gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Safran yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

safran faydaları safran yağının faydaları yağı fiyatı yağı Safran yağının faydaları ve kullanımıyla ilgili bilgileri sizler için veriyorum

Hazırlanış Biçimi : Süsengiller familyasından; yurdumuzda da yetiştirilen, 10-15 santimetre boyunda, çok yıllık otsu bir bitkidir. Sarı bir bitki olan safranın yağı, kuruyup olgunlaştığında, başak kısmının içinde bulunan tohumlarından elde edilmektedir. Safranın kullanılan kısmı elle toplanmaktadır. Safran aynı zamanda boyacılıkta ve esans yapımında da kullanılmaktadır.

Faydaları : Yumurtaların gelişmesine yardımcı olan safran bu özelliği ile hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır. Sakinleştirici, spazm çözücü ve sindirimi kolaylaştırıcı etkilerinden dolayı mide rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli : Dahilen; bir fincan suya 2-4 damla damlatılarak içilir.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
Safran yağının faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. safran

safran

(Safran-Krokus / Saffron / Crocus sativus) Eylül-ekim aylari arasinda, mor renkli ve hos kokulu çiçekler açan 15-30 cm boylarinda, soganli, otsu bir bitki. Etli ve yuvarlak 2-3 cm çapinda bir sogani vardir. Üretimi de bu soganlarla yapilir. Yapraklar uzun, dar ve ortasi beyaz çiçeklidir. Yapraklar çiçeklerden sonra meydana gelir. Çiçekler 6 parçali, erkek organlari 3 tâne, disi organin kapsül...
  2. safra

safra

Bir teknede denge sağlanması için sintinesine konan ağırlık.
  3. Kestane yağının faydaları

Kestane yağının faydaları

kestane yağı kestane yağının faydaları yagı yağı faydaları Kestane yağı ve faydaları ayrıca kullanımıyla ilgili bilgileri sizler için sunuyorum 100 gr. kestanenin içerdiği besin değerleri şunlardır: 194 kalori: 2,9 gr. protein; 42,1 gr. karbonhidrat: 0 kolesterol; 1,5 gr. yağ; 1 gr. lif; 88 mgr. fosfor: 27 mgr. kalsiyum; 1,7 mgr. demir: 6 mgr. sodyum; 454 mgr. potasyum: 0,22 mgr. B1 vitamini;...
  4. Ozon Yağı Faydaları

Ozon Yağı Faydaları

Ozon Yağı Faydaları nelerdir ben Ozon Yağı Faydalarını çok merak ediyorum kullansam mı diye kararsızım.
  5. Nane Yağının Saça Faydaları

Nane Yağının Saça Faydaları

nane yağı nane yağının faydaları nane yağının yararları Sevgili melekler, bakımlı kadınların en çok özen gösterdikleri yerlerinden biri de saçlarıdır. Gerçekten de saçlarımız canlı ve parlak olduğunda kendimizi daha iyi hissederiz. Saçımıza uygulayacağımız bakımlar için de doğadaki şifalı bitkilerden faydalanırız. Bu bitkilerden biri de nanedir. Bu sayfamızda sizlere nane yağının saça...

Sayfayı Paylaş