Saçlarım çok kuru ne yapmalıyım? | Melekler Mekanı FORUM - 26 Ağustos 2016

Saçlarım çok kuru ne yapmalıyım?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    saçlarım çok kuru ne yapmalıyım saclarim cok kuru saçlarım ne yapmalıyım çok saçım Kuru saç bakımı ile ilgili tüm merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz bilgileri sizler için sunuyorum.
    Çok kuru saçlar kadınların korkulu rüyalarından biri. Bu saç tipi hassas ve kuru olduğu için bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü saç yıprandığı zaman mat bir görüntü alır ve bu durumda rahatsızlık vericidir. Bu saç tipinde şampuanınızı belirleyip düzenli olarak kullanmalısınız. Bu saçları korumak için şunları uygulamanızda yarar var;

* Saçlarınıza özel şampuanı seçin * Kırıklarını mutlaka düzenli aldırın
    * Güneşten koruyun
    * Saç kurutma makinesi yüksek sıcaklıkta kullanılmamalı
    * Saçlarınızın kırılmasını önleyen fırçalar seçmekte özen gösterin.
    * Saç bakım ürünlerinizin kullanma talimatına uyun.
    * Haftada bir saç maskesi uygulayın
    * Şampuandan sonra uçlarına saç kremi kullanmak
    * Saçları yıkarken Çok soğuk ve çok sıcak sudan uzak durun
    * Şampuanınızı dört beş ayda bir değiştirin.

Maske olaraksa şunu uygulayabilirsiniz;
    1 tatlı kaşığı bal, 1 fincan sıcak su, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı ceviz yağı, Yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı, Yarım limonun suyu. Bütün malzemeleri karıştırın. Masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Streç filmle saçlarınızı sarın be bekleyin. Beklettikten sonra kuru saçlara uygun şampuanla yıkayın. Yüksek sıcaklıktaki kurutma yöntemleri uygulamayın. On beş günde bir uygulayın.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    119
    Ödül Puanları:
    0
    keskee saclarım cooookkk kuru olsaa :D:D kuru sc daha iyi bence öyle düsünüyorum?

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hiç tavsiye etmem :D:D Benim saçlarım çok kuru ve sanki inadına her gün yıkıyorumda :D:D Bakımı zor zorr... :D:D

Saçlarım çok kuru ne yapmalıyım? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Neden cildim çok kuru, ne yapmalıyım?

cildim çok kuru ne yapmalıyım cildim cok kuru Sizde benim gibi "cildim çok kuru, ne yapmalıyım acaba?" diyenlerden misiniz? O halde önce cilt kuruluğunuzun nedenini öğrenmek için bir cilt dokdoruna gitmeli ve daha sonrada cildinizin ihtiyacı olan uygun bir nemlendirici seçmelisiniz Melek'lerim. Cildi kuru olan Melek'lerimiz, kuru cildiniz için yapmanız gerekenler için, mausunuzu...
  2. Yıpranmış saçlarımıza ne yapmalı?

yıpranmış saçlara ne yapmalı yıpranmış saçlar için ne yapmalı Biz kadınların en büyük uğraşıdır aslında saçlar.Canımız sıkılınca soluğu kuaförde alır saçlarımızı boyatarak yada kestirerek rahatlamaya çalışırız.Zaten yüzümüze güzellik katan aslında saçlar değil midir?Peki meleklerim saçlarımıza gereken özeni gösterebiliyor muyuz?Saçlara zarar verebilecek pek çok sebep var ve daha iyi...
  3. saçım uzamıyor ne yapmalıyım

saçım uzamıyor saçlarım uzamıyor ne yapmalıyım saçım ne yapmalıyım saçım uzamıyor ne yapmalıyım
  4. ne yapmalıyım çok sarsıldım

merhaba arkadaşlar benim kafam cok karışık.ben işim geregi doguda kücük bir ilcede yasıyorum.burada tanıştıgım yaklasık sekiz aydır süren bi ilişkim var.sevgilimin bir ay önce tayini cıktı o giderken cok üzüldüm ve bunu biraz abartıp onu biraz sıktım sanırım neyse o yaldayken benim bu üzüntülerim yüzünden tartıştşk dedim ya biraz sıktım sanırım.telefonu kapattıktan sonra üç dört gün hiç...
  5. cildim çok kuru nasıl bakım yapmalıyım?

Acayip derecede kuru bir cildim var arkadaşlar. Ne kadar nemlendiresem de kasr etmiyor artık krem kutusu elimde dolaşıyorum.Acaba nasıl bir bakım yapsam da normale dönsem azıcık :S

Sayfayı Paylaş