gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Sadece AGA´ya degil herkese beles :D

Konu, 'Siz Geyikmisinz?:))' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

Net´de dolasirken hem dikkatimi cekti bu baslik hemde bi tebessüm olustu...herkese beles olan neymis benim gibi aranizda merak edenler var sanirim... [​IMG]

Önce Orhan Veli Kanik´in "Bedava" adli siirini sunuyorum sizlere ardindan bakalim Türkiyemizde neler beles :D

"Bedava yaşıyoruz, bedava; / Hava bedava, bulut bedava; / Dere tepe bedava; / Yağmur çamur bedava; / Otomobillerin dışı, / Sinamaların kapısı, / Camekânlar bedava; / Peynir ekmek değil ama / Acı su bedava; / Kelle fiyatına hürriyet, / Esirlik bedava; / Bedava yaşıyoruz, bedava."

1.
    Galata köprüsünde balık tutmak

2.

Vapurda martılara simit atmak

3.
    Yıldız Parkı'nda baharın keyfini çıkartmak

4.
    Oyun parklarında kaydıraktan kaymak, tahterevalliye binmek

5.
    Yılbaşında Taksim meydanında düzenlenen partiye katılmak ( Almanyada böyle etkinlikler parali oluyor, degerini bilin :tik: )

6.
    Emlakçılarla ev gezmek

7.
    Ayvalık'taki Şeytan Sofrası'nda dünyanın en güzel günbatımı manzaralarından birini seyretmek

8.
    Nişantaşı'nda vitrinlere bakmak

9.
    Yeşilköy sahilinde denize girmek

10.
    Alışveriş merkezlerinde tuvalete girmek ( cidden ya bizim ülkede beles buralarda parali :S )

11.
    Tanımadığınız birine adres sormak

12.
    Olympos'ta tatil yapmaya giderken otostop çekmek

13.
    Sultanahmet'te turistlerle konuşmak

14.
    Ramazan'da Feshane şenliklerine katılmak

15.
    Urfa’da Balıklı Göl’de balıkları seyretmek

16.
    Ataköy'deki spor aletlerinde spor yapmak ( bence Belediyelerin yaptigi en mantikli sey, tatilde görünce hayran kaldigim seylerden biri bu parklar )

17.
    Sultanahmet Meydanı’nda ücretsiz halk konserine takılıp bağıra çağıra şarkılar söylemek

18.
    Ahırkapı’da romanların müziğini dinleyip iki göbek atmak

19.
    Trabzon’da insanlarla sohbet edip Sümela Manastırı’nın dillere destan öyküsünü dinlemek

20.
    İstanbul’da Mohini alışveriş merkezinde birçok standa kurulmuş ücretsiz Nintendo Wii oynamak

21.
    İstanbul Aykut Barka parkında haftasonları Beşiktaş belediyesinin kurduğu açık hava sinemasında yaz sıcağına nazire yapar gibi püfür püfür film izlemek

22.
    Süpermarketlerde verilen promosyon ürünleri tatmak

23.
    Rize yaylarında düzenlenen festivallerde horon tepmek

24.
    Cami, kilise, sinagog ve diğer ibadethanelere girmek

25.
    İlkbaharda parklarda papatya toplayıp taç yapmak

Böyle uzar gider bu liste akliniza gelebilecek belkide hergün yaptiginiz birseyler bedavadir fakat bunun farkina varmiyoruz...Isterseniz silzerde aklinize gelen "beles" seyleri ekleyebilirsiniz bakalim daha neler neler varmis...

2. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    bizimde bedavadan yaralanacak şeyler var işte

3. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

bor cok sey var hahaha öyle suna buna zam geldi demeyelim artik belese hava soluyoruz sükür bunada :tik:

4. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    yaşamak beleş
    mutlu olmak
    sevmek
    bayramlarda çocuklara şeker verip onların sevdiğini izlemek beleş
    Herşey beleş aslında göremiyoruz ..:)emeğine sağlık canm güzel olmuş paylaşm..

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Doğru demişler :D:D Bakın daha neler bedava:)
    Selam verip, selam almak bedava.:D:D

Ağlamak yada gülmek bedava.:D:D

Sokaklarda yürümek bedava.:D:D

Etrafına bakmak bedava :D:D

Acıkmak bedava ama doymak parayla :D:D (Bedava diye acıkmıyacaksın kardeşim) :D:D

Daha neler neler bedavada, bakma sen biz nankörlük ediyor ''herşey parayla'' diyor moralimizi bozuyoruz :D:D Ne nankör bir milletiz biz bee :D:D

6. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

ehhh bunlarla ıdare edelım bakalım

Sadece AGA´ya degil herkese beles :D konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Piyasada herkes kaybetti, sadece faize oynayan kazandı

Piyasada herkes kaybetti, sadece faize oynayan kazandı

Mayıs ayı piyasalara pek yaramadı. Borsa, döviz ve altında hızlı değer kayıpları yaşanırken, sadece faize oynayanlar kazandı. KAYNAK:hürriyet ekonomi
  2. herkes kendi aşk hikayesini yazsın  :D

herkes kendi aşk hikayesini yazsın :D

herkes buraya kendi aşk hikayesini yazsın okumak daha cazip gelir :D
  3. Sadece Tuz degil Limonlu Suda tansiyonu düsürüyor!

Sadece Tuz degil Limonlu Suda tansiyonu düsürüyor!

Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Turgan, insanların günde ortalama 8-10 gram tuz aldıklarını; işlenmiş gıda ve hazır gıda tüketenlerde, tadına bakmadan yemeğine tuz ilave edenlerde bu miktarın 15 grama çıktığını söyledi. Fazla tuza ihtiyaç yok Prof. Dr. Çetin Turgan’ın verdiği bilgilere göre; bir kişinin günde 3-4...
  4. Bu hesabı sadece ben değil Alman usulü herkes ödeyecek

Bu hesabı sadece ben değil Alman usulü herkes ödeyecek

Bu hesabı sadece ben değil Alman usulü herkes ödeyecek 4 Eylül 2008’de AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Şaban Dişli, Sanem Altan'ın sorularını yanıtladı... Güncel CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, 11 Ağustos’ta düzenlediği basın toplantısında, Şaban Dişli’yi “Silivri’de bir arsanın imar durumunu değiştirme karşılığında 1 milyon dolarlık iş takibi ücreti talep...
  5. Herkese merhaba..=D

Herkese merhaba..=D

Herkese merhaba.. Benim adım Asena..Buraya yeni üye oldum..Çok güzel bir yer..:party:

Sayfayı Paylaş