gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Saçı ütülemek!!!

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

saç nasıl ütülenir saç ütüleme oyunları nasıl ütülenir video saça ütü yapılır video ütüyle düzleştirme Evet itiraf ediyorum:D Zamanında saçlarım belimdeydi ve çoğu zaman saçımı ütü masasına yatırır kız kardeşimle birlikte saçımı ütüler zaten düz olan saçlarımı tamamen düzleştirirdim Allahtan saçımı kolalamıyormuşum o zamanlar:D
    Ama birazdan size vereceğim bilgileri işte o zamanlar bilsem haberim olsaydı asla böyle bir şeye kalkışmazdım hanımlar :)

Allahtan ucuz kurtarmışım saçlarımı bir zarar gelmedi sanırım şanslıyım demeliyim şu durumda:tik:

Bakalım saçları ütülemek ne gibi zararlar veriyormuş
    [​IMG][​IMG]

Evet Bir cok Bayan Paradan Tasarruf icin Kuaföre Gitmek icin FÖN yerine evde kendi ÜTÜ yapmayı tercih ediyor. Peki nedir ütü Ve zararları nelerdir?
    Ütü Sacı düzlestirmek amaclı yapılan ISI Temasıdır.
    Bu temas Evdeki bildiğiniz Ütü makineleriyle yapılır.
    Peki olusacak Zararlar nelerdir Ve nicin olusur?
    Evet Ütü saca zararlıdır Cünki Saca ısının ( ütünün altındaki metalin ) direk teması söz konusudur.
    Bu yüzden Saclar Hacim kaybeder , iNcelir , kırılır ve Kopar.
    Alınacak önlemler nelerdir?
    Kuaföre para vermekten bıktınızmı O halde Evinize Bir FÖN makinesi Alın Ve birde FÖN fırcası Alın. Evde kendiniz Çekmeye calısın kendiniz çekemiyorsanız anneniz veya bir kız arkadasınıza çektirebilirsiniz.
    Onudamı beyenmiyorsunuz İLLA ÜTÜ mü diyorsunuz Peki o halde ÜTÜ 'yede alınacak önlemler Cok.
    ÜTÜ yü uyguluyacak oldugunuz Sacın üstüne Bir tür bez örnegin;
    Tülbent örtebilirsiniz Böylece ISI teması Direk Olmaktan Cıkar ve saca Zarar Miktarı Azalır.
    Tülbent koysakta Hala Zarar veriyor yinede Diyorsanız kesin Bir cözüm Var.
    Evet Saca ÜTÜ uygulamadan önce Kozmetik ürünleri satan Bir yerden Temin edebiliceginiz FÖN SUYU sıkıp Bu zararı KESİN olarak Ortadan kaldırabilirsiniz.
    Artık ÜTÜ İle FÖN Arasında Bir fark kalmadı
    Gelelim FÖN SUYU nun fiyatına En az 5 YTL en Cok 10 YTL ye bulabilirsiniz Markadan Markaya fark yapar .

Gelelim Zararlarına;
    Sacı kırar.
    Sacın kopmasına neden olur.
    Sac yapısının incelmesine Sebeb olur.
    Sacın Hacim kaybetmesine Sebeb olur.
    Ve en önemlisi Bütün bunlar basınıza Geldikten Sonra Geri dönmek ( eski Sacınıza Kavusmak ) Cok zordur.

2. SummeRose

SummeRose Banned

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mawicim..Bende lisedeyken az denemedim...Ama dediğin gibi saçları kırıyor ve kurutuyor..ÇOK SAOL bilgi için. öpüyorum cnm

3. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    adminim yaa bu dediklerini aslında fön dee yapıyorr ama ütü daha etkilii oluyor sankii karar veremedim şimcikkk....paylaşım için de tşklerr....

4. SummeRose

SummeRose Banned

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    gamzelim doğruda baya yıpratıyooo saçlarıı ütü

5. ηaz ♥

ηaz ♥ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben hala zorda kalınca,acil çıkmam gerekince ütületiyorum anneme.Bu konuyu gördüğüm iyi oldu en azından yazanları uygulayarak verdiği zararı azaltırım..
    Teşekkürler. :)

6. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

gızzz gittti güzelim saclarr....bak ne diyor sevgili adminimm ... ayıpp ayıpp :seker:

7. ηaz ♥

ηaz ♥ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama ama ama ama naapiyim.İşim acele olduğunda yapıyoruuum. :help:Aslında saçlarım düz de işte;yine de dümdüz olsun istiyor insan. :parfum:

8. SummeRose

SummeRose Banned

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ama kızlar grçekten bayağı ypratıyor...

9. seray_67

seray_67 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben saçım hiç ütü sürmedim ama öğrendiğim iyi oldu teşekkürler :)

10. sessizprenses

sessizprenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yıllardır herkesten duyarım ütünün saça çok zararlı olduğunu
    saçlarıma hiç ütü sürmedim bu yüzden
    sürmeyi de düşünmüyorum..
    çok sağol gerçektenn:ar4fd:

11. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

herkesten duyardım ve düzleştiricim yoktu bende denedim zararlı oldugunu bildigm halde =) napalım işte kızız sonuçta değilmi ama :))

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

off... sylediqi coq doqru ama bnm saclarım normalde ütülenmis qibi ama ucları hafif qıvrık olduqu icn tabi biraz isderm kalem qibi olsn onn içn saclarm acaip qırıldı....

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bencede çooq haklı bende acelem olunca lazım olunca mecburen yapıorum çünnkü fön makinem yandı... ama aynı zararı düzleşticlerde yapıo ::) bunların kremleri var onlardan sürsenizz daha iii oluyoo :)

14. gozelll

gozelll Forum Okuru

ütü çok zarar veriyo bncede ama sonuçta güzel oluyo yani

15. coksacma

coksacma Forum Okuru

Yoooo yillardir kullaniyorum 5 senedir fln hic kırilmadi incinmedi kokmadi sacimi ben duzlestirip topladigim zaman hemen kivrisiyordu ütu muhtesem bisey hmm o zaman sizin utunuzde problem varr

Saçı ütülemek!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saç ve saç dökülmesi

saç ve saç dökülmesi

Saçlarımız; beynimizi saklayan kafatasımızın herhangi bir travmayla karşılaşması halinde; bunun şiddetini en aza indirebilecek esnekliği sağlayan uzantılardır. Kafatası derimizi korur ve vücut ısımızı dengeler. İnsan saçı keratin denen bir proteinden oluşur. Keratin tırnakta da bulunan dayanıklı bir maddedir. Sosyal yaşamda ise;güzelliğimizi tamamlayan bir unsurdur.Bakımlı,parlak ve gür...
  2. ütülemek

ütülemek

Rüyada deri, hayvan başı, vs. türü şeyleri ütülemek; borç, iftira sıkıntı, keder gibi şeylerin son bulacağına, bir davanız varsa beraat edeceğinize, hasta iseniz sağlığınıza kavuşacağınıza işarettir.
  3. saclarım

saclarım

selam melekler...ben palette il1 le sacımı actım üzerinede 2 kez loreal castingin bal köpüğü rengini sürdüm cok güzel oldu sacım dogal dalgalı oldugundan... ama saclarım yıprandı galiba eskısı gibi bakımlı degil cevredende farkediliyorr.saclarım yandı.ne yapmam gerekıyor caresı varmı fikri olanlar acil yardımm lütfenn
  4. saç

saç

saçım koyun yünü gibi kendim kestim bitarafı yamuk bitarafı uzun çok kötü kabarık kırık dolu iğren. napıcam
  5. Saçlarınızı Boyatırken Saçlarınızdan Olmayın !

Saçlarınızı Boyatırken Saçlarınızdan Olmayın !

saç boyatırken dikkat edilmesi gerekenler saç boyatırken nelere dikkat edilmeli Sevgili melekler, gerek saçların ağarmasından gerekse tamamen kişisel tercihlerden saçlarımızı boyatırız. Önemli olan moda olan renklerden ziyade tenimize uygun saç rengini tespit etmek ve onu uygulamaktır. Bu yazımzıda sizlere saç boyatırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bazı hatırlatmalarda bulunmak...

Sayfayı Paylaş