gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sabır

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Sabır Sabrın kendisi acıdır ama
    meyvesi tatlı mı tatlıdır
    İnsanı kederden koruyan
    sabırla sÜslÜ aklıdır
    Bu bekleyişlerde kim bilir
    ne hikmetler saklıdır
    Her şey ALLAH'ın takdiri
    O her zaman haklı mı haklıdır
    Zorluklara sabreden yiğit kişi
    mahşerde koşan bir atlıdır
    Cennet semâlarında uçan
    melekler gibi kanatlıdır

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Sabır
    emeğine sağlık

Sabır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabır nedir

sabır nedir

sabır nedir Sabır Nedir? zamanla öğrenilen tahammül derecesi. her istediğin hemen önüne konulmaz bu hayatta. kimse kimseye gümüş tepsiler içinde bahşetmez istediklerini. herkes hakettiği kadarıyla yaşar. zaman geçtikçe arkana dönüp baktığında bir arpa boyu yol gitmişsin gibi gözükse de sabrı öğrenirsin, uzakta kalabilmeyi ve kendi kendine yetinmeyi. kendi kendine yetinmek......
  2. Göksel - Sabır

Göksel - Sabır

Canımdan bezdim öyle öyle beterim Oyuncak oldum ellerindeyim Kölemiyim ben ay Gel deyince geleyim Sıkılınca gideyim Yazık bana vay Kime şikayet edeyim Başından ne bileyim Sabır sabır ya sabır Sabır sabır ya sabır Belkide akıllanır ah Belkide akıllanır
  3. Emrah - Sabır

Emrah - Sabır

KENDİMLE HESAPLAŞTIM YİNE NE OLACAK ŞU HALİM DİYE ÇOK GELİR ÜSTÜME YAR BİR YANDAN DOSTLAR BİR YANDAN NE SERDEN GEÇİRİN NEDE YARDAN USANDIM BU CANDAN NELERE GÖGÜS GERDİM ATEŞTEN GÖMLEK GİYDİM ZATEN ÇOKTAN DELİRDİM İSYAN ETTİRİRLER 2x SABIR SABIR ALLAH... HERGÜN KAHIR ALLAH USANDIM CANIMDAN BIKTIM BE YA SABIR
  4. sabır

sabır

Sabır istmek yerine, müsibetin kalkmasına mı dua etmelidir? Bir rivayete göre, Hz. Peygamber(a.s.m), hasta olan Hz. Ali’yi sormaya gitmiş ve hangi dualar ettiğini sormuş, o da Allah’tan sabır dilediğini söylemiştir. Bunun üzerine Hz. Peygamber(a.s.m), “Musibetimde bana sabır ver, demek yerine, neden: “Rabbena Atina…” (Ya Rabi! Bana dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver..)...
  5. sabır sabır nereye kadar

sabır sabır nereye kadar

sabır sabır nereye kadar nereye kadar susmamakla ilgili sözler saatleri günleri hatta dakikaları saymaya başladım. askerde değilim hapiste değilim. dakikaları dahi saymamın nedeni işkence gibi günler geçirmemdir. bende herkez gibi işe mutlu gelmek isterim ama olmuyo. iş yerinde hep aşağılanıyorum. bir şey bilmiyorum diye eziliyorum oysa ben işe öğrenmek amacıyla girdim. sabah uyandığımda...

Sayfayı Paylaş