gebe
  1. ceyda--

ceyda-- Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Saç Dökülmesine ve Yıpranmış Saçlar İçin

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında ceyda-- tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar selam,bugün hatta az önce Saba Tümer'in proğramına bakarken bir bayan pratik tarifler veriyordu alabildiğimi not aldım ve sizler için şimdi saç dökülmesini önleyici ve saçı besleyici olarak verdiği tarifi yazıyorum.Umarım işe yarar :)
    2 dilim çavdar ekmeği
    1 çorba kaşığı hardal tozu(hardal tozu nasıl oluyor bilmiyorum)
    1 yumurta sarısı(isterseniz beyazınıda yüzü germek için kullanabilirmişiz öyle söyledi )
    1 çorba kaşığı zeytinyağı
    2 damla lavanta yağı

Orda denene göre sıcak suya bunlar ilave edilecekmiş,eğer ki saçlar yağlı ise zeytinyağı katmasak olurmuş.Yarım saat dinlendikten sonra bu karışım 10 dakika boyunca saçlara ve saç diplerine masaj yaparak uygulanacakmış.20 dakika sonra yıkarsak yetiyormuş.Saba Tümer yumurta kokusu kalmaz mı peki saçlarda dedi ve hardal tozu yumurtanın kokusunu alır birşey olmaz dedi tarifleri veren bayan( adını bilmiyorum çok üzgünüm :S )

umarım bu tarifler hepimizde işe yarar kızlar :)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

saba tümerde diş beyazlatma ile ilgili öneri de varmış izleyen var mı acaba ben izleyemedim. öğrenmek istiyorum bulamadım bir türlü de

Saç Dökülmesine ve Yıpranmış Saçlar İçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saç dökülmeleri için

Saç dökülmeleri için

1 tatlı kaşığı kekik yağı 1 tatlı kaşığı zeytin yağı 1 tatlı kaşığı hint yağı 1 tatlı kaşığı kuru mayayı karıştırın saçınıza sürüp naylon streçe sarın ve 2 saat bekletin.
  2. Yıpranmış saçlar için pratik maskeler

Yıpranmış saçlar için pratik maskeler

Deniz havuz güneş derken iyice yıpranan saçlarınıza artık iyi bir bakım yapmanızın zamanı geldi.Yıpranan saçlarınız için sizlere bakım önerilerini sunuyorum Saç dökülmesi hem dış hem de iç etkenlere bağlı olarak gerçekleşir. Bakım maskesini uygularken istediğiniz sonucu almak için her gün mutlaka brokoli, yeşil yapraklı sebzeler, havuç, mango gibi protein açısından zengin besinler tüketin....
  3. Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve canlılık kazandırmak için :

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve canlılık kazandırmak için :

SAÇLARINIZIN DÖKÜLMESİNİ ÖNLEMEK VE CANLILIK KAZANDIRMAK İÇİN : kazandırmak için 3/4 fincan zeytin yağı, 1/2 fincan bal ve aşağı yukarı 3 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Saçlarınızı suyla durulayın, havluyla kurulayın ve daha sonra az bir karışımı tarakla saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçlarınızı yarım saat plastik bone ile sarın ve bekleyin. Daha sonra şampuanlayın ve durulayın,...
  4. Yıpranmış Saçlar İçin Babassu Yağı!

Yıpranmış Saçlar İçin Babassu Yağı!

babassu yağı babassu yağı faydaları Sevgili melekler, kozmetik dünyasında yeni olan bir bitkiden ve faydalarından bahsedeceğiz sizlere, babassu yağı. Babassu yağı, yıpranmış saçlarda parlaklığı yeniden kazandırıyor ve içindeki doğal özleri saçların temel taşına ulaştırıyor. Aslında bizim için yeni olan bu ürün Güney Amerika Amazon ormanlarından bir çok sağlık tedavisi için kullanılıyor....
  5. saç dökülmeleri ve bakım için, inanılmaz değişim:)

saç dökülmeleri ve bakım için, inanılmaz değişim:)

Arkadaşlar, Saçlarınız için Evin Ampul(Eski adı Evigen Ampul) bugün eczanelere verilmeye başlanmış,daha önce üretim bir süreliğine durmuştu, Firma tekrar üretmeye ve satmaya başlamış, mutlaka deneyin, inanılmaz bir şekilde saçlarınız bakımlı şekle giren, saç dökülmesi yaşamayacak hale gelecek ve yenilenecek. Ben çok memnun kaldım. (Hem 5 TL gibi bütçenizi sarsmayacak bir rakama.)

Sayfayı Paylaş