gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

saçlarınıza heyecan katın

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

saclar [​IMG]
    Saçlarımız bedensel ve ruhsal halimizin aynaları. Hasta ya da sağlıklı olmamız onları da etkiliyor. O kadar ki psikoloji ve saç konusundaki araştırmalar kuaförler tarafından yakın takibe alınmış durumda.

Önemli olan içsel armoninin saçlarımıza sağlıklı olarak yansıması. Saçların mat kırılgan kuru yağlı ve kepekli olmasının altında birçok neden yatıyor olabilir; saç cinsine uygun olmayan ürünler olumsuz çevre koşulları hormonal düzensizlik ve yanlış beslenme bunlardan birkaçı. Sağlıklı bir kafa derisi saç ve saç köklerinin ne derece güçlü olduğunu gösteriyor. Sıcak su ve sıcak fön onları zedeleyen dış etkenlerden bazıları. Ayrıca aşırı sıcak saç derisine zarar verirken aynı zamanda saçın aşırı yağlanmasına da yol açıyor. Fönle kurutma sırasında ise saç telleri kolayca kırılabiliyor. Saça uygulanan boya da saçı yıpratıcı faktörlerden biri. Aslında saçlara fazla zamana gerek duymadan bakım yapmak mümkün. Bunun için kozmetik endüstrisi her gün yeni yöntemler geliştiriyor. Şampuanlar saç kremleri serumlar ve özel bakımların saçları canlandırıcı etkileri bulunuyor.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Kopan bir tel beyaz saç yerine birçok yeni beyaz saç çıkar. (Yanlış)

Çünkü tek bir saç dibi keseciğinden ancak bir tek saç çıkabilir.

Sık kesilen saçlar daha güçlü olur ve daha hızlı uzar. (Yanlış)

Saç kökten uzadığı için saçın kesilmesi uzama hızını etkilemez.

Sık sık fönle kurutulan saçlar düzleşir. (Yanlış)

Saçın düz ya da dalgalı oluşu kalıtımsaldır.

Hamile kadınların saçı boya ve perma tutmaz. (Yanlış)

Saça uygulanan kimyasal işlemler hamilelik sırasında meydana gelen hormonal değişikliklerden etkilenmezler.

Beyaz saçlar stres ve gerilim dolayısıyla oluşur. (Yanlış)

Beyaz saçlar kıl dibi keseciklerindeki renk maddesinin kaybı ile oluşur.

saçlarınıza heyecan katın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sitedeki heyecan

sitedeki heyecan

selam günlükcük gene ben ben iyiim sağol..:D gelelim konuya bugün sitemizde m.m enler yarışması başladı herkes yavaş yavaş katılmaya başladı ilk oyu ben kullandım valla oyun moyun ama heyecanladnımm çok ciddiye aldım galiba:D:Dneysee bugün kar-tanesi nin doğum günü(ii ki doğdun) dünde zilan ın doğum günüydü(iyiki doğdun) neysee sitede herşey böyle ayrıca kaprislim de mod oldu (hayırlı olsun)...
  2. Tırnaklarınız Kat Kat Ayrılıyorsa

Tırnaklarınız Kat Kat Ayrılıyorsa

Tırnaklarınız Kat Kat Ayrılıyorsa... Tirnaklarin kat kat ayrilarak kirilmasi, pek çok kadinin yasadigi bir problemdir. Bilmis arkadaslariniz bu duruma hemen kalsiyum eksikligi yaftasi yapistirsa da, aslinda sorun özünde kalitsaldir. Gene de yapabileceginiz bazi seyler var. Pek çok kadinin ortak problemidir, kat kat ayrilan tirnaklar. Siz özenle uzatip, manikür yaptirip, nefis bir renkte oje...
  3. kızlar toka takın saçınıza renk katın

kızlar toka takın saçınıza renk katın

biz kızlar doğuştan süslü varlıklar :parfüm: öyle degil miyiz bizden önce küçücükken annemiz süslü püslü tokalar takıp takıştırır alıştırır bizi büyüyüncede aa sende amma süslü oldun der asıl süslü kim acaba :laugh::laugh: büyüyüncede o çıtır tokalardan takıp biraz canlılık katabiliriz saçımıza işte o modellerr...
  4. Yasemin Ergene'nin annelik heyecanı

Yasemin Ergene'nin annelik heyecanı

Kaan Han ile Emine Hataylı, önceki gün görkemli bir düğünle evlendi. Yasemin Ergene’nin basına poz verirken minik el çantasıyla karnını kamufle etmeye çalışması dikkatten kaçmadı. Düğünün konukları arasında İzzet Özilhan-Yasemin Ergene çifti de vardı. Yaklaşık 6.5 aylık hamile olan Ergene’nin basına poz verirken minik el çantasıyla karnını kamufle etmeye çalışması dikkatten kaçmadı.
  5. Adım adım annelik heyecanı

Adım adım annelik heyecanı

1. Yüzyılda anne olmak zor… Ancak günümüzün bilinçli kadınları artık anneliğe sağlıklı bir hamilelikle başlıyor ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek için sürekli kendilerini geliştiriyor. Cevap: adım adım annelik heyecanı Anadolu Sağlık Merkezi doktorları anneliğe hazırlanan anne olmak üzere olan ve çocuk sahibi olan kadınlara hamileliğe hazırlıktan çocuk büyütmeye kadar birçok konuda...

Sayfayı Paylaş