saç toplamayı alışkanlık haline getirenler

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

saç jöleleme saç jölelemek saçları toplamak toplamak saçı uzatırmı Saçlarını açık kullanamayanlar kadınlar kulak versinler bakalım.
    Bir bayan saçlarını neden toplar?
    Rahatsız olduğu için, rahat edemediği için, saçları yağılıdır vs vs bir çok neden olablir.

Özellikle saçları sıkı tokalarla ve sıkı şekilde toplamak o güzelim saçlarınız için büyük zarar ifade ediyorlar.
    Saç tellerimizin sıkışmasına yol açarlar.

Sıkışan saç tellerininde hücreleri sıkışır. Saçlar sonuç olarak kırılırlar. Toplayın elbette ama gergin ve çok sıkı şekilde toplamaktan çekinin. Saçlarınızı kırmadan ve rahat edebileceğiniz
    bir şekil ve yapıda. Saçlarınızın sağlığını tehlikeye atmayın.

En zararlı olanıda saçlarınız dökülmeye başlar. Şakaklardan başlayan saç dökülmeleriyle zor durumda kalırsınız.
    Açık bırakılan saçlar genelde daha rahattır ve daha iyidir. Çünkü hücreler rahat eder ve istediği gibi hareket
    etme fırsatı bulur.

Hücrelerin rahatlanaması demek sizin saç sağlığınızı elinize alıyorsunuz demektir.
    Saçlarınızın ihtiyacı olanı vermeli ve hem dökülmeleri hem de kırılmaları engellemelisiniz.

Sitenin Meleği.

2. beren.efe

beren.efe Yeni Üye

Emeğine sağlık. Ben yemek ve temizlik yaparken topluyorum. Onun dışında salıyorum.
    Çünkü gerçekten kırılıyor sürekli toplayınca.

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Saçlarımı toplamam ben hiç zaten kıvırcık önden taç takıp arkasını salıyorum rahat ediyorum valla.Hem saçları toplamak feci halde kırıyor saçları hemde benim başım ağırıyo toplayınca..teşekkürler tatlım güzel bi konu

4. turquoise

turquoise Yeni Üye

ben saçımı sürekli topluyorum.açık olunca rahatsız oluyorum.ve gerçekten saçlarım kırık.hep jölelemek zorunda kalıyorum.jölelemezsem saçımın üstü ormanlık gibi oluyor.keşke düzelse.yapabileceğim tek şey kısacık kestirip düzgün uzatmak olabilir.ama o da bana hiç yakışmıyor.belki ilerde kısacık kesitrmeyi düşünebilirim.şimdi cesaretim yok ama isterdim saçlarım rüzgarda havalansın serbestçe.bir de öyle alışmışım ki,küçüklüğümden beri topludur saçlarım,açınca bir türbanlının saçını açması gibi utanıyorum.ama ben de zevkini çıkaracam uzun güzel saçların ilerde inşAllah.

5. miss angel

miss angel Yeni Üye

bende sürekli toplyrm yoksa rahat edmyrm yaaa
    ve maalsf kırıklaar fazla:(

6. tuqqce

tuqqce Daimi Üye

Tatlım onarıcı serum felan kullan iyi gelir iyice bi araştır

7. swetla

swetla Yeni Üye

saçlarımı toplu halde sevmiyorum zaten o kadar uzatmaya çalışmışım neden toplayayım ki

saç toplamayı alışkanlık haline getirenler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. bu önerileri alışkanlık haline getirin

1. Atıştırmalık yapışkan yiyeceklerden uzak durun. şeker, şeker kaplı fındık-fıstık, yapış-kan kuru tahıl, hamur ekmek, kuru üzüm, kurutulmuş meyva gibi yiyecekler dişlerinize yapışır. Kuru üzüm ve kurutulmuş meyve yemeye son vermeyin. Bunun yerine, bunları yedikten sonra 20 dakika içinde dişlerinizi fırçalayın (bakteri, diş çürümesine neden olan asidi bu süreden sonra üretmeye başlar) ya da a...
  2. alışkanlık

alışkanlık hikayeleri Gitgide alışıyorum sana.... Hiçbir alışkanlık bu kadar güzel olamaz... Ellerin ellerimden uzaksa nasıl güçsüzüm bilemezsin... Yanımda olduğun zamanlar; sigara dumanı gibi ciğerlerime doluyor, alkol gibi damarlarıma yayılıyorsun... Durmadan başım dönüyor verdiğin hazdan... Alışkanlıklar daima korkutur beni... Düşün ki ben yaşamaya bile alışkın değilim... Kendimi kendime...
  3. Alışkanlık" Üstüne Söylenenler

Alışkanlık" Üstüne Söylenenler Alışkanlık insanın ikinci huyudur. Montaigne Alışkanlık, anahtarı kaybolmuş bir kelepçedir.Amos Parrish Alışkanlık, bir halata benzer. Her gün bir lifi örer ve sonunda, onu koparamayacak kadar güçlü yaparız. Horace Mann Alışkanlıklar, bırakılmazlarsa, zamanla ihtiyaç haline gelirler. St. Augustine Alışkanlıkların zincirleri, önce duyulmayacak...
  4. aliskanlik oldun bende

Bir Tutku Inan yasiyorum senin hayalinle Bu deli gönlüm ne hallerde Sensizlik ölümdür bende ah Sensizlik ölümdür bende Yeter artik hasretine dayanamam Dön artik bittim yasayamam Yoklugun bana ölümden beter Gözlerim yollarda kaldi ne olur gel Sensizlik bana ölümden beter Gözlerim yollarda kaldi ne olur gel Umutlarim tükenmekte ne olur gel __________________ __________________ BAHAR...
  5. Alışmak / alışkanlık

Bir şeye alışmak, kişinin kendi tercih ve durumunu öne çıkarmasına, farklı düşünce ve yaklaşımlara itibar etmemeye, Bir ortama alışmak insanlarla iyi geçime ve bulunduğu yerde uzun süre kalmaya; Kendinde bir şeyin alışkanlık halini aldığını görmek gaflette faydasız işlere delalet eder.
  6. aliskanlik asklari

Bütünlerimizin yarımlarıyız aslında hepimiz.Yarım hissederiz kendimizi ne kadar bütüne tamamlansak da.Ve bütüne tamamlanma çabasıyla geçiririz hayata dairlerimizi. Sinemaya gideriz yanımızdaki koltuk boş gelir ne kadar dolu olsa da...Yatagımıza gireriz yatak soguk gelir ne kadar sıcak olsa da...Akşam yemegine otururuz dolu tabaklarımızla.Yanımızdaki tabagın boş oluşu dürtükler bu seferde...
  7. Ömrünüzü uzatacak 5 alışkanlık

İşte sağlığınızı geliştiren yeni ve sağlıklı alışkanlıklar… Alışkanlıklarınızı ve yaşam stilinizde bir kaç değişiklik yaparak, 100 yaşına kadar sağlıklı ve mutlu yaşamak elinizde! Beyniniz 14 ila 21 günde yeni alışkanlıklar edinir ve bunları hatırlatır. İşte sağlığınızı geliştiren yeni ve sağlıklı alışkanlıklar Günde azar azar 5 öğün yiyin Günde 5 defa küçük porsiyonlarda yemek yiyin....
  8. Vazgeçilmesi Zor Alışkanlık

Ben bu konu da biraz şanslıyım galiba.Çünkü oğluşum ağzına bir kere olsun emzik sürmedi:DÇok şükür böyle bir derdim olmadı.İnşallah başka çocuğum olursa onlar da da yaşamam ve yaşamayız:) Vazgeçilmesi Zor Alışkanlık EmzikÇoğu anne - baba bebek daha doğmadan ``Bu eve asla emzik girmeyecek!`` diye karar veriyorlar. Fakat bebek doğduktan bir süre sonra geceleri ağlama krizleri çekilmez bir...
  9. Ilişkiniz aşk mı yoksa alışkanlık mı ?

aşk mı alışkanlık mı testi alışkanlık aşk İlişkiniz aşk mı yoksa alışkanlık mı? Birlikte olduğunuz ya da ayrıldığınız sevgilinizle aranızdaki ilişki acaba bir alışkanlıktan ibaret olabilir mi? Belki yaşadığınızın aşk olduğunu düşünüp kendinizi kandırıyorsunuzdur. Bu sorunun cevabını bulabilmek için aşk testimize başlayabilirsiniz, tıkla... http://www.asktesti.com/index.php?p=1&testId=27

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. saçı sürekli toplamak

,
  2. saçımı hep topluyorum

,
  3. saçı sıkı bağlamanın zararları

,
  4. saç joleleme,
  5. saçları toplamak zararlimi,
  6. sacini hep toplayan kadinlar,
  7. sac toplamasini sevmeyenler,