gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bu konu sabah namazına kalkamayanların okuması gereken dualara yer vermektedir. İslamın 5 şartından biri olan namaz her müslümana farz kılınan bir vazifedir. Özellikle sabah namazını kılmak biz kullar için çok sevap ve hayırlıdır. Bazen sabah namazını kılmak için uyanıp kalkamayabilirsiniz.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte uyanabileceği ve sabah namazına kalkmak için nakledilmiştir.

Kehf suresinin son ayeti; Okuyup erkenden uyanmak niyetiyle yatar ise bi-iznillahi teâlâ dilediği saatde uyanır Uyandığı zaman hemen kalkıp abdest alır, ibâdetine başlar.Uykusu olmayan ve uyuyamamaktan dolayı muztarib olan kimse abdestli olarak yatağa yatarken:

Okunuşu

Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye ennema ilahukum ilahun vahid, femen kane yercu ligae rabbihi fe’l-ya’mel amelen salihen vela yuşrik bi-ibadeti rabbihi eheda

Anlamı; De ki : Ben de ancak sizin gibi bir insanım, bana vayhedildiki mabudunuz ancak ve ancak tek bir mabuttur, artık rabbiyle buluşmayı uman iyi işlerde bulunsun ve rabbinin kulluğunda hiçbir kimseyi eş tutmasın.

2. Orda yazılan arapça duanin okunuşu yalnizhatta alakasi yok arapcayla turkcesinin

3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    [QUOT, post: 919895, member: 41"]bu konu sabah namazına kalkamayanların okuması gereken dualara yer vermektedir.

İslamın 5 şartından biri olan namaz her müslümana farz kılınan bir vazifedir. Özellikle sabah namazını kılmak biz kullar için çok sevap ve hayırlıdır. Bazen sabah namazını kılmak için uyanıp kalkamayabilirsiniz.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte uyanabileceği ve sabah namazına kalkmak için nakledilmiştir.

Kehf suresinin son ayeti; Okuyup erkenden uyanmak niyetiyle yatar ise bi-iznillahi teâlâ dilediği saatde uyanır Uyandığı zaman hemen kalkıp abdest alır, ibâdetine başlar.Uykusu olmayan ve uyuyamamaktan dolayı muztarib olan kimse abdestli olarak yatağa yatarken:

Okunuşu

Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye ennema ilahukum ilahun vahid, femen kane yercu ligae rabbihi fe’l-ya’mel amelen salihen vela yuşrik bi-ibadeti rabbihi eheda

Anlamı; De ki : Ben de ancak sizin gibi bir insanım, bana vayhedildiki mabudunuz ancak ve ancak tek bir mabuttur, artık rabbiyle buluşmayı uman iyi işlerde bulunsun ve rabbinin kulluğunda hiçbir kimseyi eş tutmasın.[/QUOTE]

Ben iistediğim saatte uyanmak için 3 defa yatarken kevser suresini okurum :)

Ben istediim

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabah namazından sonra okunacak dua..

sabah namazından sonra okunacak dua..

bir dilek için okunacak dua sabah namazından sonra okunacak dilek duası sabah namazından sonra duası okunan okunan hacet Sabah Namazından Sonra Okunacak Duâ Ayetleri "Kim sabahleyin üç def'a diyerek Sûre-i Haşr'ın sonundan üç âyet okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı...
  2. sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri

sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri

Sabah namazının yeri başka arkadaşlarım, o gün ağırırken kılınan namazdan çok büyük tad alıyorum. Ben namaza da yeni başladım herkesede soramıyorum. Sizlerden ricam şudur lütfen bana sabah namazından hemen sonra okunacak dualar ve hadislerin hangileri olduğunu anlatır mısınız lütfen. Allah razı olsun sağolun.
  3. sabah uyanınca okunacak Dua

sabah uyanınca okunacak Dua

Selam arkadaşlar. sabah uyanınca okunacak Dua arıyorum bilen var mı hangi dua
  4. Sabahları Dinç Kalkmak İçin

Sabahları Dinç Kalkmak İçin

Sabahları Dinç Kalkmak İçin Sabahları Dinç Kalkmak İçin Ne Yapılmalı Güne uykumuzu almış, dinlenmiş, mutlu ve güleryüzle başlamak isteriz melekler :) Ancak pek çoğumuzun günü yorgun ve bitkin bir şekilde uyanarak başlıyor. Bunun nedeni ne acaba? Nerede yanlış yapıyoruz ? Makalemize bir göz atalım isterseniz.. :) Güne erken başlayın Gün boyu zinde olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk...
  5. Sabahları Okunacak Dualar

Sabahları Okunacak Dualar

Sabahları Okunacak Dualar nelerdir? Kızlar bana Sabahları Okunacak Dualar hakkında bilgi ve duaları yazın lütfen

Sayfayı Paylaş