gebe
  1. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0

Sadaka, belâyı önler. Ama dua, kaderi değiştirir!

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında 19bjk03 tarafından paylaşıldı.

az sadaka çok belayı önler belayı önleyen dua dua neleri değiştirir az sadaka çok önler anlamı belyı ama du kaderi değiştirir
    Sadaka, belâyı önler. Ama dua, kaderi değiştirir!

Vaktiyle bir ateşperest, oğlunu evlendirmektedir.
    Düğün günü çok koyun ve inek kesilir. Et kokuları mahalleyi sarar. Ancak evin bitişiğinde, Müslüman, dul bir kadın, dört yetimiyle yaşamaktadır.
    Hepsi de günlerdir açtırlar. Kadıncağız, düğün evinin kapısını çalıp, 'ateş' ister. Ancak maksadı başkadır. "Belki yemek verirler" diye gitmiştir. Adam, kadının niyetini anlasa da, bir şey vermez.
    Kadıncağız, bir daha gidip 'ateş' ister. Yine eli boş döner. Üçüncüde yine öyle. Ama ne olur bilinmez, bu defa acır kadına. Hallerini anlamak için dehlize iner ve dayar kulağını bitişik evin duvarına ve dinler.
    Yetimcik, annesine yalvarıyor:
    -- Anneciğim, ne olur bir daha git. Belki bu sefer
    bir şey verirler. Kadın ağlamaklıdır:
    - Üç defa gittim yavrum! Artık utanıyorum. Adam bunu duyar. Kalbi sızlar. güzel bir 'Sofra' hazırlatıp, gönderir evlerine. Ve dehlize inip, dinler yine.
    Yetimlerin en küçüğü dua ediyor:
    - Ya Rabbi! O nasıl bize ikram ettiyse, sen de ona ikram et! Onu imanla şereflendir!
    Ardından; - Âmiiiin! sesleri yükselir. O anda, kalbi döner ateşperestin.
    Ve 'Şehâdet'i getirip imanla şereflenir.
    Nitekim Sadaka, belâyı önler. Ama dua, kaderi değiştirir! Buyurmuştur büyüklerimiz Düşüncelerine dikkat et;
    Sözlere dönüşüyorlar, Sözlerine dikkat et; Eyleme
    dönüşüyorlar, Eylemlerine dikkat et; Alışkanlıklarına dönüşüyorlar, Alışkanlıklarına dikkat et; Kişiliğine dönüşüyorlar, Kişiliğine dikkat et; *Kişiliğin kaderin oluyor!'*

Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp,zarif bir huy, faydalı bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter, Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver.
    Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl. Âmin... Sevgili Allahım, bu yazıyı okuyan kişi,bana göre çok tatlı,çok iyi ve çok özel.Ben onu seviyorum. Ona yardım et hayatını en güzel şekilde yaşasın.
    Lütfen,her istediği şeylerde yardımcı ol ona. Karanlık yerlerde ışığı bulabilsinHer zaman onu koru, sana ihtiyacı olduğu zaman ona yardım et ve ona bildir ki onunla yürüdüğün zaman kendisi güvendedir...
    ALINTI

Son düzenleme: 29 Ekim 2010
    MaWiM bunu beğendi.
  2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp,zarif bir huy, faydalı bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter, Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver. Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl. Âmin... AMİNN...AMİNN..

CANIMM YA ELLERİNE SAĞLIK HARİKA BİR PAYLAŞIMM...AMİN AMİNN ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARIN DUASINI KABUL EDER İNŞALLAH...HALİMİZ ALLAHA AYAN İSTİYOR VE YALVARIYORUZ İNŞALLAH DULARIMIZ KABUL OLUR ÇOKK SAĞOL PAYŞAŞIMIN İÇİN ....

3. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Bende çok begendim ve de anlamli Sadaka ,belâyi önler.Ama Dua kaderi degistirir!

Ya Rab! Bize halim bir ahlak, salim bir kalp,zarif bir huy, faydalı bir ilim, Salih bir amel, abid bir karakter, Muttaki bir gayret, Muhsin bir suret ver.
    Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl. Âmin... AMİNN...AMİNN..

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık cok güzeldi

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Allah razı olsun bu yazıyı okuduğumda ço sevindim

6. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0

Begendinize sevindim ,okuyunca Meleklerle paylasayim dedim.

Kalpler senin kudretinde evirilip çevrilirken Bizim kalbimizi dinin üzere sabit kıl. Âmin... Sevgili Allahım, bu yazıyı okuyan kişi,bana göre çok tatlı,çok iyi ve çok özel.Ben onu seviyorum. Ona yardım et hayatını en güzel şekilde yaşasın.
    Lütfen,her istediği şeylerde yardımcı ol ona. Karanlık yerlerde ışığı bulabilsinHer zaman onu koru, sana ihtiyacı olduğu zaman ona yardım et ve ona bildir ki onunla yürüdüğün zaman kendisi güvendedir...
    ALINTI

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Canım Allah razı olsun böyle güzel bir konuyu paylaştığın için emeğine sağlık:)

8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Sadakanın belanın önüne geçtiğine inanan kişilerden biriyim elimden geldiğince Allah kabul ederse bu konuda birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Sadaka, belâyı önler. Ama dua, kaderi değiştirir! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kader-ama ben

Kader-ama ben

Çiçek açmaz bahçelerde yosun bitmez denizlerde Bülbül ötmez bu seherde sonumuz mu geldi acaba This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 700x402. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 700x481. Sen hiç sevmedin ki bu alemde Gönlüme taht...
  2. Bugün hangi duaya AMİN diyelim !

Bugün hangi duaya AMİN diyelim !

amin duası Gelin bu günün duasına hep birlikte, yürekten bir "AMİN" diyelim... İşte günün duası... "Allah'ım! Bana kendi sevgini ve Senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver." Âmîn..
  3. Dua Aynı Dua Ama Okuyan Ağız başka

Dua Aynı Dua Ama Okuyan Ağız başka

hz.Ali, kimdir, duası, hikmeti, nedir, kıssadan hisse, ilgili konular burada melekler Muhyiddîn-i Arabî (kuddise sırruh) hazretlerinden: 'Fakirin biri, bir ağaç dibinde gölgelenmekte olan Hz. Ali (r.a.)'ye gelir, ihtiyaçlarını arz eder: ' Çoluk-çocuk sıkıntı içindeyim, ne olur bana biraz yardımda bulunun, der. Hz. Ali (r.a.) hemen yerden bir avuç kum alır, üzerine okumaya...
  4. Duada amin demeli

Duada amin demeli

Duâ, kulun Rabbına takdim ettiği sözlü dilekçesidir. Dilekçenin sonuna imza atmak nasıl dilekçeye geçerlilik kazandırırsa, duânın sonunda (âmin) demek de duâya öyle makbuliyet kazandırır. Nitekim adamın biri duâsında Rabbına yalvarıyor, ama sözünü ettiğimiz âmin cümlesini hatırına hiç getirmiyordu. Onu gören Efendimiz: – Mührü basarsa isteği hâsıl olur, buyurdu. Ashâb bundan pek bir şey...
  5. Duaların sonunda neden amin deriz?

Duaların sonunda neden amin deriz?

amin nedir,aminin anlamı ,amin demenin önemi,dualarda amin demek hakkında bilgiler Âmîn, duanın kabulünü temenni etmek niyetiyle sonunda söylenen bitiriş sözüdür. Asıl şekli âmîn olan kelimenin kökeni ve anlamı hakkında bugüne kadar çeşitli görüşler ileri sürülmüştür. Üzerinde durulan tezlerin başlıcaları, Mûsevîler ile hıristiyanlar tarafından da “amen” şeklinde ve aynı amaçla...

Sayfayı Paylaş