gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Sadeddin Kaynak

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Sâdeddin Kaynak 1895 yılında İstanbul'da doğdu.Babası Fatih Câmii hocalarından Ali Alaeddin Efendi,annesi Havva Hanım'dır.İlk zamanlarında Hâfız Sâdeddin Bey olarak tanınmıştır. Bulunduğu semtte ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra ilâhiyat fakültesinden mezun oldu. Balkan Savaşı'nın çıktığı yıllarda (1912),"İlâhiyat Zabiti" olarak askerlik görevini yapmak üzere Diyarbakır'a gönderildi. Bu münasebetle Elazığ, Harput, Malatya, Mardin gibi illerimizi dolaştı.İstanbul'a döndükten sonra çalışmalarını kişisel çabası ile sürdürdü. Cumhuriyet'in kuruluşundan sonra, o yıllarda adını duyurmuş bir sanatkâr olarak birkaç kez Çankaya Köşkü'ne çağrıldı. Atatürk'ün emri ileKur'an-ı Kerîm'in savaşla ilgili âyetleri üzerine ordu komutanlarına konferans verdi. 1926 yılında plâk doldurmak üzere Berlin'e, çeşitli tarihlerde Viyana, Paris ve Milano'ya gitti. Türkiye'de de plak doldurdu. 1953 yılında Sultanahmed Câmii ikinci imamlığına tayin edilmişti. Beyin kanamasına bağlı olarak 1955'de sol tarafına felç geldi. Son yıllarının Kadıköy Koşuyolu'nda bulunan iki katlı evinde hasta olarak geçirdi. Kaynak 3 Şubat 1961'de öldü.

2. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler canım

Sadeddin Kaynak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kaynak

kaynak

http://www.youtube.com/watch?v=OYXtVG7Aqpo
  2. Sâdeddin Kaynak

Sâdeddin Kaynak

Sâdeddin Kaynak 1895 yılında İstanbul'da doğdu.Babası Fatih Câmii hocalarından Ali Alaeddin Efendi,annesi Havva Hanım'dır.İlk zamanlarında Hâfız Sâdeddin Bey olarak tanınmıştır. Bulunduğu semtte ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra ilâhiyat fakültesinden mezun oldu. Balkan Savaşı'nın çıktığı yıllarda (1912),"İlâhiyat Zabiti" olarak askerlik görevini yapmak üzere Diyarbakır'a...
  3. Borcun Kaynakları

Borcun Kaynakları

borcun kaynakları borcun kaynakları nelerdir 5. Borcun Kaynakları: 5.1 Hukuki İşlem : Araba Alımı 5.2 Haksız Eylem: Kişinin arabasına çarpmam Haksız eylemdir. 5.3 Nedensiz Zenginleşme: Babamın ölümünden sonra arabasını kullanmak
  4. Yazılı kaynaklar

Yazılı kaynaklar

yazılı kaynaklar nelerdir yazılı kaynaklar kaynak nedir hukukun kaynakları nelerdir kaynak Yazılı kaynaklar Anayasa, kanun, kanun hükmünde kararname, uluslararası andlaşma, tüzük ve yönetmeliklerdir. Kanun, kanun hükmünde kararname ve uluslararası andlaşma normlar hiyerarşisinde aynı düzeyde yer alırlar. Diğerlerinin arasında hiyerarşi vardır. Tüzük, yönetmelikten; kanun, kanun hükmünde...
  5. Yaşam Kaynağım

Yaşam Kaynağım

DİLİME DÖKÜLMESEDE GÖZLERİMDEN AKITTIKLARIMLA ANLA SENİ SEVDİĞİMİ...KİMSENİN SEVMEDİĞİ GİBİ SEVDİM SENİ DERİNDEN AMA SESSİZCE... Damla damla oldu aşkın döktüm gözler önüne... Karşımda görünce seni silmeye çalıştım acele... Acemi, korkak, yılmıştım... Karşında öylece kala kaldım... Sense anlamadın sana ağladığımı... İçimde sana biriktirdiğim gözyaşlarımı. Gülümsedin gözlerimin...

Sayfayı Paylaş