gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sabah Namazının Kazasına Nasıl Niyet Edilir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sabah Namazının Kazasına Nasıl Niyet Edilir dini konularda bilgi sahibi olan arkadaşlarım sizden bilgi bekliyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sabah Namazının Kazasına Niyet ,

Sabah Namazının Kazasına Niyet Etmek,

Sabah namazının vakti imsak ile girer, güneşin doğması ile biter. Ancak hanifilere göre hafif ışıyıncaya kadar bırakmak, şafilere göre ise erken karanlık iken kılmak faziletlidir. Tam namaz kılarken ve namaz bitmeden güneş doğarsa hanifilere göre namaz bozulur. Kerahet vakti çıktıktan sonra yeniden kılmak gerekir.
    Zamanında sabah namazını kılamayan bir kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğle vakti kerahet girmeden kılarsa hem sünnetini hem de farzını beraber kaza eder.

Sabah namazı öğleden önce kaza edildiğinde vakit içinde kaza edilmiş olur.
    Sünnetini kaza ederken, " niyet ettim Allah rızası için sabah namazının sünnetinin kazasını kılmaya " denir.
    Farzını kaza ederken, " Niyet ettim Allah rızası için sabah namazının farzının kazasını kılmaya " diye niyet edilir.

Sabah Namazının Kazasına Nasıl Niyet Edilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Geçmiş namazlara nasıl niyet edilir ?

Geçmiş namazlara nasıl niyet edilir ?

Hayırlı aksamlar bızım bır ablamız var bıze dını konularda guzel seyler anlatıyor fakat gecen gun bır soz kafama takıldı namaz kılarken mesela 4 sunnetıne 4farzına dıye nıyet edıyoruz o bıze bızım namaz borcumuz cok o yuzden sunnetıde farz dıye nıyetlenın dedı kafama takıldı sorumu cevap larsanız sevınırım ALLAHA emanet olun
  2. Sabah namazının farzı nasıl kılınır?

Sabah namazının farzı nasıl kılınır?

Sabah namazının farzı nasıl kılınır? Selam arkadaşlar Sabah namazının farzı nasıl kılınır dini bilgileri oaln arkadaşlarımdan yardım bilgi bekliyorum. Hayırlı günler
  3. Ramazan Ayında Oruç İçin Nasıl ve Ne Zaman Niyet Edilir ?

Ramazan Ayında Oruç İçin Nasıl ve Ne Zaman Niyet Edilir ?

Oruca Ne Zaman Niyet Edilir Oruca Niyet Ne Zaman ve Nasıl Edilir Ramazan ayının gelmesine 2 aydan az bir süre kala, şimdiden tüm ibadetlerimizin kabul olmasını Allah'tan diliyoruz melekler :) Bu yazı dizimizde bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için Ramazan ayı içinde tutulacak oruca ne zaman niyet edilir, nasıl niyet edilir bu soruların cevaplarını arayacağız .. :) Orucun sahih olması...
  4. Cuma Namazına Nasıl Niyet Etmeliyim?

Cuma Namazına Nasıl Niyet Etmeliyim?

cuma namazı kılınışı, cuma namazına nasıl niyet edilir, cuma namazına niyet Günlerin en hayırlısı olan cuma gününde kılınacak namaz erkeklere farz kılınmıştır. Kalabalık bir cemaatla kılınan cuma namazına nasıl niyet edilir bilgilerini sizler paylaşıyor bugünün de cuma olmasından dolayı Melekler Mekanı.Com olarak herkese hayırlı cumalar diliyoruz. Cuma Namazı tek Öğle vaktinde kılınır...
  5. Sabah Namazı Nasıl Kılınır? (Görüntülü)

Sabah Namazı Nasıl Kılınır? (Görüntülü)

sabah namazı kılınışı,sabah namazı nasıl kılınır,sabah namazı farzı kaç rekattır,sabah namazı farzı nasıl kılınır,sabah namazı sünneti ve farzı nasıl kılınır,sabah namazı sünneti kaç rekat kılınır, SABAH NAMAZI NASIL KILINIR TIKLA İZLE Her Müslümanın kılmakta olduğu ve İslamın beş şartından biri olan namaz ve bu namazlar içerisinde olan Sabah namazı dört rekat olarak kılınmaktadır. Sabah...

Sayfayı Paylaş