gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Safer Ayı duası ve manası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

safer ayı duası safer ayında okunacak dua

Safer ayında belalardan korunmak için okunacak dualar vardır. biz de Allah hepimizi belalardan korusun diyor ve ilgili arkadaşlar için Safer Ayı duası ve manası hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler.

SAFER AYI DUASI

Allahümme ferricna biduhulis safer, vahtimlena bilhayri vezzafer.
    Safer ayı cezaların indiği bir aydır. Bunun için ilk gün hemen yukarıdaki duayı okuyup, oruçlu olmak ve çok sadaka vermek lazımdır.

Peygamber Efendimiz (sav) safer ayının ilk çarşambası ve son çarşambası şu duayı 100 defa okumamızı tavsiye buyuruyorlar;

Ya dafial belaya idfa'annel belaya, fallahu hayrun hafizan ve huve erhamurrahimin. İnneke ala külli şey'in kadir.
    Manası:Ey belaları defeden (Allah'ım)! Bizden belları uzak eyle. Allah (c.c) muhafa edenlerin en hayırlısı ve o merhametlilerin en merhametlisidir. O herşeye gücü yetendir.

Safer Ayı duası ve manası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Safer ayı

Safer ayı

Safer ayı safer ayı hakkında bilgi.Melekler bildiğimiz gibi safer ayı bütün bela ve musibetlerin indiği aydır safer ayınde bela ve musibetlerden korunmak için ne yapmamız gerekir ve yine bu ayda hangi ibadetleri yapmamız gerekir dilim döndüğü kadar siz meleklerimize anlatmaya çalıştım (Efendimiz SAV bu ayda ölüm hastalığına tutulmuştur) Safer ayında Levhi Mahfuz'dan birinci kat semaya...
  2. safer ayı duası

safer ayı duası

Hanımlar bana safer ayı duası ve safer ayı duası manası hakkında bilgi verir misiniz? Şimdiden tşkler ediyorum.
  3. safer ayı ne demek

safer ayı ne demek

Kızlar v ve bu ayda neler yapılır acaba bilen var mı? bilgi sahibi olupta bilgilerini benimlede paylaşacak oaln arkadaşlarıma şimddien tşklerimi sunuyorum.
  4. Safer Ayı Okunacak Dua ve İbadetler

Safer Ayı Okunacak Dua ve İbadetler

Bu konu safer ayında okunması gereken dualar ve ibadetler hakkında bilgilere yer vermektedir. Safer ayı bela ayı olarak bilinmektedir. 14 Aralık 2012 tarihinde safer ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ayda belalardan uzak durmak ve korunmak için okunması gereken dualar ve yapılması gereken ibadetler hakkında merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyoruz. safer ayı ilk çarşambası safer ayının son...
  5. Safer Ayı Namaz ve Duaları

Safer Ayı Namaz ve Duaları

Bu konu safer ayı namazı ve dualarına yer vermektedir. Safer ayında belalardan korunmak için okunması gereken dualar ve kılınacak namaz hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Davd-u Antaki, "Tezkire" isimli eserinde buyurmuşturki: Gökten inen bütün belalar safer ayının son çarşambasında iner. Bundan dolayı o gün insanlar üzerine çok zor gelir. İşte o gün selam...

Sayfayı Paylaş