gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

saç boyası alerjisi

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

saç boyası alerjisi saç boyasına alerji boya alerjisi boyası belirtileri tedavisi Bir çok kişi saçlarını herhangi bir zorluk taşımadan boyar. Bununla beraber bazı kişiler parafenilendiamine(PPD) karşı hassastırlar. PPD kalıcı saç boyalarında kullanılan bir maddedir. Bu madde saça uygulanmadan evvel peroksit gibi bazı kimyasallar ile karıştırılır. PPDye alerjisi bulunan kişiler kalıcı saç boyalarını kullanmamalıdır. PPD ye alerjisi olan kişilerin ¼ ü yarı kalıcı boyalara karşı da alerjiktir. Bu nedenle uygulanmadan evvel pakette anlatıldığı gibi aaaaa (yama) testi uygulanmalıdır.
    PPD ye alerjik bir çok kimse kalıcı olmayan boyaları kullanmalıdır. Bununla beraber az sayıda kişi bu maddelere karşı da hassasiyet gösterebilir.
    Bazı kıyafetler PPD içerirken , bazı giysiler de PPD’ye karşı çapraz reaksiyon gösteren boyalar içerebilir. Bunun sonucu olarak bu kişiler özellikle naylon ve polyester gibi sentetik maddelerden yapılmış, siyah renkteki elbiseleri giyemez.
    PPD ye hassasiyet gösteren olguların %25 i PPD ile ilişkili olan ve lokal anesaaai için kullanılan benzokain maddesine karşı alerjiktir.

saç boyası alerjisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saç boyası çeşitleri

Saç boyası çeşitleri

saç boya çeşitleri hamileler için saç boyası markası ton sür ton boya markaları hamilelikte hangi boyası kullanılır boyama çeşitleri Kullandığınız saç boyası hakkında yeterli bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyormusunuz? Mesela saç boyasının içeriği redir saç boyası çeşitleri ve özellikleri nelerdir?İşte saç boyası hakkında merak ettiklerinizin yanıtları Direkt boyalar; Bu boyalar saç...
  2. Koleston'dan Köpük Saç Boyası

Koleston'dan Köpük Saç Boyası

koleston köpük boya köpük saç boyası boya koleston renk kataloğu renkleri koleston, saç boyası, köpük boya, 2011, yeni ürün, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Koleston yeni bir ürünle tüketicisinin karşısında..Köpük boya.. Köpük boya uygularken akmıyor,sıçramıyor,saçın her yanına eşit dağılıyor. Uygulanması da çok kolay:Şişeyi çalkalayın,elinize sıkın,şampuan gibi...
  3. saç boyası abdest

saç boyası abdest

slmm meleklerr ısrarlara dayanamayıphahaha konu açarak yardımm istiyorum sizdenn saçımı boyuycam netten araştırdım ama acabalar var kafamda abdest geçirirmi saç boyası bide günah mı saçı boyamakk kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum:deli:
  4. Köpük Saç Boyası Kataloğu

Köpük Saç Boyası Kataloğu

Köpük Saç Boyası Kataloğu Selam kızlar Loreal in yeni Köpük Saç Boyası Kataloğunu buradan paylaşmanızı rica ediyorum. Yeni katalok olsun ama
  5. Saç boyası nasıl akıtılır?

Saç boyası nasıl akıtılır?

Saç boyasını akıtmak için evde veya kuaförde kullanılacak yöntemler daha çok boyattığınız renk doğal saç renginizden daha koyuysa işe yarıyor. Eğer boya doğal saç renginizden daha açıksa tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca boyanın üzerinden çok fazla zaman geçmediyse boyayı akıtma ve saçlarınızı doğal rengine döndürme şansınız daha yüksek. Süre geçtikçe boya saça iyice tutunur ve...

Sayfayı Paylaş