gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Saç telinden mikroçip

Konu, 'İnsan bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ABD'de nano teknolojiyle geliştirilen ve tek bir moleküle sığdırılan bilgisayar yongası, bilim adamları tarafından tanıtıldı. Tek bir karbon nanotüpüne yerleştirilen bilgisayar devresi çalışmasının tanıtıldığı Science dergisindeki makalede, bu tasarımın
    bilgisayar yongalarının daha hızlanmasını sağlayabileceği belirtildi.

İnsan saç telinin beşte biri genişliğinde bir yere yerleştirilen son tasarımda iki değişik aaaalden yapılan 12 transistör bulunuyor.

Silikondan yapılan günümüz çiplerinin azami inceliğe ve fiziksel sınırlarına ulaşmasının ardından, bilim insanları, yeni nano malzeme kullanarak, bilgisayar yongalarını hem küçültmek hem de hızlandırmak için çaba sarf ediyorlardı.

Bilim adamlarının son olarak geliştirdiği devre tasarımıysa bilgisayarda kullanmak için değil, devrenin hızının ölçülmesi için hazırlandı.

Dünyanın bir numaralı bilgisayar şirketi IBM uzmanlarınca geliştirilen yeni devrenin daha önce bir karbon nanotüpten yapılmış olandan 100 bin kez hızlı olduğu belirtildi.

Yeni devre tasarımı, 1965'te çip üreticisi İntel'in kurucularından Gordon Moore'un aaaini doğruluyor. Moore Yasası olarak da bilinen öngörüde, bir çip üzerindeki transistor sayısının her iki yılda bir ikiye katlanacağı kaydediliyor.

Saç telinden mikroçip konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tel

Tel

Güç ve kuvvete, haber almaya, Bakır tel gönül açan haberlere ve mutluluğa, Dikenli tel şüpheli şeylere, mahrem sınırlara, Paslı tel üzüntü ve kedere delalet eder.Rüyada çesitli sekilde kangal veya açik olarak tel görmek, sonu gelmeyecek bir maceraya atilacaginiza ve sonunda bunun bir dava konusu olarak mahkemelere intikal edecegine delalet eder.
  2. İnsan saç teliyle diş temizliyorlar

İnsan saç teliyle diş temizliyorlar

Japon araştırmacılar, dişi maymunların, yavrularına insan saç teliyle nasıl diş temizlendiğini gösterdiğini gözlemledi. Japonya'nın Kyoto Üniversitesi Primat Araştırma Enstitüsünden Profesör Nobuo Masataka başkanlığındaki ekip, Tayland'da yaptıkları araştırmada, uzun kuyruklu dişi makak maymunlarının, aynı insan gibi dişlerinin arasındaki boşlukları temizleyişine tanıklık etti. Gözlem...
  3. En çok saç teli sarışınlarda!

En çok saç teli sarışınlarda!

sacımızda kaç tel var Sizlere şimdi çok ilginç bir bilgi vermek istiyorum sarışın olan kişilerin diğer saçlara oranla daha fazla saç teline sahip olduğunu biliyormuydunuz? İnanın bu bilgi beni de şaşırttı bende ince saç tellerine sahip bir kişi olaraktan sürekli saçlarımın azlığından yakınırdım ama bu haber ne yalan söyliyeyim beni oldukça sevindirdi:) Saçlarınızın cinsi bir başkasından...
  4. Günde kaç tel saç dökülmesi normaldir

Günde kaç tel saç dökülmesi normaldir

anormal saç dökülmesi, normal saç dökülmesi, çözümleri, tedavisi, önerileri, hakkında bilgiler burada arkadaşlar Doktorum "günde 100 tel saç dökülmesi normal, banyo esnasında daha da fazla dökülebilir. Zira 100 telden fazla dökülmesi anormal" demişti. Saç günde kaç tel dökülür, bunu ben biliyorum ama birde bilmeyen Melek'leriminde olduğunu biliyorum ve onlarda bilgi edinsin...
  5. Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Doğal yöntemlerle saç tellerini kalınlaştırmak ve hacim kazandırmak için yapmanız gerekenlerle ilgili birkaç öneri Saçlarınızı temiz tutmak ve düzenli olarak nemlendirmek sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk adımı. Saç tipinize uygun şampuanı seçerek haftada en az bir kere yıkayıp kafa derinizi ve saçlarınızı temiz tutmalısınız. Bunun için yeni yeni piyasaya sürülen organik saç bakım ürünlerini...

Sayfayı Paylaş