gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

saç toniğinı

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

Saç Toniği: 1 fincan kaynar su
    1 çorba kaşığı badem yağı (veta keten tohumu yağı)
    1 tatlı kaşığı polen (veya bal)
    1 adet A vitamini kapsülü
    1 adet E vitamini kapsülü

(Bu kapsülleri elde etme olanağı yoksa, yerine 1 tatlı kaşığı cevizyağı konabilir.)Tüm malzeme karıştırılır. Saçın dayanabileceği sıcaklık sağlanınca saç diplerine yedirilir. Isısını korumak için başa bir duş başlığı veya benzeri geçirilir. Isı saç diplerinin gözeneklerini açar, vitaminli sıvının cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlar. 20-30 dakika sonra saçlar ılık suyla çalkalanır ve doğal şampuan ya da sabun ile yıkanır.Etkiyi arttırmak için saç diplerine 2-3 dakika masaj yapılır. Saç diplerinde 10-15 dakika geçtikten sonra sıcaklık hissedilir.Kan dolaşımı hızlanır.

saç toniğinı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saç ve saç dökülmesi

saç ve saç dökülmesi

Saçlarımız; beynimizi saklayan kafatasımızın herhangi bir travmayla karşılaşması halinde; bunun şiddetini en aza indirebilecek esnekliği sağlayan uzantılardır. Kafatası derimizi korur ve vücut ısımızı dengeler. İnsan saçı keratin denen bir proteinden oluşur. Keratin tırnakta da bulunan dayanıklı bir maddedir. Sosyal yaşamda ise;güzelliğimizi tamamlayan bir unsurdur.Bakımlı,parlak ve gür...
  2. Saçlarda çiçekler açmış

Saçlarda çiçekler açmış

saça çiçek saçta çiçek Saçlarda boyutları kafanızdan büyük çiçekler istiyorsanız bu modelleri kuaföre göstermeniz yeterli.:D
  3. saclarım

saclarım

selam melekler...ben palette il1 le sacımı actım üzerinede 2 kez loreal castingin bal köpüğü rengini sürdüm cok güzel oldu sacım dogal dalgalı oldugundan... ama saclarım yıprandı galiba eskısı gibi bakımlı degil cevredende farkediliyorr.saclarım yandı.ne yapmam gerekıyor caresı varmı fikri olanlar acil yardımm lütfenn
  4. saç

saç

saçım koyun yünü gibi kendim kestim bitarafı yamuk bitarafı uzun çok kötü kabarık kırık dolu iğren. napıcam
  5. Saçlarınızı Boyatırken Saçlarınızdan Olmayın !

Saçlarınızı Boyatırken Saçlarınızdan Olmayın !

saç boyatırken dikkat edilmesi gerekenler saç boyatırken nelere dikkat edilmeli Sevgili melekler, gerek saçların ağarmasından gerekse tamamen kişisel tercihlerden saçlarımızı boyatırız. Önemli olan moda olan renklerden ziyade tenimize uygun saç rengini tespit etmek ve onu uygulamaktır. Bu yazımzıda sizlere saç boyatırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bazı hatırlatmalarda bulunmak...

Sayfayı Paylaş