gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Safım beLLi oLsun!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Safım belli olsun! Rivayet odur ki, Nemrut İbrahim peygamberi (as) ateşe atacağı zaman herkesten ateşe odun taşımalarını istemiş. Bundan maksadı da Hazreti İbrahim'e düşman olanlarla O'na taraftar olanları tespit etmekmiş.
    Herkes olanca gücüyle ateşe odun taşırken, küçük bir karınca ağzına aldığı bir damla suyla yola koyulmuş.
    Karıncayı görenler, nereye gittiğini sorduklarında, "İbrahim'in ateşini söndürmeye gidiyorum." demiş.
    Etrafındakiler karıncaya alaycı gözlerle bakmışlar ve "Senin gücün o ateşe kadar yürümeye yetmez. Hem ateşe ulaşsan da alevleri gözleri bulan bu ateşi senin bir damla suyun mu söndürecek?" diye sormuşlar.
    Bahtiyar karınca hepimize ders olacak şu cevabı vermiş:
    "Bu suyun ateşi söndüremeyeceğini ben de biliyorum. Ama bir Allah dostuna yardım etmenin, böyle bir zamanda safını belli etmenin şerefi bana yeter...

alıntı

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Safım beLLi oLsun!
    emeğine sağlık

Safım beLLi oLsun! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Safım belli olsun!

Safım belli olsun!

Safım belli olsun! Rivayet odur ki, Nemrut İbrahim peygamberi (as) ateşe atacağı zaman herkesten ateşe odun taşımalarını istemiş. Bundan maksadı da Hazreti İbrahim'e düşman olanlarla O'na taraftar olanları tespit etmekmiş. Herkes olanca gücüyle ateşe odun taşırken, küçük bir karınca ağzına aldığı bir damla suyla yola koyulmuş. Karıncayı görenler, nereye gittiğini sorduklarında,...
  2. KPSS Tarihleri Belli Oldu

KPSS Tarihleri Belli Oldu

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bu yıl, Lisans düzeyindekiler için 28-29 Haziran, önlisans düzeyindekiler için 21 Eylül'de yapılacak. Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2004 ve 2006 yılında yapılan KPSS'nin geçerlilik süresinin dolması nedeniyle 2008 yılında KPSS yapılacağını bildirdi. “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel...
  3. KIYAMET tarihi belli oldu!

KIYAMET tarihi belli oldu!

Fizik yazarları ve astrologlar şimdi de 21 Aralık 2012 tarihine taktı Antik Maya takviminin 1 milyon 872 bin günle sınırlı olduğunu ve bu takvimin süresinin 21 Aralık 2012'de dolacağını savunan çevreler, şimdiden dünyanın sonunun geleceğine inandıkları bu gün için konferanslar düzenleyip birbiri ardına kitaplar çıkarmaya başladı. Bilimsel olarak Güneş'in o gün 26 bin günde bir gerçekleşen bir...
  4. Türkiye'nin nüfusu belli oldu

Türkiye'nin nüfusu belli oldu

Türkiye nüfusu 2008 yılı sonu itibariyle geçen yıla oranla binde 13,1 artarak 70 milyon 586 bin 256 kişiden 71 milyon 517 bin 100 kişiye yükseldi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2008 Nüfus Sayımı Sonuçları''nı açıkladı.Buna göre, ülke nüfusu 2008 yılı sonu itibariyle binde 13,1'lik artışla 71 milyon 517 bin 100 kişiye çıktı. Nüfusun illere göre...
  5. Düğün tarihim belli oldu!

Düğün tarihim belli oldu!

Hanımlar dün düğün tarihim belli oldu ve salonu tuttuk :) Biliyorsunuz ki yenilerde sözlenmiştim tutturdum büyük nişan isterim diye ve mart 20 de nişanım var:) Üstüne dedik birde düğün tarihini belli edelim ve temmuzun 17 sini belirledik salonuda tuttuk:) hem sevinçliyim hemde çok heyecanlı sanki tarih belli olana kadar işin ciddiyetinde değildim ; şimdi ayrı bir heyecan ve telaş sardı...

Sayfayı Paylaş