gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Saçlarınız dökülüyorsa...

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Saçlarınız dökülüyorsa..." Beslenmenizden mevsim değişikliklerine pek çok faktör saçlarınızı etkileyebilir ve dökülmelerine sebep olabilir. Bir uzmana danışmak en iyisidir ama kendiniz de evde saçlarınızı besleyecek uygulamalar yapabilirsiniz.

[​IMG]Saç dökülmesi, kadınlarda da sıkça rastlanan bir rahatsızlık. Bu, stres, vitamin eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, mevsimsel değişiklikler de saç dökülmesini olumsuz etkiler. Peki saç dökülmesi için siz, kendiniz ne yapabilirsiniz? İşte bazı öneriler...

• Saç derinize ve saçlarınıza hindistancevizi sütü veya aloe vera jeliyle masaj yapın. Bunu başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, ılık suyla durulayın. Haftada 3 kez tekrarlayın.

• Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, durulayın.

• 2-3 hafta boyunca, her öğünde bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırarak için.

• Saçlarınızı beslemek için elma sirkesi ve adaçayını karıştırarak, saçınızı bu karışımla durulayın.

• Sıcak zeytinyağı, bal ve 1 çay kaşığı toz halinde tarçını karıştırıp macun haline getirdikten sonra, banyodan önce 15 dakika boyunca uygulayın.

• Saçların azaldığı kısımları kızarana dek soğanla ovun, ardından da bal sürün.

• Eşit miktarda ılık keneotu ve badem yağını karıştırıp, haftada bir saç derinize masaj yapın.

• Misket limonu çekirdekleri ile kara biber tohumlarını bira suyun içinde eşit sayıda öğütün ve düzenli olarak saç deriniz üzerine uygulayın.

• 1 fincan hardal yağını 4 çorbakaşığı kına yaprağı ile kaynatın. Süzdükten sonra kalan sıvıyı bir şişeye doldurun ve saç derinize düzenli olarak masaj yaparak uygulayın.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Saçlarınız dökülüyorsa...
    Yaaa bitanecim benimde çok saçlarım dökülüyor acaba denesem mi yaa çok kararsızımm saç dökülmesine karşı ne önlem alabilirim?başka yöntemler veya bu yöntemlerden deneyen var mıı?

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Saçlarınız dökülüyorsa...

bilgiler için saol canım ellerine sağlık

Saçlarınız dökülüyorsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saçlarınız neden dökülüyor

saçlarınız neden dökülüyor

SAÇ NİÇİN DÖKÜLÜR OLAĞAN DÖKÜLME Ömrünü tamamlamış saç kendiliğinden veya dış etkilerle (tarama, şampuanla yıkama, fırçalama, saça şekil verme çalışmaları) dökülür. Bunun yerine yeni saç çıkar. Günde ortalama 100 adet saç dökülür. STRES Ani, ciddi stres sonucu, Sevilen birinin ölümü, sevgiliden ayrılık, iş kaybı, gibi akut, ciddi stres halleri çarpıcı, hızlı, şiddetli saç dökülmelerine yol...
  2. Saçlarım dökülüyor hasta mıyım?

Saçlarım dökülüyor hasta mıyım?

Saçlarım dökülmesi Saç Dökülmesi Hastalık Belirtisi Olabilir Hemen hemen her kadının karşılaştığı saç dökülmeleri gebelik döneminde hormonal değişime bağlanır. Normal dönemler de ise saç dökülmemiz olunca genellikle mevsim geçişlerinden dolayı olduğunu düşünür ve pek de önemsemeyiz. Ancak Uzmanlar bu konuda uyarıda bulunuyor ve saç dökülmelerimizi takip etmemizin önemine dikkat çekiyorlar....
  3. saçlarınız mı dökülüyor ???

saçlarınız mı dökülüyor ???

Genelde mevsim geçişlerinde saçlarım dökülüyor..birkaç çeşit yağ denedim,çok iyi gelmedi.En son soaphia'nın saç bakım yağını kullandım.saç dökülmem durdu,saçlarım beslendi ve güçlendi,tavsiye ederim.aynı zamanda saçlarım şimdi daha yumuşak. ürünleri www.soaphia.com.tr 'den satın alabilirsiniz.Aynı zamanda şuan %30 indirimde.
  4. Saçlarım dökülüyor bacılarım

Saçlarım dökülüyor bacılarım

Ben bu yazın başlangıcında saçlarım çok kabarık diye saçlarımı aralattım.Aralatınca saçım bariz bir şekilde azaldı. Neyse 3 ay içinde saçım uzadı ama yine saçım eskisi gibi gür değildi.Okullar açılınca ben saçlarımı düzleştirmeye başladım neredeyse hergün saçlarımı düzleştirdim şimdi ise saçlarım çok dökülüyor saçlarım eskisi gibi gür değil.Yardımınıza ihtiyacım var.Lütfen yardım elinizi...
  5. Saçlarım dökülüyor kızlarr  yardım

Saçlarım dökülüyor kızlarr yardım

Daha 19 yaşındayım son günlerde saçım felaket dökülüyo kızlar ne yapmalıyım ççok azaldı saçım çok üzülüyorum :((

Sayfayı Paylaş