gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.518
    Ödül Puanları:
    113

Saçları 1 ayda 4 cm uzatan karışım

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Aktarlardan kolayca elde edebileceğiniz yağlarla saçlarınızın kısa sürede daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Karışımın içerisinde saç için faydalı pek çok yağ var. Bu yağları saç ihtiyacınıza göre ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Tarifine geçmeden önce, bu yağların ne işe yaradıklarına bakalım. Jojoba yağı bitkisel ürünlerle yapılan bakımlar arasında en etkili olanlarındandır. Cilt ve saç için uygulanan bakımların çoğunda kullanılır. Saç derisinin nemlenmesi, canlanması, saçların uzaması ve kepek oluşumunun sonlanması gibi birçok amaçla kullanılabilir. Özellikle saç dökülmesinden şikayetçiyseniz bu yağ ile saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. Zarar görmüş saçların hacimli görünmesini destekler.

7.jpg

Çörek otu yağı, incelmiş saçların güçlenmesini sağlar, saça ihtiyacı olan nemi verir. Çörek otu yağının saç için bir diğer faydası da saç beyazlamasını geciktirmesidir, aynı zamanda saç dökülmelerini önler.

Hint yağı; pek çok saç derisi sorununun tedavisinde kullanılabilir. Saç dökülmelerine engel olur, kepek oluşumunu sonlandırır. Saçlarınızın canlılığını yitirdiğinden şikayetçiyseniz, parlaklık ve canlılık kazandırması için kullanabilirsiniz. Saç köklerini beslediğinden saç uzamasını hızlandırır. Hızlı saç uzatma karışımlarında kullanılır. Hintlilerin muhteşem saçlarının sırrıdır.

Sinameki ekstresi; saç tellerini kalınlaştırır ve daha sağlıklı görünmelerini sağlar. Kırık oluşumu engeller, var olan kırıkları onarır. En çok da saç uzaması üzerinde etkilidir. Saç derisi problemleri için de kullanılabilir, güçlü bir tedavi edici özelliği bulunur.

Baobab yağı: A, C, D, E ve F vitaminleri açısından çok zengin bir yağdır. Saç derisinde hızlı emilimi sayesinde, saçların güçlenerek uzamasını sağlar. Bu yağı karışımdan ayrı kullanmak isterseniz, örneğin 400 ml bir şampuana bir tatlı kaşığı kadar ekleyebilirsiniz. Ülkemizde çok bilinen bir yağ olmasa da yabancı ülkelerde, doğal bakım için tercih edilen bitkisel yağların başında gelir.

Susam yağı; özellikle yıpranmış ve kuru saçların canlanmasında, nemlenerek yenilenmesinde etkilidir. Sağlıksız görünen saç uçlarını hızlı bir şekilde onarma özelliği vardır. İçeriğindeki vitaminler ve minareller saç köklerinin beslenmesine, saç problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

SAÇ UZATAN KARIŞIMIN TARİFİ

2 tatlı kaşığı sinameki ekstresi yağı
    1 tatlı kaşığı jojoba yağı
    1 tatlı kaşığı baobab yağı
    1 tatlı kaşığı ceviz yağı
    1 tatlı kaşığı hint yağı
    1 tatlı kaşığı susam yağı
    1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

UYGULANIŞI

Tüm bu yağları iyice karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızı yağın içerisine batırıp, saç diplerinize basınç yaparak yedirin. Saç derisinde kan dolaşımının hızlanması için masaj yaparak uygulayın. Sonrasında saçlarınızı streç filmle ya da ılık bir havlu ile sarın. Üç saat boyunca saçınızda bekletin. Bu karışımı haftada üç gün saçınıza uygulayabilirsiniz.

Not: Duşa girmeden evvel havlunuzu sıcak su ile ıslatıp saçınızı sardığınızda saçlarınız nemli görünür.

prenses 1989 bunu beğendi.
  2. prenses 1989

prenses 1989 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    619
    Ödül Puanları:
    93
    ben uyguluyorum bu karışımı beyza hanım saçımın sarısını da bukarışımlarla akıttım şuan saç uçlarıma kadar indi birde ben bu yağların içine eczaneden bemiks ampul koydum e vitamini ayrıca bitkisel bi şampuan kullanıyorum onunda içine 1 paket kuru maya kattım iyice çalkaladım her yıkamada onunla yıkıyorum saçlarımı şuan okadar güzel ki saçlarım herkez ombre zannediyo hızlı uzuyo ve parlak saçlarım dökülmeside kesildi

Saçları 1 ayda 4 cm uzatan karışım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 3,5 ayda 10 cm boy uzatan yöntem

3,5 ayda 10 cm boy uzatan yöntem

boy uzatan besinler boyu uzatan besinler boyu ne uzatır balık yağı boy uzatırmı yiyecekler Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu uzaktan kumanda ve belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 proje için Avrupa Patent Ofisine başvurdu. İlk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy...
  2. Saç uzatan karışım

Saç uzatan karışım

çay saçı uzatırmı saç uzatan karışım sirke saçı uzatırmı elma sirkesi saç elma sirkesi kim saçlarının daha çabuk ve kolay uzamasını istemez ki? Elbet de ki hiç kimse :))) Saç uzatmak zaman ister biliriz.Fakat o zamanı kısaltmakta elimizde, nasıl mı? İşte aynen böyle :) Saçlarınızın çabuk uzaması için, 2 su bardağı suyun içine yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin. Banyo yaparken bu...
  3. ayda 3 cm uzayan saçlar

ayda 3 cm uzayan saçlar

haftada 1 cm uzayan saçlar saçım uzadı saçlarım uzadı bemiks ampülün saça faydası arkadaşlar benimde yeni yaptığım saç maskesini paylaşmak istedimm ayda 3 cm uzuyormuş denilene göre bende 3cüye yapıyorum bakalım sonucu merakla bekliyorum. 1 tutam senameki otunu yarım çay bardağı suda kaynatıyoruz ılıyınca içine 1 çorba kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampul ekliyoruz saç diplerimize sürüyoruz 3...
  4. Saçları Ayda 4 Santim Uzatan sinemaki Kürü Tarifi

Saçları Ayda 4 Santim Uzatan sinemaki Kürü Tarifi

hızlı saç uzatma saçları uzatan maske saç uzatma maskesi Saçlarınızı doğal ve en hızlı bir şekil de uzamasını istiyorsanız sizlere saçları yaklaşık ayda 4 cm uzatan ve formülü tamamen bitkisel olan sinemaki kürü tarifini ve kullanımı paylaşıyoruz. -Bir tutam sinamekiyi 1 çay bardağı suda kaynatın. -10 dakika demlendirin. -Süzüp, ılındıktan sonra karışımın içine bir kapak tatlı badem...
  5. Saçlarınız sinameki kürüyle ayda 3 cm uzasın

Saçlarınız sinameki kürüyle ayda 3 cm uzasın

Merhabalar arkadaşlar Geçtiğimiz Mart ayında belimde olan saçlarımı malesef ki omzumda kestirmek zorunda kaldım kırıklardan dolayı tabiki tüm bayanların başına gelen sorunlar duzlestiriceler ,fönler , boyalar vs.simdi size bundan 2 sene önce kullandığım saç uzatma işleminden bahsedeceğim her duştan önce cam terbenti ve yılan yağı kullanıyordum cam terebenti niyle y(arım şampuan in içine 2...

Sayfayı Paylaş