gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

saçımı nasıl uzattım ?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

entele saç bakım losyonu entele losyonu kullanımı saç bakım nasıl kullanılır nasıl kullanılır Size formülümü vermeden önce bu formülü kullanmaya nasıl başladığımı anlatmak istiyorum. Bundan 4 ay önce kuaföre gittim. Amacım sadece uçlarındaki kırıkları aldırmaktı.
    Şunuda belirteyim saçlarım iç çamaşırımın 3-4 santim aşağısı boyundaydı.
    Gittim ve özellikle saç boyumla oynanmamasını sadece kırıklarımı almaları konusunda bir konuşma geçti aramızda. Kuaför başladı saçlarımı kesmeye, kesiyor, kesiyor

baktım yere doğru epey kesmiş yahu dedim pardon sadece kırıklarım alınacaktı işte gitti benim saçlar arkadaşlar anlayacağınız.
    işte yok uçlarından alınca böyle oluyormuş ancak bu boyda olurmuş kırıklarımı aldırınca falan ama bariz belli yani:D
    iç çamaşarımın 3-4 santim altında olan ,güzelim o saçlarım iç çamaşırımın 3 santim üstüne çıktı. Nasıl üzüldüm nasıl.:hasta:

Eve geldim ağladım durdum. Sonra araştırmalar yaptım biraz. Aktar bi tanıdığım var ondan ve netten araştırmalarımla bir çözüm buldum. Turplu su arkadaşlar ....
    Evet ben inanamadım ve ilk önceleri yapayım dedim olmaz falan ama iş başa düşmüştü bir kere.
    Denemekten ne çıkar dedim. Doğal turp ne yapabilir ki.:)

Şimdi gelelim formule:

1 tane kırmızı ya da siyah turpu iyice yıkıyorsunuz kabuklarını soymuyorsunuz.
    Ardından rendeliyorsunuz ve 3 su bardağı ile 30dk kaynatıyorsunuz.
    3.adım 30.dk sonra rendelediğiniz turpları su ile ayırıyorsunuz. Bir süzgeç yardımıyla halledebilirsiniz.
    Böyle tatlı bir mor renk oluyor kırmızı turpta.
    Saçınıza ve tiplerine masaj yaparak bunu ben hemen uzamasını istediğim için her akşam yapıyordum sürüyorsunuz.
    Saçlarınızı streçliyorsunuz ve bir havlu ya da annenizin varsa bir başörtüsü ile sarıyorsunuz. ister 2 saat dursun
    saçınızda isterseniz öyle yatın ve sabah yıkayın daha da etkili olmasını istiyorsanız sabaha kadar kalsın.

Bu formülün yanısıra arkadaşlar eğer saçınız çok dökülüyorsa 1 tane yumurtanın sarısını içine koyun karıştırıp sürün.
    Bir artı daha Aktarlarda çamterebentin yağı var. Ondan da alabilir turplu suya 4-5 damla koyabilirsiniz.

Bu yağda saçlarınız dolgunlaşacaktır. İsterseniz bu yağı şampuanınıza da 4-5 damla koyabilirsiniz. Aynı etkiyi
    öylede görebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza göre bu çok amaçlıformülleri kullanabilirsiniz.
    Sonucunu mutlaka göreceksinizdir. Benim saçlarım 4 ayda eski uzunluğuna geldi. 4ayda 4-5 santim uzadı.

Deneyin ve sonuçlarını yazın olur mu meleklerim:)

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ben bunu biliyorum ama çok uğraştırıyor elma sirkesi kullanıyorum ben çokta memnunum teşekkürler

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Oooo denemek lazım gerçekten hoşuma gitti.Uzun saçı seviyorum.Her türlü modeli uygulayabiliyorsunuz.Ama bir müddet sonra bakımsızlaşıyor,kırıklar oluşuyor.Belki bu formülle daha güzel ve bakımlı uzar :)
    Pelinsu formülünü bizimle paylaştığın için teşekkürler canım:)

4. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Bende denerim bi allahin izini ile :)

Aslinda sampuanlarda var, ama cok degistirdigim icin saclarim dökülüyor :uhu:

Birde bunu denerim insallah :)

Tskler Paylasim icin :)

5. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    dene hercaim.gerçekten çok doğal bir yöntem.deneyen arkadaşlardan haber bekliyorum..hazır turp mevsimi:)yaza uzun saçlarla girmek mümkün:)

6. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar hep birlikte burdan başlayalım...
    sonuçları paylaşalım...
    hadi bekliyorum :D
    UZUN SAÇLI MELEKLERİM,
    RAPUNZELLERİM

7. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Bu formülü duymamıştım ama Çamterebentini biliyorum ve şampuanımın içine katarım ve saçımı daha parlak ve bakımlı yapıyor...
    Bende bir kuaför mağduru olarak verdiğini formülü uygulayacağım Pelinim Suyum teşekkürler

8. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    hiii turpu alcan rendeliycen kaynatcan saracan sabaha kadar duracan :D:D ben erindim bile :D
    deneyenlerin sonucunu merak ettim ama kolay gelsin kizlar :D

9. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    sabaha kadar duramayacaksan 3,4 saat yeterli...
    şart değil sabahlaman carizmacığım

10. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    çamterebentinin de uzattığı söyleniyor...ben bir de şampuanıma sarımsak rendeleyip koyuyordum...
    çamterebentin de katayım bari:)

11. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Benim saclarim cok hizli uzuyor,dip boyasindan biktim,sanirim bende uzamasindan sikayetciyim.

12. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel işte...beyazların yoksa dip boya yaptırmasan keşke...daha yaşın genç seeroem:)

13. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel açıklamalar için teşekkürler

14. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    önemli değil esmacım...
    yeterki saçlarımız iyice uzasın:)

15. aasena

aasena Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ıımmm çok iyiymiş güzelmiş de canım benim 4 ayda 4-5 cm uzadı diyorsun normal bir saç zaten ayda bir cm uzar ki ..

saçımı nasıl uzattım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçınızı Doğal Yollarla Uzatın

Saçınızı Doğal Yollarla Uzatın

Uzun saçları hepimiz severiz ama bazı saçlar çok çabuk uzamaz...Ama doğal yollarla bazı bitkiler ve bitkisel yağlar saçların çabuk uzamasına yardımcı olur :tik: Öncelikle beslenme içten ve dışta ilgi şart yani ben sadece yılan yağını alşayım saçıma süreyim olmaz, günlük yumurtanı yiyeceksin ki, bal , süt, meyve, sebze ... Özellik protein lamka çok önemli , protein de biliyor sunuz et...
  2. Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Bu konu; Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleştirilir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kıvırcık saçlı meleklerimizin büyük çoğunluğu artık kıvırcık saçtan sıkıldıkları için saçlarının düzleşmesini isterler. Bunun için de kuaförün kapısını aşındırır ya da evde kendi olanaklarıyla saçlarını düzleştirmeye çalışırlar. İşte bu doğal yöntemlerden bazıları da evde kendi kendinize...
  3. Sinameki Kürü İle Saçlarınızı Hızla Uzatın

Sinameki Kürü İle Saçlarınızı Hızla Uzatın

saç bakımı hızlı saç uzatma sinameki ile saç uzatma Sevgili melekler, saçalırınızın yeterince hızlı uzamadığını düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Saç uzatmak iöin en hızlı çözümü bulmaya çalışan kadınların imdadına yine doğal çözümler koşuyor. Şimdi sizlerle paylaşacağımız denenmiş sinameki kürü ile saçlarınızı ayda en az 4 cm uzatabileceksiniz.. SİNAMEKİ KÜRÜ: 1 tutam sinameki 1 çay...
  4. Saçlarınızı Denizde Nasıl Koruyabilirsiniz?

Saçlarınızı Denizde Nasıl Koruyabilirsiniz?

denizde saç bakımı denizden sonra saç bakımı saç bakımı Sevgili melekler, ilerleyen günlerle birlikte havalar daha da çopk ısınacak ve herkes kendini ilk fırsatta denize, tatil yerlerine atacak. Bu durumda kişisel bakımına dikkat eden bayanlar güneşin ve denizin zararlı etkilerinden de kendilerini korumaya çalışacaklar. Özellikle saçlar sıcağın da etkisiyle denizden sonra yıpranırlar. Bunun...
  5. Saç kıran nasıl geçer?

Saç kıran nasıl geçer?

Tıbbi adıyla allopecia areata (Saçkıran) hastalığı nedeni bilinmeyen bir hastalıktır. Nedeni bilinmemesinden dolayı tedavisine yönelik tam olarak etkili bir yöntem geliştirilememiştir. Saçkıran vücudun her yerinde ( kafa derisi, kaş, kirpik ) gibi bölgelerde sıkça görülebilir. En geniş alan olduğu için en sık kafa derisinde görülür. Para büyüklüğünde daireler şeklinde görünen saçkıran,...

Sayfayı Paylaş