gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

saçınızlamı oynuyorsunuz o zaman dikkat

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Kadınların, özellikle bunalımlı dönemlerinde saç modellerini değiştirmeleri fark edilme isteğinden kaynaklanıyor. [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Aynı durum kadınların, özellikle bunalımlı dönemlerinde saç modellerini değiştirmeleri fark edilme isteğinden kaynaklanıyor. [/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Aynı durumda erkeklerin de otomobillerini, saatlerini veya cep telefonlarını değiştirdiğini belirten Prof. Dr. Üre, yapılan araştırmaların, imaj yenileyen kişilerin beyinlerinde salgıladıkları (Serotonin) adlı mutluluk hormonunun yükseldiğini ortaya koyduğunu kaydetti. [/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve Eğitimde Psikolojik Hizmetler Uzmanı Prof. Dr. Ömer Üre, kişilerin psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmedikleri dönemlerde ihtiyaç duydukları en önemli şeyin “tanınma” ve “onaylanma” isteği olduğunu söyledi. [/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Kişilerin bu amaçla zaman zaman fiziki görünüşlerinde değişiklik yapma yoluna gittiklerini anlatan Üre, özellikle kadınların kendileri üzerinde yaptıkları en kolay değişimi makyajla gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kadınların, içinde bulundukları bunalımlı dönemden çıkabilmek için, çoğunlukla saçlarında bir takım değişiklikler yapma ihtiyacı hissettiklerini de belirten Üre, şunları söyledi: “Eğer kişinin gelir düzeyi yüksekse kitap yazmayı deneyebilir veya yeteneklerini bir filmde oynayarak göstermeyi amaçlayabilir. Böylelikle başkalarının takdirini kazanmış olacaktır. Saç kestirme, modelinde değişiklik yapma veya yeni bir renge boyatma tanınma, fark edilme, dikkat çekme ve takdir edilme ihtiyacından kaynaklanıyor. Kişi böyle yaptığı zaman, bilinçaltında başkalarının dikkatini çekebileceğini düşünüyor.” [/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Ancak, farklı kültürlerde yaşayan kadınların aynı davranışı göstermelerinin mümkün olmadığını da kaydeden Üre, “Köyde yaşayan bir kişi, alacağı tepkiler nedeniyle bu tür değişimleri kolaylıkla yapamayabilir” diye konuştu. [/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ERKEKLER, OTOMOBİL VE SAAT DEĞİŞTİRİYOR [/FONT]
    [FONT=arial, helvetica, sans-serif]Fark edilme ve tanınma isteğinin sadece kadınlara özgü bir durum olmadığını ifade eden Prof. Dr. Üre, erkeklerde de bu tür durumlarının değişik şekillerde kendini gösterdiğini söyledi. Kadınlar saç şekillerinde yaptığı değişiklikle psikolojik olarak rahatlarken, erkeklerin ise otomobillerini, saatlerini veya cep telefonlarını değiştirerek aynı ihtiyacı karşıladıklarını belirten Üre, “Yapılan araştırmalar, imaj yenileyen kişilerin beyinlerinde salgıladıkları (Serotonin) adlı mutluluk hormonunun yükseldiğini ortaya koyuyor” dedi. [/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]Üre, kişilerin bazen farkında olmadan yapmak istedikleri bu değişimlerin gerekli olduğunu ve olumlu etkilerinin bulunduğunu belirterek, günlük hayatta yapılmak istenen bu değişikliklerin kişilerin beğenilerine göre belirlendiğini sözlerine ekledi.[/FONT]
    [/FONT]

saçınızlamı oynuyorsunuz o zaman dikkat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülşen - O Zaman

Gülşen - O Zaman

hiç düşündün mü sen neydi kaybolup giden sen miydin yoksa ben mi bu sewgiyi yok eden gönlünde hala ben war mıyım bana sorsan saklar mıyım bilmiyorum ki gönlü yaralıyım sen mi ben mi hatalıyım sızlıyor mu yüreğin geriye dönüp baktığın zaman ağlıyor mu gözlerin aklına gelip gittiğim zaman sen orada ben burada geçti çok zaman özlüyorsan niye bitti o zaman
  2. Kalbime gömerim o zaman unutupta silerim o zaman

Kalbime gömerim o zaman unutupta silerim o zaman

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Başarılımı olmak istiyorsunuz o zaman...

Başarılımı olmak istiyorsunuz o zaman...

1- Vücudunuzu yeni davranışlara alıştırın. Saçınızı tararken, dişlerinizi fırçalarken, kahvenizi karıştırırken ya da diğer günlük basit işleri yaparken sürekli kullandığınız elinizi değil diğer elinizi kullanın. 2- Gözlerinizi kapatın ve odada yolunuzu duygularınızla bulmaya çalışın. Bilinçli olarak sesleri dinlemeye ve kokuları almaya çalışın. Bazen yerden bir şey almanız gerektiğinde,...
  4. İşte O Zaman

İşte O Zaman

Hani insan ağlamak ister,Gözlerinden yaş gelmez.. Hani gülmek ister,yürekten gülemez.. Hani birini bekler o hiç gelmez..Hani onu severde hiç söyleyemez.. Tam söyleyeceği zamanda o başkasını sever ya İşte o zaman insan ölmek isterde ecel gelmez..
  5. Beyaz severmisin??? O zaman gir :)

Beyaz severmisin??? O zaman gir :)

Beyaz aşığı olarak hepsine bayıldım.Kıyafetlerde beyaz kadar güzel bir renk yok bana göre :D

Sayfayı Paylaş