gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

saçların çabuk uzaması için entele otu

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Kadınlar her zaman uzun saç sever.özellikle de son dönemlerde uzun saç daha moda.eğer saçlarınız kısaysa ve biran önce uzamasını istiyorsanız bu haberimiz size göre.kısa saç nasıl hızlı uzar diyenlere… saçları uzatacak,uzama sürecini hızlandıracak öneriler: 1) Aktardan 10 gr. entele otu alıyorsunuz. 2 bardak sirke ile 2 bardak suyun içine katıp kaynatıyorsunuz. Suyun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatmaya devam ediyorsunuz ve soğumasını bekliyorsunuz. Saç diplerinize masaj yaparak sürüyor ve 1-2 saat bekleterek yıkıyorsunuz
    2) Öncelikle saçlarınız yıkıyorsunuz. 5-10 gr. entele otunu cezvenin dörtte üçünü suyla doldurup, suyunun yarısı buharlaşıncaya kadar kaynatıyorsunuz ve tohumlarını süzüyorsunuz. Ilınmasını bekleyerek küçük cam şişede almış olduğunuz badem yapını ve küçük cam tüpteki bepanthene’i suya katıp karıştırıyorsunuz. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürüyorsunuz ve bir naylon poşeti başınıza bağlayıp 10-15 dakika fön makinesi ile kurutuyorsunuz. Bir süre bekletip, naylonu çıkardıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkıyorsunuz.
    Fazla uğraş istemeyen basit karışımları denemekte fayda var. Belki saçlar 1cm yerine 5 cm uzarlar.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    turp suyu denedim biraz uzadı :D bunuda deneyebilirim

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    turp suyu uzatıyor haklısın...

4. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    at vitaminleride hem bakım yapıor hem uzatıyor deneyn :)

5. -bernaa

-bernaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk defa duydm denemek lazım:)

6. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    o ne ki :)

saçların çabuk uzaması için entele otu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Entele Otunun Saça Faydaları

Entele Otunun Saça Faydaları

entele otu entele otu nedir otunun faydaları faydaları otunun zararları Kızlar daha önce duydunuzmu bilmem Entele otunu ben ilk kez duyuyorum...Entele otu saç için çok faydalıymış ve Hindistan da yetişen Entele otunun hintli kadınların gözdesiymiş... Entele Otunu saçları haftada 1-1.5 cm. civarında hızla büyüyormuş... Bitkinin fiyatı Hindistandan gelmesi sebebiyle diğer bitkiler gibi...
  2. Çabuk yağlanan saçlar için!

Çabuk yağlanan saçlar için!

çabuk yağlanan saçlar için çabuk yağlanan saçlar için şampuan erkek saç yağlanması büyük bir sorunlardan birisi benim gözümde bir çok nedenden dolayı saç yağlanmaları oluyor umarım işinize yarar bu bilgiler. Çabuk yağlanan saçlar için öncelikle yapılması gereken yağlı saçlar için üretilen şampuanlar kullanmak ve saçları ılık suyla yıkamaktır. Yıkama yaparken saç diplerinize hafifçe masaj...
  3. saçım uzaması için ne yapmalıyım

saçım uzaması için ne yapmalıyım

benim saçım uzaması için ne yapmalıyım saçım kısa 10 yaşındayım lütfen bana bir cevap yazın.
  4. Tırnakların Çabuk Uzaması İçin Formüller Minik Tüyolar

Tırnakların Çabuk Uzaması İçin Formüller Minik Tüyolar

tırnakların çabuk uzaması için formüller tırnakların çabuk uzaması Sevgili melekler, bakımlı ve uzun tırnaklar her zaman ellerin daha zarif ve etkileyici görünmesini sağlar. Eğer siz de tırnaklarınızı uzatmayı düşünüyorsanız ya da tırnaklarınızı kesip pişman olduysanız işte size tırnak uzatma yöntemleri ! Artık tırnaklarınız kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde uzayacaklar, nasıl mı ? Buyrun...
  5. Saçların sağlıklı uzaması için öneriler

Saçların sağlıklı uzaması için öneriler

Yanlış fırçalama, yanlış yıkama, yanlış şekillendirme, yanlış beslenme, huzursuz uyku saç kırıklarına neden olmaktadır. Saç uçlarındaki kırıklar ise, saçın uzamasını engellemektedir. Yalnız, yukarıda saydığımız saçın kırılmasına neden olan olumsuz etkenlere dikkat ederek ve iyi bir bakımla uzun saçlara kavuşmanız mümkün. Öncelikle saç uçlarındaki kırıkların temizlenmesi gerek. Dengeli...

Sayfayı Paylaş