gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Sabun mu şampuan mı saça zarar verir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; sabun mu şampuan mı saça zarar verir hakkında bilgi vermektedir. Evde yapabileceğiniz doğal bakımlarla saçlarımızı daha parlak ve daha güzel göstermeyi hangimiz istemeyiz ki? Ancak doğru bildiğimiz yanlışlar bazen isteklerimizden bizi çok uzaklara atmaya yeter de artar bile... Saçlarımızın daha temiz olacağı fikriyle sabunlara sarılmak mı yoksa şampuan kullanmak mı daha doğru bir seçim olur diye düşünüyorsanız buyurun en güzel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
    Saç temizliğinde yurdumuzda halen yaygın bir şekilde kullanılan sabun kimyasal yapısı bakımından alkali bir maddedir ve saç temizliği için önerilmemektedir. Alkali özellikteki maddeler pH değeri olarak baziktir ve cildin pH değerinden çok farklı olduklarından saç derisini kurutma, hatta tahriş edebilme özelliğine sahiptir.
    Ayrıca saçları yumuşatan hiç bir madde içermediğinden saçlarımızı sertleştirir, saçımızın üzerinde mat bir film tabakası bırakarak saçımızı matlaştırır.
    Saçlarınızı temizlemek için saç tipinize uygun bir şampuan kullanmanız tavsiye edilir.

Ben sabundan vazgeçemiyorum diyorsanızda size güzel bir tavsiye verelim.Duşa girdiğinizde derin bir temizlik için ilk seferde sabun ikinci seferde yoğun nemlendirici bir şampuan ile saçınızı köpürtün son olarakta saç kremi ile saçınızı kremleyip duştan çıkın.Oldukça başarılı bir ikili ha.Siz ne dersiniz ?

2. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Canım şampuan kullanıyorum saclarım doküluyor bide sabun sürersem kel kalırım hele krem süremiyorum bile şampuandan şaşmayacaksın saç tipine uygun şampuanlar kullanacaksın mesela benim sacım kuru
    - - - Updated - - -

ŞİMDİLERDE ERKEKLERE ÖZEL ŞAMPUANLAR REKLAMKLARDA Kİ BUDA SAC DURUMUNA GÖRE CIKIYOR NERDE KALDI SABUN

BeyazMelek bunu beğendi.
Sabun mu şampuan mı saça zarar verir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ellere ne zarar verir?

Ellere ne zarar verir?

Ellere ne zarar verir? . Fazla sıcak ve fazla soğuk su . Deterjanlar, evde kullanılan temizlik ürünleri . Güneş, soğuk, yağmur, deniz ve toprak da elleri hırpalar. Elleri nasıl korumalısınız? . Suyla yapılacak işlerde lastik eldiven giyin. . Ev işlerinde ise pamuklu eldiven kullanın. Elleriniz için küçük yardımcılar . Ellerinizi ıslattıktan sonra iyice kurulayın. El kremi ya da losyon...
  2. kıvırcık saçına düz saç şampuanı kullanan var mı?

kıvırcık saçına düz saç şampuanı kullanan var mı?

elidor şampuan kullananlar elidor düzleştirici şampuan benim saçım kıvırcık :training1: acaba elidorun düz saçlar için olan serisini kullansam saçlarm dalgalanır mı :pasi: yorumlarınızı bekliyorum.........
  3. saç bakımı onarımı nasıl yapılır şampuan tavsiyeniz var mı ?

saç bakımı onarımı nasıl yapılır şampuan tavsiyeniz var mı ?

Saçlarım maşa düzleştirici gibi şekil vericiler nedeniyle epey yıprandı. Onarmak istiyorum. Önerebileceğiniz Krem,Şampuan v.b. var mı ?
  4. Şampuanlarda sülfat nedir Saça Zararları nelerdir ?

Şampuanlarda sülfat nedir Saça Zararları nelerdir ?

Şampuanlarda sülfat nedir Saça Zararları nelerdir ? Sülfat Şampuanlarda Köpürtme amacıyla kullanılan bilimsel olarak da Kanserojen olduğu kanıtlanmış bir maddedir. Bilinen şampuanların çoğu sülfatlı hammaddeler (SLES, SLS, ALS, MLS) ile üretilirler. SLES'in zararları kamuoyunca bilinmekte bilimsel makalelere konu olmaktadır. Sadece SLES değil sülfat içeren tüm hammaddeler içlerindeki tuzla...
  5. Ucuz Saç Boyalarının Zararlarını Biliyor musunuz?

Ucuz Saç Boyalarının Zararlarını Biliyor musunuz?

ucuz saç boyaları, ucuz saç boyalarının zararları, ucuz saç boyalarının etkileri Sevgili melekler, son yıllarda artan güzellik salonları, kuaförler ve saç boya markalarının beraberinde ucuzluğu getirdiğini ve bunların saçlara zarar verdiğini belirten 20 yıllık güzellik uzmanı Nihat Asoğlu, marketlerde satılan saç boyaları ile kuaförlerde kullanılan saç boyaları arasındaki farka değindi....

Sayfayı Paylaş