gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Sabır sözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

sabir sozleri sabır sözleri sabir sözleri sabır mesajları mesajlari Sabır bazen alacağınız sonuçların meyvesini verir sizlere.birdenbire acelecikle davranmak çoğu kere sonu hüsranla biten sonuçlar doğurur bizlere .
    Sabırla ilgili sizlere anlamlı ve güzel sözleri vermek istiyorum.

—Durmayı öğrenin yoksa yararlı olan hiçbir şey size yetişemez.
    —Çabuk öfkelenmeyen kimse en güçlü insandan daha güçlüdür. Çünkü insanın kendi ruhuna hükmetmesi bir ülkeye hükmetmekten daha zordur.
    —Çabuk öfkeye kapılma, öfkelenmek aptallara mahsustur.
    —Öfkeyle kalkan zararla oturur.
    —Başkalarına karşı sabırlı olmanın tek yolu, kendimizin ne kadar umutsuz bir vaka olduğumuzu hatırlayabilmemizdir.
    —Aceleci olmanın bir yararı yoktur. Elinizdekinden daha fazlasını elinizden kaçırırsınız.
    —Yavaş olup doğru yapmak, hızlı olup yanlış yapmaktan daha iyidir.
    —Hız öldürür! Acelecilik ziyan getirir! Sabır iman ister!

Sabır sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sabır

Sabır

Sabır Sabrın kendisi acıdır ama meyvesi tatlı mı tatlıdır İnsanı kederden koruyan sabırla sÜslÜ aklıdır Bu bekleyişlerde kim bilir ne hikmetler saklıdır Her şey ALLAH'ın takdiri O her zaman haklı mı haklıdır Zorluklara sabreden yiğit kişi mahşerde koşan bir atlıdır Cennet semâlarında uçan melekler gibi kanatlıdır
  2. sabır

sabır

Sabır istmek yerine, müsibetin kalkmasına mı dua etmelidir? Bir rivayete göre, Hz. Peygamber(a.s.m), hasta olan Hz. Ali’yi sormaya gitmiş ve hangi dualar ettiğini sormuş, o da Allah’tan sabır dilediğini söylemiştir. Bunun üzerine Hz. Peygamber(a.s.m), “Musibetimde bana sabır ver, demek yerine, neden: “Rabbena Atina…” (Ya Rabi! Bana dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver..)...
  3. Sabır mesajları sözleri ve hikayeleri

Sabır mesajları sözleri ve hikayeleri

meleklerim sizlerle sabir hakkinda bir kac hadis ve söz paylasmak istedim İmanı en üstün olan; sabırlı cömert ve hoşgörülü olandır Hak teâlâ sevdiği kulu dertlere müptela kılar, oda sabrederse ondan razı olur Allahü teâlâ sabredeni sever Allahü teâlâ buyurdu ki: “Kimin bedenine evladına veya malına bir musibet gelir o da güzel sabrederse. Kıyamette ona hesap sormaya hayâ ederim...
  4. Sabır ile ilgili sözler

Sabır ile ilgili sözler

Bedende baş ne ise, imanda da sabır aynıdır. Başsız beden olmayacağı gibi, sabırsız da iman olamaz. (Hz. Ali r.a.) Sabır, kurtuluşun anahjtarıdır. (Mevlana) Sabır acıdır, ama tatlı meyvesi vardır. (Sadi) Her güç sabır ile zaman birleştirilerek sağlanır. (Balzac) Hoşlanmadığına sabretmedikçe, hoşlandığını ele geçiremezsin. (Hz.İsa a.s.) Sabırlı bir adamın öfkesinden sakınınız. (La...
  5. İsteyene Sabırla İlgili Güzel Sözler

İsteyene Sabırla İlgili Güzel Sözler

Sabırla İlgili Güzel Sözler Sabır İle İlgili Güzel Sözler Sabretmek her zaman daha iyi sonuçlar verir. Evet sabretmek her zaman kolay olmasada ki, bu özellikle aşk acısı çekerken daha da zorlaşsada aslında olumlu ya da olumsuz sonuçlar için kesinlikle gereklidir. Hayatın bütün olumsuz ve acımasızlıkları karşısında sabırla beklemek vereceğiniz kararların daha sağlıklı olmasını sağlar....

Sayfayı Paylaş