gebe
  1. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28

Saçını tararsa beyni duruyor!

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

13 yaşındaki genç kızın, statik elektrikle teması beyninin durmasına sebep oluyor. Genç kızın durumu 2008’de bir sabah okul hazırlığı yaptığı esnada fark edildi. Kızının saçını fırçalarken bir anda yere düştüğünü ve dudaklarının morardığını belirten anne, kızının fenalık geçirdiğini düşündü. Hemen sağlık görevlisi çağırdıklarını ve çok korktuğunu söyledi. Doktorlar, nadir rastlanan bu hastalığın teşhisini koyarak, statik elektriğin arttığı durumların organların durmasına sebep olduğunu belirtti. 41 yaşındaki anne, kızlarının saçlarını taramaları gerektiğinde onun yere uzanmasını sağlıyor, saçlarını suyla ıslatıyor ve statik elektrik oluşumunu önlediklerini anlattı. Arkadaşları gibi parıltılı kıyafetler giyemediğini de ekledi.
    Sorunun doğumdan kaynaklanan bir sorun olduğundan şüpheleniliyor. Anne doğumdan 3 ay önce preeklampsi denen (gebeliğin ikinci yarısında gelişebilen hipertansiyon ve proteinüri ile kendisini gösteren rahatsızlık) bir sıkıntı yaşamıştı ve kızı doğduğunda sadece 1 kilo 50 gramdı, hatta babasının avcunun içine sığabiliyordu.

Saçını tararsa beyni duruyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkek beyni

Erkek beyni

Erkek beyni 'sistematik' düşünmeye, kadın beyni ise 'empatik' düşünmeye programlanmıştır. 'The Importance of Being Trivial' (Önemsiz Olmanın Önemi) adlı kitabında yazar Mark Mason erkek beyninin ufak detaylara ilgisini açıklıyor. Kitap, "Bu erkekleri hiç anlayamıyorum" diye şikayet eden kadınlar için önemli bir başvuru kaynağı olabilir. The Times gazetesi de böyle düşünüyor olmalı...
  2. Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...

Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...

sonra duruyorum sonra susuyorum Söylenmeyen sözlerin ağırlığı, demir balyalar gibi çöktü yüreğime...Bir yanardağ misali gönül dağım!Hani bazen diyorum ki patlasa bu yanardağ!...Dökse içindeki her şeyi dışarı!...Boşalsa!...Rahatlasa artık!... Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime...."Yan!" diyorum...
  3. uzun saçı tararken DİKKA!!!

uzun saçı tararken DİKKA!!!

Uzun saçları taramak çok zordur çünkü uzun oldukları için çok daha çabuk kırılıyor ve tararken zorluk çekiyoruz.Artık saçlarınızı tararken strese girmemek için ve saçlarınızı tarama sonucu kırmamak için bir kaç öneri:) Saçım çok uzun, tararken zorlanıyorum İnce telli ve uzun saçlar yıkadıktan sonra birbirlerine dolanırlar. Tararken de kişiye cehennem azabı çektirirler. Bunu önlemek için...
  4. erkek beyni

erkek beyni

Bak işte ben bu araştırmanın sonucuna inanıyorum:DBu araştırmayı yapanın emeğine sağlık.Bu araştırmanın sonucu bizlerler paylaşanada teşekkürler.Bende sizinle paylaşayım dedim:D:D Hollanda'da Radboud Üniversitesi'nin araştırmasına göre erkek güzel bir kadınla ilk karşılaşma anında ben sonraki bir kaç dakika içinde çok sağlıklı düşünemiyor. Bu iddia güzel kadınların erkekleri salaklaştırdığı...
  5. Yalnızlık Kadında Asil Duruyor!

Yalnızlık Kadında Asil Duruyor!

Yalnızlığım isyanımdır aslında, bir başkaldırıdır sevmeyi bilmeyen kalplere. Ne kadar kirletilmiş ruh ve değeri kaybettirilmiş aşk varsa, hepsine karşı onurlu bir duruştur. Yalnızlığıma dokundurtmam çünkü o benim gücümdür. Yüreğime söz geçirip geceler boyu, saklayıp kolladığım yanımdır. Kadınlığımın erdemli savaşıdır yalnızlığım ve bazen sadece kırgın bir kalbin sessiz gösterisidir. Aşka...

Sayfayı Paylaş