gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113

Saç boyasının zararları

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

saç boyası zararları saç boyasının zararları Hemen hemen her kadın saçlarını boyar.Çoğumuz saç boyasının zaralarını bildiğimiz halde halen boyatsakta birçoğumuz saç boyaları hakkında zararları konusunda bilgiye sahip değildir.Saç boyasının zararlarını bilmeyenler için gerekli bilgileri sunuyorum [​IMG]
    Bugüne kadar yapılmış araştırmalar sonucunda en önemli buluntulardan biri lenfoma kanseridir. Barselonada yapılan araştırmada çıkan sonuca göre saç boyalarının lenfomeyi çok fazla artırdığı ortaya çıktı. Araştırma sonuçları; saçlarını yılda 12 kez boyayanlar %26 sının lenfoma kanseri riskini artırdığı öğrenildi. Bu araştırmadan sonra saç boyası içindeki zararlı maddeler çıkarılmış. Aşağıda bazı zararlı faktöreler bulunuyor.

* Lenfoma kanseri
    * Alerjik hastalıklar
    * Metalik tuzlar içeren bir boyayla boyanmış saçlara normal boya sürmek zaralıdır.
    * Göz ile teması vücuda zarar verir
    * Hamile kadınlara zaralıdır.
    * Saç telinin yapısını bozar
    * Direkt ve doğal boyalar diğerlerine göre tavsiye edilir boyalar.
    * Saçlarınızı boyamadan önce küçük bir bölgede denemnizde yarar var.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ben doğal rengini seviyorum uclarını boyuyorum

Saç boyasının zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saça zarar vermeden renk değiştirmek ve boyama önerileri

saça zarar vermeden renk değiştirmek ve boyama önerileri

kına saça zararlımı siyah saça hangi renk boya gider beyaz saçlara çare hint kınası saca zarar verir mi zarar vermeyen boya Kimyasal boyalar mı, yoksa doğal boyalar mı, hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek, beyazlan gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için… En uy*gun saç boyası nasıl seçilir? Hangi metoda öncelik tanınma*lı? Saç sağlığına zarar vermeden nasıl kullanmak lazım? Gü*zel...
  2. A'dan Z'ye Saç Boyama

A'dan Z'ye Saç Boyama

Kızlar kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar mı, hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek, beyazları gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için En uygun saç boyası nasıl seçilir? Hangi metoda öncelik tanınmalı? Saç sağlığına zarar vermeden nasıl kullanmak lazım? Kına çok popülerdir Kınanın avantajı çivit, papatya gibi diğer doğal boyaların saç sağlığına verebileceği tehlikelerin...
  3. Hamilelikte Saç Boyama

Hamilelikte Saç Boyama

Merhaba kızlar Hamilelikte Saç Boyama hakkında bilgi ve tecrübelerinizi beklliyorum .
  4. Ucuz Saç Boyalarının Zararlarını Biliyor musunuz?

Ucuz Saç Boyalarının Zararlarını Biliyor musunuz?

ucuz saç boyaları, ucuz saç boyalarının zararları, ucuz saç boyalarının etkileri Sevgili melekler, son yıllarda artan güzellik salonları, kuaförler ve saç boya markalarının beraberinde ucuzluğu getirdiğini ve bunların saçlara zarar verdiğini belirten 20 yıllık güzellik uzmanı Nihat Asoğlu, marketlerde satılan saç boyaları ile kuaförlerde kullanılan saç boyaları arasındaki farka değindi....
  5. Saç boyalarının bilinmeyen zararları

Saç boyalarının bilinmeyen zararları

Saç boyasının zararları,saç boyası karaciğer kanseri yapıyor,saç boyası hangi hastalığa yol açar?, saç boyası kullananlar dikkat,saç boyası kanser yapıyor Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, yapılan araştırmalarda, saç boyaları ile cilt, idrar kesesi, yumurtalık, lösemi, lenfoma, göğüs, beyin ve kan kanseri arasındaki...

Sayfayı Paylaş