gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Sabahleyin göz kapaklarım çok şişiyor ne yapmalıyım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sabahları uyandığımda göz kapaklarım davul gibi şişmiş oluyor, yokmu bunun çaresi ne yapmam lazım, insan içine çıkamıyorum yaa :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Göz kapaklarının şişmesinin çeşitli nedenleri olmakla birlikte, şişmeye en çok aşırı ağlama, böcek ısırması, alerjiler, iltihaplanma, nezle ve kızamık neden olabilmektedir. Göz kapağındaki geçmeyen ve sürekli hal almış şişlikler kalp ve böbrek hastalıklarının da habercisi olabilir.

Göz kapaklarındaki Şişmenin Tedavisi için öncelikle nedeni bilinmelidir. Şişliğe neden olan durum ortadan kalktığında şişlik kendiliğinden geçecektir. Bununla birlikte, poşet çayların poşetleri, çay demlendikten sonra alınıp soğutularak göz kapaklarının üzerine konursa göz ağrısına ve şişmeye iyi gelir.

Göz Şişmesi İçin Öneriler

Çiğ patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer tane yerleştirip 10-20 dakika arası tutun. Bunun dışında antioksidan içeren kremler de şişlerin inmesine yardımcı olacaktır.

Sorununuz kronikleştiyse, yani ne yaparsanız yapın şiş gözlerle uyanmaktan kurtulamıyorsanız kardiyovasküler egzersizler yapmalısınız. Yürüyüş, koşu, aerobik ve bisiklet bunların başlıcaları. Bu hareketler, vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atılmasını sağlar ve sadece göz altlarınızdaki değil, tüm vücudunuzdaki şişliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Şişliklerin inmesini beklemek için fazla zamanınız yoksa, bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin. Bundan daha etkili bir diğer metot ise, içine soğuk su ve buz küpleri doldurduğunuz bir naylon torbayı yüzünüze kapatıp dayanabileceğiniz kadar beklemek. İşe yaradığını göreceksiniz.

Sabahleyin göz kapaklarım çok şişiyor ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Retraksiyon göz kapağının çok açık olması kapak

Retraksiyon göz kapağının çok açık olması kapak

kalp kapakçığının açık olması retraksiyon nedir Göz kapaklarının çok açık olması (KAPAK RETRAKSİYONU) Normalden geniş kapak aralığı vardır ve göz kuruluğuna yol açabilir. Neden çoğunlukla tiroid (guatr) hastalığıdır. Kapak düşüklüğü ameliyatından sonra aşırı düzeltme sonucunda da ortaya çıkabilir. Ameliyatla düzeltilebilir. Türk oftalmoloji derneği
  2. ne yapmalıyım çok sarsıldım

ne yapmalıyım çok sarsıldım

merhaba arkadaşlar benim kafam cok karışık.ben işim geregi doguda kücük bir ilcede yasıyorum.burada tanıştıgım yaklasık sekiz aydır süren bi ilişkim var.sevgilimin bir ay önce tayini cıktı o giderken cok üzüldüm ve bunu biraz abartıp onu biraz sıktım sanırım neyse o yaldayken benim bu üzüntülerim yüzünden tartıştşk dedim ya biraz sıktım sanırım.telefonu kapattıktan sonra üç dört gün hiç...
  3. çok unutkanım ne yapmalıyım

çok unutkanım ne yapmalıyım

Acayip derecede unutkanım, hani şu çizgi filmlerde ki kadar nerdeyse. Ne yapmam lazım bu konuda fikri olan var mı ?
  4. çok utangacım ne yapmalıyım

çok utangacım ne yapmalıyım

Bir ortama girsem biri bana birşey dese anında kıpkırmızı oluyorum, benim gibi olan varmı ? Günün birinde bir erkek arkadaşım olsa ben ne yapacağım?Bu durumu nasıl aşarım ?
  5. Göz Kapağı Tümörleri Nelerdir?

Göz Kapağı Tümörleri Nelerdir?

Tümör, kitle anlamına gelen bir terimdir. Halk arasında tümör denince ilke akla gelen kanserdir. Ancak tümör daha geniş kapsamlı bir tabir olup iyi huylu kitleleri de içerir. Göz bölgesinde iyi huylu kitlelere çok sık rastlanır. Bunların bazıları kesin tanı için bazıları da estetik kaygılarla çıkarılırlar. Bazısı ise takibe bırakılabilir. Fakat kötü huylu bir tümörden şüpheleniliyorsa...

Sayfayı Paylaş