saç boyası abdest | Melekler Mekanı FORUM - 26 Ağustos 2016

saç boyası abdest

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında geveze tarafından paylaşıldı.

1. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    slmm meleklerr ısrarlara dayanamayıphahaha konu açarak yardımm istiyorum sizdenn saçımı boyuycam netten araştırdım ama acabalar var kafamda abdest geçirirmi saç boyası bide günah mı saçı boyamakk kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum:deli:

CeMoŞ ve emral bunu beğendi.
  2. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    bence boyada kına gibi düşünüyorum sonuçta su geçiriyor ama emin değilim:S ama öyle olsa muhakkak kesin derler ve sürekli günah die bangır bangır tv de hocalar falan derdi:S ay ne bilim bilmiyom

geveze bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ben nihat hocadan duymuştum boya deride tabaka halind edeğilse sorun yok demiştii önemli olan saç kökünün su görmesi demiştii bence abdeste mani değil ama sen yinede 2 gün kadar boy abdesti için bekle eğer namaz kılıyorsan da bekle derim yanii

geveze bunu beğendi.
  4. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    bencede değildir yaa şayet öleyse benimde saçlarımda boya var ben bir günahkarmıyım :uhu: yok yok değildir değil. sonuçta cemoşun dediği gibi deride dövme gibi değil.

geveze bunu beğendi.
  5. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    canım siyah boya dışındakilerde sakınca yoktur.Abdest alırken, yıkanması gereken uzuvlardan birinde kuru yer kalırsa, abdest sahih (doğru) olmaz. Gusülde ise vücutta, suyun ulaşabildiği her yerinin yıkanması gerekir. Bu itibarla, abdest veya gusül alacak kimsenin, yıkanması gereken uzuvlarında, suyun altına ulaşmasına engel olacak bir tabaka bulunmamalıdır. Oje gibi vücut üzerinde tabaka oluşturup da suyun bedene ulaşmasına mani olanlar abdest ve gusle manidir. Tabaka oluşturmayan saç boyası, kına gibi makyaj malzemeleri abdest ve gusle mani değildir.ayrıca Kadınlar, deri üzerinde bir tabaka oluşturmayan boyalarla kocalarına şirin görünmek için boyanabilirler. Bugünkü tabir ile aşırı olmamak şartıyle makyaj yapabilirler. Sokağa çıkarken bu tip süslenmeleri asgariye düşürmeleri ve mümkün olduğu nisbette tesettüre uymaları gerekir. Bunun aksini yapmak haramdır.yani kocan için yapman da hiç bir sakınca yoktur tam tersi sevaptır ama kocana güzel görünmek şartıyla

geveze ve ASİMELEK bunu beğendi.
  6. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    emralimm sağol canım bende öyle kararsız kaldım ama baya aydınlandımm yaa iyki kon açmışımm hahaha

7. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    cemoşumm şartlara uyarım kız 2 gün neki dayanırım herhal hahaha

emral bunu beğendi.
  8. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    asii bende sıkıldım değişiklik arıyorum eşimede değişik görüneyim diyom acık o memnun ama istemiyoo baya ikna ettimm sayılırr:)

9. geveze

geveze Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.311
    Ödül Puanları:
    113
    denizimm sağol canım bilgilerin için demekki günah değil ama cemoşun dediği gibi acık dipleri açılınca 2 gün falan abdestli bulunayım

10. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    siyah boya haric boyatabiliyorsun diye biliyorum bende....
    gevese beniki akti gitti bile hahahahaha

saç boyası abdest konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Saç boyası çeşitleri

saç boya çeşitleri hamileler için saç boyası markası ton sür ton boya markaları hamilelikte hangi boyası kullanılır boyama çeşitleri Kullandığınız saç boyası hakkında yeterli bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyormusunuz? Mesela saç boyasının içeriği redir saç boyası çeşitleri ve özellikleri nelerdir?İşte saç boyası hakkında merak ettiklerinizin yanıtları Direkt boyalar; Bu boyalar saç...
  2. Koleston'dan Köpük Saç Boyası

koleston köpük boya köpük saç boyası boya koleston renk kataloğu renkleri koleston, saç boyası, köpük boya, 2011, yeni ürün, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Koleston yeni bir ürünle tüketicisinin karşısında..Köpük boya.. Köpük boya uygularken akmıyor,sıçramıyor,saçın her yanına eşit dağılıyor. Uygulanması da çok kolay:Şişeyi çalkalayın,elinize sıkın,şampuan gibi...
  3. Röfle boyası abdest almaya mani midir?

Röfle boyası abdest almaya mani midir? Kızlar Röfle boyası abdest almaya engel olabilir mi acaba? Ben bu konuda bilgi edinemedim ve çokta huzursuzum ya abdest olmuyorsa röfleyle :S
  4. Köpük Saç Boyası Kataloğu

Köpük Saç Boyası Kataloğu Selam kızlar Loreal in yeni Köpük Saç Boyası Kataloğunu buradan paylaşmanızı rica ediyorum. Yeni katalok olsun ama
  5. Saç boyası nasıl akıtılır?

Saç boyasını akıtmak için evde veya kuaförde kullanılacak yöntemler daha çok boyattığınız renk doğal saç renginizden daha koyuysa işe yarıyor. Eğer boya doğal saç renginizden daha açıksa tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca boyanın üzerinden çok fazla zaman geçmediyse boyayı akıtma ve saçlarınızı doğal rengine döndürme şansınız daha yüksek. Süre geçtikçe boya saça iyice tutunur ve...

Sayfayı Paylaş