan namaz her müslümana farz kılınan bir vazifedir. Özellikle sabah namazını kılmak biz kullar için çok sevap ve hayırlıdır. Bazen sabah namazını kılmak için uyanıp kalkamayabilirsiniz. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte...

Sayfayı Paylaş