gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Saçınızda Kırıkmı Var

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

kırıklardan kurtulma Saçlarımız bir süre sonra kırılmaya başlar ve sağlıksızlaşır uzamaz...Kırıklardan kurtulmak için neler yapmak gerekir...

Kırıklar,saçınızın üst derisi aşınınca ortaya çıkar. Miktarı ne olursa olsun, kendini yenilemez. Yapmanız gereken tek şey saçlarınızı dize getirmek veya kestirerek bir sonraki seferde daha iyi olacağına söz vermekir.

Nedense kimse boya, fön ve gündelik kullanılan saç kurutma makinesi katliamı gibi kırıklara neden olan alışkanlıklarından vazgeçmez.O zaman daha çok çaba göstermeli ve onlarla yaşamaya çabalamalıyız. Bunun için ne yapmalı mıyız? İşte uzmanlardan tavsiyeler:

Kırıkları Nasıl Önleyebilirsiniz:

• Saçlar ıslakken daha narin ve hassas olduğu için taramayın.
    • Geniş dişli tarak kullanın.
    • Üstten saç uçlarına doğru yumuşak kıllı tarakla tarayın.
    • Kurutma makinelerinin ve ütünün şiddetli sıcaklığı da kırıklara neden olan etkenlerdendir.
    • İpek ve saten yastık kullanın.Çünkü bu yastıklar saç düğümlenmesini ve kırılmasını azaltır.
    • Saçınızı açtıracak veya boyatacaksanız dikkatli olmalısınız çünkü her türlü kimyasal maddeler saçınızı güçsüzleştirir ve kırılmaya eğilim yaratır.
    • Perma ve boyama gibi kimyasal uygulamalar arasından en az iki hafta geçmelidir.Diğer türlü saçlarınız çok yıpranabilir.

New York’un saç stilisti Les Havert, saç besleyicisini uygulamanızı ve plastik bir şapkayla saçınızı sarmanızı (nemli ve sıcak havlu da olabilir) ve on dakika bekletmenizi daha sonra da buzlu ve limonlu suyla yıkamanızı öneriyor.
    Mamsey Brown stilisti Lacey Dagenois,her altı veya sekiz ayda bir saçların uçlarından alınmasını öneriyor ve ekliyor. Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız kırıklarınızı aldırmalısınız.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Bilgiler için teşekkürler

3. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler adminim..:)

4. -bernaa

-bernaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    kendim kırıklarını almaya calıstım :D bundan sonra daha dikkatli olucammm

6. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    çok faydalı blgler..teşekkürler paylşm için....

7. ceyda28

ceyda28 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    olmazmı:) bıktım bu kırıklardan artıkkkk

8. filizzz

filizzz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşk.ler paylaşım için anlaşılan o ki her yol kestirmeye çıkıyor...:(

Saçınızda Kırıkmı Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçınız fön tutmuyormu?Kolayı var

Saçınız fön tutmuyormu?Kolayı var

Bazı kişilerin saçları föne karşı çok inatçı olur ve bir türlü fön tutmaz bu durumda uygulanacak olan tüyoya gelince: Gerçekten de bazı saçlarda, uzun fönlerden sonra bile model hemen kayboluyor. Çok ince telli ya da çok kalın telli olanlar saçlarda böyle bir sorun olabilir. Eğer saç teliniz çok inceyse, hacim katan şampuanlardan kullanın. Ayrıca yı*kamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da...
  2. Kışın saçı dökülenler var mı?

Kışın saçı dökülenler var mı?

kışın saç dökülmesi kışın saç bakımı hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Nihayet kış mevsimi geldi ve ne yazık ki mevsimsel değişimlerden etkilenen cilt ve saç sorunları da başladı:S Kışın cilt kuruluğu için çözümler biliyorum ama kışın saç dökülmesi sorununa çözüm arıyorum kızlar. Benim gibi kışın saçı dökülen ve saç kuruluğu yaşayan melek'lerimin bu konuda bilgilerini bekliyorum. Evet...
  3. Kepçe kulaklılar için saç modelleri var mı ?

Kepçe kulaklılar için saç modelleri var mı ?

Kızlar ben kepçe kulaklıyım, böyle kulaklarımı kapatan yada kapatacak saç modelleriniz var mı erkekler için. Kulaklarım çok büyük napacam ya bn :S
  4. Çok kötü saç dökülmem var..

Çok kötü saç dökülmem var..

Herkese selam.. Yaaa bana bi yardım edin yasım 20 kafamda saç kalmadı,geçen gün eczaneden prozinc diye bi şampuan aldım sanki saçlarımı daha fazla döktü gına geldi artık aranızda kullanıp memnun kaldıgınız şpuan varmı...:18:...
  5. Sağlıklı Saçlar İçin Birkaç Önerim Var

Sağlıklı Saçlar İçin Birkaç Önerim Var

Evet bayanlar. Bu makaleyi okuduğunuza göre saçlarınızla derdiniz var. Merak etmeyin yalnız değilsiniz. Saç sorunu, maalesef birçoğumuzun ortak derdi. Sağlıksız, yıpranmış saçlarla yaşamak çok can sıkıcı bir durumdur. Saçlarına kıyamadığı için kestirmekten kaçınan fakat mevcut deformasyonu hafifletmek için çözüm önerileri arayan arkadaşlarıma, naçizane fikirlerimi ve tecrübelerimi paylaşmak...

Sayfayı Paylaş