gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

Saçlarınızı kurularken yıpratmayın

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Saçların sürekli fön karşısında olması zamanla saçlarda yıpranma yapar.

ben özellikle yaz aylarında elimden geldiğince saçlarımı doğal yolla kuruturum yani fön makinesi kullanmam.

Kış aylarında ise bu işlem sağlık açısından olamayacağı için saçınızı kurularken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor bu noktalara şimdi birlikte göz atalım

Saçı, saç kurutma makinesiyle kuruttuğunuz zaman, saç telleri arasındaki fazla su buharlaşıyor. Bu aşamada, saçın ısısı düşük bir seviyede oluyor. Saç telleri arasındaki fazla su tamamen buharlaştıktan sonra, saç ısınmaya başlıyor. Bu sırada, saç kökleri de kurutma makinesinden gelen sıcak havaya adapte olabilmek için, gereğinden fazla nem kaybediyor.
    Siz saç kurutma makinesini kapattığınızda, saçınız daha yüksek bir nem oranıyla karşılaşıyor. Saç kökü sadece ıslaktan kuruya geçme süreci içinde nem kazanabiliyor. Yani, bir ortamdan ihtiyacı olan nemi alamıyor. Bu da doğal olarak saçların daha kolay kurumalarına neden oluyor. Eğer kurutma işlemi boyunca, saçın sıcaklığını sürekli olarak takip eden bir saç kurutma makinesi kullanırsanız, saçınızın aşırı kuruma ve yıpranma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Saçlarınızı kurularken yıpratmayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçlarınızı boyarken yıpratmayın!

Saçlarınızı boyarken yıpratmayın!

saçı yıpratmayan boya yıpratmayan saç boyası Güzelliğin vazgeçilmez unsurlarından olan saçlarınızı güzeleştirmeye çalışırken iyice yıpratmayın. Çünkü saçlarınız kaybetmeyi göze alamayacağınız şeylerin başında gelir. Kimyasal boyalar mı yoksa doğal boyalar mı hangisini seçmeli? Saç rengini değiştirmek beyazları gizlemek veya sadece bir ışıltı yaratmak için en uygun saç boyası nasıl seçilir?...
  2. saclarım

saclarım

selam melekler...ben palette il1 le sacımı actım üzerinede 2 kez loreal castingin bal köpüğü rengini sürdüm cok güzel oldu sacım dogal dalgalı oldugundan... ama saclarım yıprandı galiba eskısı gibi bakımlı degil cevredende farkediliyorr.saclarım yandı.ne yapmam gerekıyor caresı varmı fikri olanlar acil yardımm lütfenn
  3. Elma Kurusunun Faydaları

Elma Kurusunun Faydaları

elma kurusu faydaları elma kurusunun faydaları kurusu Elmanın faydaları saymakla bitmez uzmanlar özellikle meyve olarak elmayı sıksık tüketmemiz konusunda bizleri uyarıyor.Ben sizlere elmanın kurusu hakkında bazı bilgileri aktarmak istiyorum.Elma kurusu ve faydalarını merak edenler için gerekli bilgileri aktarıyorum. Besin değeri dışında nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur....
  4. saç

saç

saçım koyun yünü gibi kendim kestim bitarafı yamuk bitarafı uzun çok kötü kabarık kırık dolu iğren. napıcam
  5. Sivilce Kurutan Bitkisel Maskeler

Sivilce Kurutan Bitkisel Maskeler

sivilce maskeleri, bitkisel sivilce maskesi, sivilce kurutan maske tarifleri Ergenlik döneminden itibaren kız ve erkeklerde çıkan sivilceler genelde zamanla geçsede bazılarında derin izler bırakarak cilt sorunlarına yol açabiliyor. Güzelliğe gölge düşüren sivilcelerden artık bitkisel maskeler sayesin de kurtulabilirsiniz. Sivilceleri kurutmaya yaratan tamamen doğal sivilce maskeleri ve...

Sayfayı Paylaş