gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Sabrettİ İŞİ Kapti

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

George Rono senelerce Viyana'da avukatlık etmiştir.İkinci dünya savaşı esnasında İsveç'e sığındı. Parası yoktu, iş arıyordu, birkaç dil konuşup yazabildiği için ithalat, yahut ihracat işi yapan bir şirkette memuriyet bulabileceğini ümit ediyordu. Müracaat ettiği şirketlerin çoğundan harp dolayısıyla böyle işe ihtiyaçları olmadığını, fakat adresi saklı olduğu bildirildi. Ne yazık ki, birisi George Rona'ya şöyle bir mektup yazdı: "Sizin, benim işim hakkında hayal ettiğiniz şey doğru değil. Pek yanılıyorsunuz ve habersizsiniz. Benim muhabire ihtiyacım yok. Olsa bile sizi kullanmazdım. Mektubunuz yanlışlarla dolu." George Rona bu mektubu okuyunca çldırdı. isveçli ne demek istiyordu? Dillerini doğru yazamıyormuş! isveçlinin kendi yazdığı mektupta yanlışlar dolu idi! George Rono o odama haddini bir mektup yazdı. Sonra durdu. Kendi kendine dedi ki: "Dur şimdi. Bu adamın haklı olmadığından emin miyim? Ben isveç dilini tahsil ettimse de kendi dilim değil. Belki hiç bilmeden yanlışlar yapıyorum. Öyleyse iş bulabilmek için daha fazla okumalı. Bu adam belki de hiç bilmeden bana iyilik etti. Hoş olmayan tabirler kullandıysa da yine kendisine borçluyum. Bundan dolayı ona bir teşekkür mektubu yazacağım." George yazmış olduğu öfkeli mektubu yırttı. Başka bir mektup yazarak dedi ki: "Muhabire ihtiyacınız olmadığı halde bana mektup yazmak zahmetine katlanmış olmanız benim için bir lütufiur. Şirketiniz hakkında yanıldığıma üzgünüm. Size müracaat etmemin sebebi şudur: Araştırdım, sizin isminiz, kendi sahanızda bir lider olarak gösterildi. Mektubumda gramer hataları yaptığımı bilmiyordum. Esef ettim ve mahcup oldum. Şimdi İsveç dilini öğrenmeğe daha çok dikkat ile çalışacağım ve yanlışlarımı düzeltmeğe uğraşacağım. Kendimi düzeltmek yolunu tutmak üzere bana yardım ettiğinizden dolayı teşekkür etmek isterim." Birkaç gün sonra Rona bu adamdan bir mektup aldı, gelip kendisiyle görüşmeye davet ediyordu. Rona gitti ve bir iş buldu. Rona, yumuşak bir cevabın öfkeyi yatıştırdığını bizzat keşfetmiş oldu.

Sabrettİ İŞİ Kapti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grup As - Sabret Sevdam

Grup As - Sabret Sevdam

bu ayrılık bize inan yaramaz bir gün gelir sende ağlarsın yar canlanır özlemin yürek dayanmaz gurbetin kahrını çekemezsin yar sıra dağlar engel yare kanlı yaşlar gözlerimde feryat etmem ben feleğe sitemim var sana dağlar yarim şimdi neredesin gündüzümde gecemdesin sabret deli sevdam sabret bir gün sende güleceksin...
  2. Serdar Ortaç - Sabret

Serdar Ortaç - Sabret

Sabret deli sevdam Sabret susadın aşka sen Beni dinle segiden utanmaz insan Kaç kere sever insan kaç sabah uyanır yasa An be an vurur ayrılık Söyle kaç gecedir sevdan Bir yanım seni ister bir yanım neden ağlasın Ayrılık yürek ister Anladım bana göre değil aşk Delidir sevdam bırakın sussun Ne ödül versin,ne hesap sorsun Korktum aşktan kimi güldürmüş Kime yar olmuş neyi söndürmüş Rüyalarda...
  3. Gökhan Kırdar - Sabret

Gökhan Kırdar - Sabret

Hazır en güzel sözlerim Gözüm hazır uykusuz geçti günlerim Neler geliyor aklıma Tenim hazır aranır arsız ellerim Yeter şakası kalmadı Mahçup iki çocuk gibi Kaldık tam ortasında hasretin Bekle işte banane Sabret yanar içim sana sabret Canım çeker seni sabret Geliyorum beni bekle Artık yeter ama sabret
  4. Doğuş - Sabret

Doğuş - Sabret

Acılar hep dört duvar Sarıyor benliğimi Kurtulmak istiyorum Bu sancı dinmese de Kimseler görmesin Kimseler bilmesin Sensiz kalmak bana Yetiyor bunu bil canım Sabret yüreğim sabret Sabret gelecek elbet Uzanan bu elleri Tutacak bir gün sabret Yaşamak kolay mı yüreğim yanıyor Sensizlik duygusu bana acı veriyor Yüreğine gam vurma acıma acı katma Kaçma uzaklaşma dön geriye dön
  5. Lara - Sabret

Lara - Sabret

Yüce dağlar duvar olmuş sırtıma Anlımı dayadım sımsıcak aşkına Kıymetlerin nedir diye sordular bana Biliyor yüreğim bir .. dedim ben onlara Ağlamakla bir yol gidilmez be gülüm Sızlanma sabret geleceğim yanına Açmış toprakta tomurcuk güllerim Yamaç aşmış yorulmuş dizlerim Harap bitap uğruna bu bedenim Olsun gülüm yarınları bilelim Ne ecelden ne zulümden korkarım Biter bu yollar...

Sayfayı Paylaş