gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Saç Uzatmaya Yardımcı Öneriler

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Saçlarını kısa kestirip pişman olanlar kısa saçlarınızın bir an önce dolgun tutamlara dönüşmesini ister misiniz...Cosmopolitan dergisinin, uzmanlardan edindiği güzellik sırlarıyla saçlarınızın olağandan daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz.... İşte saçlarınızın çabuk uzamasına yardımcı yöntemler :tik:

Doğru mu, yanlış mı?
    Düzenli aralıklarla kestirmek saçın uzamasını sağlar.
    Hem evet hem hayır. Philip Kingsley, ucundan kestirilen tutamların bir anda uzamaya başlamayacağını belirtiyor. Ancak bu düzeltmelerin saçınızın uzamasına yardımcı olacağı da bir gerçek. Özellikle kuaför salonuna sık uğramayanların saçlarının uçları, genellikle hasarlı oluyor. Ünlülerin saç stilisti Kim Serratore, düzenli olarak ucundan aldırmadığınız takdirde, saçlarınızın tek seferde dört veya beş santimetreye kadar kestirmek zorunda kalabileceğinizi belirtiyor.

Rapunzel ritüelleri
    Saç ürünlerine yüklenmek ve ısı veren gereçler kullanmak tutamlarınızın uzamasını engeller. Aşağıdaki tarifler sayesinde, bu hasarı telafi edebilirsiniz.

►Temiz bir saç derisi için: Bir ölçek hamamelis (cadı fındığı) çiçeğini, bir ölçek ağız gargarası ile karıştırın. Bu karışımı sprey formlu bir şişenin içine dökün ve tüm saç derinize sıkın. Beş dakika masaj yaparak yedirdikten sonra yıkayıp durulayın.

► Sağlıklı tutamlar için: Bir bardak zeytinyağını hafif ılıyana kadar mikrodalga fırında ısıtın. Ardından bu yağı nemli saçlarınızın üzerine dökerek tutamlarınıza yedirin. Başınıza havlu sarıp 20 dakika kadar bekletin. Son olarak durulayın, şampuanla yıkayıp nemlendirici maske ile nemi tutamlarınıza hapsedin.

Vücudunuzun saç üretmesi için gereken besleyici maddeler

Folik asidi, tahminen bu maddeyi oldukça fazla kullanan hamile kadınlarla özdeşleştiriyorsunuzdur. Ancak bu hamile kalmayı destekleyici içerik, saçın yapı taşı olan keratin proteinininde oluşmasını sağlıyor. Ayrıca saçların kuvvetlenmesine yardımcı olan çinko, biyotin ve demir gibi besleyici içerikleri de kullanmanızda fayda var. 'The Hair Bible-Saçın Kutsal Kitabı' isimli kitabın yazarı Philip Kingsley, diyetinizde yapmanız gereken ilk değişikliğin protein alımını artırmak olduğunu belirtiyor. Günlük yumurta, peynir, balık, tavuk veya hindi tüketiminizi iki porsiyona çıkarmalısınız. Sabahları kahvaltı etmeme huyunuzdanda kurtulmalısınız. Sabah vakti vücudunuzun enerjisinin en düşük olduğu zamandır ve saç foliküllerinin tutamları uzatmak için enerjiye ihtiyacı vardır. Her dört saatte bir mutlaka bir ara öğün tüketin (fındık, badem, yeşil sebzeler ve somon saçların uzamasını destekler). Son olarak rahatlamaya çalışın. Stres, sindirim sistemini yavaşlatır ve hormonlarınızı yorarak kan akışının saç foliküllerine gitmesini engeller. Bu önerileri uygulayarak dört ya da altı ay içerisinde gözle görülür bir fark hissedebilirsiniz. Yaza kadar upuzun saçlara sahip olmaya hazır olun.

Uzamaya yardımcı öneriler
    Saçlarınızın uzama hızı size yavaş geliyor veya belirli bir uzunluğa geldikten sonra o uzunlukta takılıp kalıyorsa, tutamlarınıza bebek muamelesi yapmalısınız. İşte bunun sebepleri:

Ovalayın
    Saç derinizin dokunulmaya ihtiyacı vardır. Saç derisinde biriken kir, yağ ve ölü hücre katmanları tutamlarınızın uzamasını engeller. Bu nedenle saç derinize masaj yapmanız gerektiğini savunan Kingsley, uçları yuvarlatılmış bir fırça tercih etmenizi öneriyor. Fırçanız yoksa, parmaklarınız yardımıyla duştan önce iki dakikanızı saç derinize masaj yapmaya ayırabilirsiniz.

Şımartın
    İçeriğinde nemlendirici, özellikli shea veya avokado yağı bulunan şampuan ve saç kremlerini seçin. Bu içerikler tutamlarınızı dolgun gösterir, ki buda saçların gelişimi açısından önemlidir. Narin saç uçları, genelde uzamaya fırsatları kalmadan kırılır.

Tarz yaratın
    Kullandığınız ısı kaynağı aletler ve saç fırçaları tutamlarınızın üzerinde bulunan koruyucu kalkanı yıpratır. Yıpranan saçlarda kolayca kopar. Bunu engellemek için saçlarınızı yalnızca geniş dişli bir tarak ile açın, ısıya karşı koruyucu saç ürünleri kullanın ve pazar günlerini saçınız için de tatil edin.Tutamlarınızı haftada en az bir gün saç kurutma makinesi veya maşadan mahrum etmek bile saçların sağlığı açısından fayda sağlar.

Acil yardım
    Saç renginize göre yaptıracağınız ek saçlar doğal görünümlü uzun tutamlara kavuşmanızı sağlayabilir. Yandaki adımları izleyerek ek tutamlarla doğal görünümün asıl sağlayabileceğinizi görebilirsiniz.

Takmaya başlamadan önce ekleri istediğiniz forma sokun (düz veya dalgalı). Ardından saçınızın büyük kısmını tepenizde toplayın. Eklentileri takacağınız tutamları krepe yaparak saçların kaymasını engelleyin. En uzun ek saçı, başınızın arkasında tam ortaya sabitleyin.

Yanlardan birer tutam saç alın ve yan klipsleri bu bölgelere tutturun. Eklentiler gözünüze uzun geliyorsa ucundan bir miktar kesebilirsiniz.

Tepede topladığınız tutamları serbest bırakın. Üstte kalan tutamları saçınızın geri kalanına uyacak biçimde şekillendirin.

Saç Uzatmaya Yardımcı Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havuç yöntemiyle saç uzatma

Havuç yöntemiyle saç uzatma

saç uzatma saç uzatma havuç havuç uzatır mı suyu uzatır mı havuc ile sac İlkkez duyuyorum.Şahsen denemedim.Ama denemekte fayda var.Benim annemden öğrendiğim havuç boy uzatır derdi hep demek saçlarıda uzatııyormuş:) Malzemeler: '' 2 tane orta boy havuç '' 1 tane yumurta '' 3 su bardağı su Hazırlanış: '' Havuçlar rendelenir. '' 3 su bardağı su kaynatılır. '' Ardından rendelenmiş havuçlar,...
  2. Saç uzatmanın doğal yolları

Saç uzatmanın doğal yolları

doğal saç uzatmanın yolları saç uzatmanın doğal yolları çoğaltma yöntemleri doğal saç uzatma, doğal saç uzatma yöntemleri, doğal saç uzatma kürleri, doğal saç uzatmak, doğal saç uzatma teknikleri Herkes gibi bende doğal bir şekilde hızla ve sağlıklı olarak saçlarımı uzatmak isterim. Hem bunu kim istemez ki ? Peki neler yapmak gerekiyor ? Öncelikle saçımızın tipini iyi tanımak ve ona göre...
  3. Saç uzatma yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri

saç uzatma teknikleri hızlı saç uzatma, hızlı saç uzatma yöntemleri, çabuk saç uzatma formülleri, çabuk saç uzatma teknikleri, saç uzatma, saç uzatmanın yolları, saç uzatan bitkiler, saç uzatma yolları, Saçlarını kestiren her kadın, bir an önce saçları uzasın ister. Saçların uzaması için, gerekli zamanı beklemek mi lazımdır peki? Elbette ki hayır Melek'ler:) Bir takım doğal yollar sayesinde...
  4. Hızlı Saç Uzatma Kürü

Hızlı Saç Uzatma Kürü

hızlı saç uzatma,saçlr en hızlı nasıl uzar,hızlı saç uzatma kürü,en iyi saç uzatma kürü,en etkili saç uzatma yolları, Saçlarını uzatmak isteyen bayanlar, bitkisel bazı kürler sayesinde saçlarını uzatıyorlar. Normal vede sağlıklı bir saç ayda 2-2,5 cm uzayabiliyor. Bu kürler sayesinde bu uzama hızında artış gözlemlemeniz mümkündür. Saç Uzatan Kür Lavanta Kürü Lavanta kürü hazırlamak için...
  5. Saç uzatma sorunu

Saç uzatma sorunu

merhaba arkadaşlar, ben saç uzatma taktikleri ararken bu sitedeki http://www.meleklermekani.com/threads/3-ayda-saclari-omuzdan-bele-nasil-uzatilir.206707/page-2 vu konuyu gördüm ve üye oldum...sormak istediğim şu: Eğer bir bilginiz varsa ve bunu deneyen varsa (ben pek 3 ayda mümkün olacağını sanmıyorum ama ) cidden işe yarıyormu? ben zamanında çok ürün kullandım ve saçlarım keçe gibi oldu...

Sayfayı Paylaş