gebe
  1. NİLDAĞ

NİLDAĞ Forum Okuru

saçlarım parlasın istiyorum :))

Konu, 'Kadınca' kısmında NİLDAĞ tarafından paylaşıldı.

güzel arkadaslarımmmm sevgi böcüklerim sizden yardımlarınızı bekliyorum ilgilenirseniz konumla simdiden teşekkürlerimi sunuyorum concon kızlar bitkisel eczanede satılan olabilir aktarcılarda olabilir ben saçlar için bir bakım kürü araştırıyorum fakat güvenemiyorum.. saçlarım ışıl ışıl parlasın istiyorum.. 1 senedir 4-5 kere boyadım saçlarımı daha önce hiç boyamamıştım boya akınca sanki saçlarım matlaşmış gibi geliyor kendime ama bir kızın saçlarını gördüm harika parlıyodu bir serum kullanmış çekindim sormaya kendim araştırırım dedim ama nette de pek güvenemedim açıkçası.. sizlerin bilgisi varsa bu konu hakkında kullandığınız duyduğunuz bitkisel saç parlaklığı için serum,krem vs.varsa yardımcı olurmusunuz ;) :dans::ehi:

SadmiN bunu beğendi.
  2. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

ahh bende aynı derten muzdarıpım ama ben cam terebentoını sampuanıma koydum hıc faydasıda yok gıbı

3. karamelize

karamelize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Nilcim ilk yorumu ben yapayım.Saç parlatmakta kullandığım tek ve yegane şey zeytinyağı.Hakiki sızma zeytin yağı harika yapıyo saçlarımı ve herkese tavsiye ediyorum

sultansu bunu beğendi.
  4. NİLDAĞ

NİLDAĞ Forum Okuru

canım zeytinlikleri var annemlerin bizde hakiki zeytinyap kullanıyoruz ama onuda nasıl arındırırım diye düşünüyorum. nasıl sürüyorsun karam anlatırmısın?

- - - Updated - - -

mavim eşimde koyuyor şampuanıma birde badem yağı koyuyor ama istediğim gibi olmadı bir fön çekilince parlak duruyor ama fönsüz mat görünüyor :S

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

aynen nıl aynen hıc bı farkı yok

6. Derya48

Derya48 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    43
    ben gliss kullanıorum sankim iyi gelio cnm:)

7. karamelize

karamelize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Nilll bize arındırılmış şekilde geliyo valla canım bende biliyorum desem yalan olur. Ama tülbentten filan arınmaz mı o? Birde kızlar bi tarif duymuştum ben. Şimdi şu pastalara kullandığmız jole varya onu ve saç kremini karıştırıp bi maske yapılıyo ablam yapıyordu çko harika ondan tarifini alayım ben size atarım

8. esmamelek

esmamelek Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    cnm bende de aynı saçlarım çok cansız ve mat ama demnemediyim şey kalmadı faydasınıda görmedim ama son zeytin yaglı sabun duydum dene istersen cnm

9. sultansu

sultansu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    kızlar, kızkardeşimin doğumlarda hem çok saçı döküldü hem de matlaştı o da karam gibi banyo yapmadan önce saçlarına zeytinyağı sürüp 10 dk bekletti sonra banyo yaptı şimdi saçları inanılmaz gürleşti ve parlak.

bir de annemin saç diplerine sarımsak sürtüp sonrasında yumurta, bepanten vitamin iğnesi, bademyağı ve zeytinyağından oluşan bir karışım sürmüştük 1 ay kadar. biraz kokuyor ama kelliğe doğru yol alan annemin saçları hem yeniden çıkmaya başladı hem de pırıl pırıl oldu.

karamelize bunu beğendi.
  10. NİLDAĞ

NİLDAĞ Forum Okuru

zeytinyağını nasıl sürüyosun kullanıyorum demişsin ya :)

11. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Saçları doğal yollarla parlatmanın birkaç yolu var arkadaşlar bunlardan size uygun olan formülleri deneyebilirsiniz.

- Sıcak Yağ Tedavisi
    Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın.
    - Hintyağı Tedavisi
    Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya bastırıp sıktığınız havluyla sarın. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.
    - Zeytinyağı ve Bal Tedavisi
    Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.
    - Protein Tedavisi
    Yumurta ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke, mümkünse elma sirkesi ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.
    - Kakao Yağı Tedavisi
    Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.
    - Mayonez Tedavisi
    Kuru saçların en büyük ihtiyacı saç derisinin tıkanmış olmasından dolayı kaynaklanan yağ eksikliğidir. Bu açığı gidermek için mayonez tedavisi uzmanlar tarafından önerilen bir bakım türüdür. Bir yumurtayı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı bitkisel yağı, işe koyulmadan hemen önce karıştırarak çırpın. Bu karışımı baş derinize ovarak iyice içirin. Ardından saçlarınızı tarayarak bütün karışımın saçlarınıza eşit yayılmasını sağlayın. 15 dakika böyle bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın. Bu tedavi baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder, kuru saçın yağla beslenmesini sağlar.

sultansu ve karamelize bunu beğendi.
  12. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    limonun ve limon kolonyasının işe yaradığını duymuştum canım ama hiç denemedim

saçlarım parlasın istiyorum :)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dolgun Saçlarınız Olsun İstiyorsanız!

Dolgun Saçlarınız Olsun İstiyorsanız!

dolgun saçlar için, ne yapmak lazım, tüyolar, ipuçları, yapılması gerekenler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Dolgun saçlara sahip olmak her meleğin hayali ve isteğidir.Ancak birçok melek bu yönden şanssız olabiliyor.Ama üzülmemek gerek,ufak tefek noktalara dikkat ederek saçlarınızı dolgun gösterebilirsiniz.Nasıl mı? 1- Saçınızın dolgun görünmesi, hacim...
  2. Saçlarınız parıl parıl parlasın...:)

Saçlarınız parıl parıl parlasın...:)

Saçlarınız parlasın..! Saçlarınız çok mu mat eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız bu formüle dikkat saçlarınız parıl parıl parlayacak herkes büyülenecek adeta .... Saçların parlamasını sağlamak için.... --Rendelenmiş yeşil ceviz kabukları, pazı yaprakları ile birlik*te yarım saat süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı*ya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta sarısı ilâve...
  3. saçlarım pırıl pırıl parlasın istiyorum ama nasıl ?

saçlarım pırıl pırıl parlasın istiyorum ama nasıl ?

Melekler benim derdim saçlarım.O reklamlarda çıkan kızlar gibi pırıl pırıl parlasın istiyorum ama ne yaptıysam olmuyor. Sizde var mı bir püf noktası bu işin ?
  4. Saçlarınız 15 Dakikada Parlasın!

Saçlarınız 15 Dakikada Parlasın!

Bu konu; Saçlarınız 15 Dakikada Parlasın hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, acil bir iş toplantınız var ya da sevgilinizle, arkadaşlarınızla buluşacaksınız ama kuaföre gitmeye hiç vaktiniz yok. Hemen bu gibi durumlar için yazılmış olan aşağıdaki makalemize bir göz atın ve 15 dakikada saçlarınız nasıl ışıl ışıl parlarmış görün :) 2 dakika yıkayın Şampuanınızı saçlarınızın...
  5. Muz Maskesiyle Saçlarınız Parlasın!

Muz Maskesiyle Saçlarınız Parlasın!

muz maskesi, saç maskesi, saç için muz maskesi Sevgili melekler, hangimiz saçlarımızın ışıl ışıl parlamasını istemeyiz ki? Şekillendirilmekten ve hava şartlarından cansızlaşmış ve solgun görünene saçlarınız için harika bir önerimiz var. Tamamen doğal bir içeriğe sahip muz maskesi ile parlak ve neme doymuş pırıl pırıl saçlara kavuşabileceksiniz. İşte ayda 2 kez uygulayabileceğiniz muz...

Sayfayı Paylaş