gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Sabır ile ilgili sözler

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bedende baş ne ise, imanda da sabır aynıdır. Başsız beden olmayacağı gibi, sabırsız da iman olamaz. (Hz. Ali r.a.) Sabır, kurtuluşun anahjtarıdır. (Mevlana)

Sabır acıdır, ama tatlı meyvesi vardır. (Sadi)

Her güç sabır ile zaman birleştirilerek sağlanır. (Balzac)

Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin. (Hz.İsa a.s.)

Sabırlı bir adamın öfkesinden sakınınız. (La Rochefoucauld)

Günahlara kefarettir gönüldeki keder...Niyetler halis olunca ameller olmaz heder.Biraz sabreyle neler göreceksin neler.. Mevlam ihmal etmez!..İmtihan eder..

Sen yine de bana "nasılsın?" diye sorma.. "iyiyim" desem yalan olur; "kötüyüm" desem inancıma dokunur..
    En güzeli şükre vurayım dilimi; belki o zaman kalbim kurtulur...

“Aşk vadisinde, hiçbir nişane, hiçbir iz yoksa üzülmemeli; çünkü, Hakk’ın lûtfuyla bazen umutsuzluktan bile umutlar doğar.
    Ey gönül, sakın umutsuzluğa düşme!
    Allah’tan umudunu kesme ki, bazen can bahçesinde, sögüt ağacının dalı bile hurma verir.”
    (HZ MEVLANA)

2. cücük

cücük Forum Okuru

cok seviyorum sabir sözlerini, hayatimda suan sabir sinavini yasiyorum sabretmeye calisiyorum, bu sözler beni motive ediyor
    Allah c.c. senden razi olsun cok güzel bir paylasim

narçiçeğimm bunu beğendi.
Sabır ile ilgili sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bencillik ile ilgili sözler

Bencillik ile ilgili sözler

Bencillik ile ilgili bencilliği anlatan güzel ve yeni sözler lazım varsa benimle paylaşın lütfen.
  2. Evlilik İle İlgili Sözler

Evlilik İle İlgili Sözler

Evlilik İle İlgili Sözler lazım bana yeni Evlilik İle İlgili Sözler olursa çok daha iyi olur.
  3. Hoşgörü ile ilgili sözler

Hoşgörü ile ilgili sözler

Hoşgörü ile ilgili sözler istiyorum sizden kızlar paylaşımınız için şimdiden çok tşkler.
  4. Sabır İle İlgili Özlü Sözler var mı?

Sabır İle İlgili Özlü Sözler var mı?

Sabır İle İlgili Özlü Sözler arıyorum ben ama mümkünse yeni olsun çünkü diğer sitelere baktım hep klasikleşmiş olan eski sözler var belki sizde yenisi olur diye yazayım dedim.
  5. İsteyene Sabırla İlgili Güzel Sözler

İsteyene Sabırla İlgili Güzel Sözler

Sabırla İlgili Güzel Sözler Sabır İle İlgili Güzel Sözler Sabretmek her zaman daha iyi sonuçlar verir. Evet sabretmek her zaman kolay olmasada ki, bu özellikle aşk acısı çekerken daha da zorlaşsada aslında olumlu ya da olumsuz sonuçlar için kesinlikle gereklidir. Hayatın bütün olumsuz ve acımasızlıkları karşısında sabırla beklemek vereceğiniz kararların daha sağlıklı olmasını sağlar....

Sayfayı Paylaş