gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Saçlarınızı Boyarken Bu Noktalara Dikkat Edin!

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu sayfa; Saçlarınızı Boyarken Bu Noktalara Dikkat Edin konusu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, artık saçlarınızın boyanma zamanı gelmişse ve beyazlar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamışsa tek çare boyamaktır elbette. Tabi boyamak kolay, asıl önemlisi saçlarınıza zarar vermeden, size en uygun renkle saçlarınızı boyamaktır asıl olan. Bunun için size yardımcı olmak istiyoruz ve saç boyama konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları size hatırlatıyoruz...

BOYA SEÇİMİ

Güzel saçların anahtarının doğru renk olduğunu unutmayın. Saç renginizi seçerken göz ve cilt renginizi göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Eğer eğer cildiniz buğday tonlarındaysa, kırmızı, kestane, bakır, kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer cildiniz beyazsa küllü renkler size yakışabilir.

SAÇLARINIZ NE DURUMDA?

Saçınızı boyamadan önce, ne halde olduklarını kontrol edin. Saçınız ne kadar sağlıklı olursa, alacağınız sonuç kadar iyi olacaktır. Bu nedenle boyama işlemini gerçekleştirmeden önceki hafta, saçınıza bakım yapın. İçinde, saçları güçlendiren B vitamini, pantenol, E vitamini, avokado veya Hindistan cevizi yağı gibi nemlendirici maddeler bulunduran ürünleri deneyin.

RENGİ KORUYUN

Saçınızı boyayıp şekil verdikten sonra, elde ettiğiniz rengi korumak için renk koruyucu şampuanları deneyin. Ayrıca fön, maşa gibi sıcaklığı çok yayan aletler kullanmaktan kaçının.

KİMYASALLARA DİKKAT

Kimyasal saç boyaları çeşitli alerjik hastalıklara, saç diplerinde yaralara, saçın kepeklenmesine ve saç dökülmesine neden olabilir. Boyanın içeriğinde rezorsinol, amonyak, phenylene diamine ve hidrojen peroksit maddeleri bulunmamasına dikkat edin ve kutusunda Avrupa'da Kontrol Edilmiş Doğal Kozmetik (BDİH) sertifikası bulunan boyaları tercih edin.

Saçlarınızı Boyarken Bu Noktalara Dikkat Edin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu belirtilere dikkat edin!

Bu belirtilere dikkat edin!

Arkadaşlarım hayatımızdaki pek çok şeyi fazlasıyla önemsiyoruz ama sağlığımızı ihmal ediyoruz! Oysa bütün yapmamız gereken ufak tefek belirtileri ciddiye almak. İşte burda sizin için dikkat etmeniz gereken en önemli 5 uyarı: 1. Kontrol dışı istekler: Sık sık susuyor ya da acıktığınızı hissediyorsanız, sebebini hemen strese bağlamanız çok da doğru değil! Şeker hastalığı söz konusu...
  2. bu belirtilere dikkat edin!

bu belirtilere dikkat edin!

Hayatımızdaki pek çok şeyi fazlasıyla önemsiyoruz ama sağlığımızı ihmal ediyoruz! Oysa bütün yapmamız gereken ufak tefek belirtileri ciddiye almak. İşte dikkat etmemiz gereken en önemli 5 uyarı: 1. Kontrol dışı istekler Sık sık susuyor ya da acıktığınızı hissediyorsanız, sebebini hemen strese bağlamanız çok da doğru değil! Şeker hastalığı söz konusu olabilir! 2. Yorgunluk hissi Kendinizi...
  3. Saç düzleştiricileri alırken dikkat edin.

Saç düzleştiricileri alırken dikkat edin.

Saç düzleştiricileri alırken dikkat edin. Plakları seramik ve iyon özellikli olsun. Saç stilinize göre belirliyor ve saçlarınızı ona göre düzleştiriyor. Dün kendime bir tane alayım diye baktım birkaç alete ve fiyat baktım öğrendim, markalar ve benzeri şeyler. Eve geldim ve evden de markaları modelleri araştırdım kullananların yorumlarını okudum. Bir iki önemli özellik işte mutlaka minimum...
  4. Evde Saç Boyarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Saç Boyarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

evde saç boyama evde saç boyarken Saç boyatmak için illa ki kuaföre gitmek gerekmez elbette melekler :) Bize yakışan, ten rengine uygun saç rengi bulunduktan pekala evde kendimiz de saçlarımızı boyayabiliriz. Yalnız evde saç boyarken bazı hususları dikkate almamız gerekir. Dikkatli olduktan sonra evde saç boyama girişimimiz başarıyla sonuçlar. Şimdi gelelim nelere dikkat edeceğimize :)...
  5. Evinizi boyarken dikkat edin

Evinizi boyarken dikkat edin

bu konu; iç sephe duvar boyası,dış cephe duvar boyası hakkında bilgiler vermektedir Son baharın gelmesiyle ,ev deki tadilatlar boyamalar başladı.Evin görünümüne estetik ,görünüm katan duvar boyaları hakkında bilmediğimiz o kadar çok şey varki. Fiziksel etkilerinden dayanıklılığına,kimyasal etkilere karşı dayanıklılığına,vs gibi bilmediğimiz çok şey var . Boya diyip geçmeyin hanımlar.Boyanın...

Sayfayı Paylaş