gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sağ kasık ağrısı

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

sağ kasık ağrısı, nedenleri, neden olur, erkek, ve akıntı, ve şişlik, hamilelik belirtisimi, hamilelik, gebelik, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar

Halk arasında hamilelik belirtisi olarakta bilinen sağ kasık ağrılarının asıl nedenlerini ve bu konuda ki zengin bilgileri, bu makalemizde buluabilirsiniz Melek'ler.

Kasık ağrısı üreme organlarından kaynaklandığı gibi, idrar yolları, sindirim veya iskelet sisteminden de kaynaklanabilir. Ağrının başlama şekli, niteliği, şiddeti, yeri ve yayılması önemlidir. Ani başlayan ağrılar ile uzun süredir devam eden ağrıların nedenleri birbirinden farklıdır.

Ani Başlayan Ağrı Nedenleri

1) Üreme Organlarının İltihabi Hastalıkları

2) Apendisit:
    Apendisitin iltihaplanması acil müdahale gerektiren bir durumdur. Çoğunlukla karın ağrısı yapan diğer durumlarla karışabilir. Apendisitin erken teşhis edilmesi ve alınması hayat kurtarıcı olabilir.

3)Sindirim Sistemi İltihabı:
    Enterit olarak bilinen ve karın, kasık ağrısı ve çoğunlukla ishal ile birlikte seyreden klinik bir tablodur. Hastanın kaybettiği sıvı ve vitaminler yerine konmalı ve gerektiğinde uygun antibiyotik ile tedavisi mümkün olan bir durumdur.

4)İdrar Yolları Enfeksiyonu veya Taşları:
    İdrarda yanma, sık idrara çıkma, bel ve kasık ağrısı, ateş, üşüme ve titreme ile birlikte seyreden bir durumdur. Bol sıvı alımı ve etkin antibiyotik ile tedavi edilebilir. idrar yollarındaki taşların bazen ultrason ile kırılması ve bazen de cerrahi müdahale ile alınması gerekebilir.

5) Enfeksiyonlar

6) kasık bağındaki yırtık ve hasarlar

7)kalça kireçlenmesi , bel fıtığı başlangıcı ve diğerleri

Tedavisine gelince...

Ağrı tedavisi nedene yöneliktir.

revir.com Uzm. Dr. Ümit Hazar

Sağ kasık ağrısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamişlikte kasık ağrısı

hamişlikte kasık ağrısı

Slm hamişler 27 haftalık hamişim özellikle sağ kasığımda ara ara şiddetli arılarım oluyor özellikle akşamları ve geceleri üstelik belimde çok ağrıyo :( benim gibi olan varmı aranızda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürlerr
  2. Hamşlikte şiddetli kasık ağrısı

Hamşlikte şiddetli kasık ağrısı

Sevgili melekler :) bugün hamiş olduğumu öğrendim çok mutluyum :) fakat kasıklarımda şiddetli ama kısa süreli ağrı beni tedirgin etti henüz evde olmadığım için doktora gidemedim bu konuda bilgisi olan melekler yardımcı olabilirmi
  3. Kadınlarda Kasık Ağrısı Nedenleri

Kadınlarda Kasık Ağrısı Nedenleri

kasık ağrısı nedenleri kasık ağrısı neden olur kasık ağrısı Birçok bayanın ortak sorunu olan kasıklarda oluşan ağrıların nedenleri hakkında bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için genel sağlık bilgilerini paylaşıyoruz. Kasık ağrıları alt karın bölgesinde bulunan rahim, yumurtalıklar, tüpler, idrar torbası ve barsaklara ait patolojilerle ilgili ağrılardır. Kasıklarda ağrı...
  4. Erkeklerde sağ kasıkta kasıklarda ağrı neden olur ?

Erkeklerde sağ kasıkta kasıklarda ağrı neden olur ?

Ya genelde hep doktora gitmiyoruz yani devir değişti bir ton imkan var ama bende yaklaşık olarak iki aydır sağ kasığımda özellikle ayakta durduğumda ağrı ve yanma oluyor bunun nedeni nedir arkadaşlarım bilen yada bilgi sahibi olan bir kişi bana cevap verebilir mi ?
  5. Kadınlarda Kasık Ağrısı Nedenleri

Kadınlarda Kasık Ağrısı Nedenleri

Üreme çağındaki kadınlarda, genç ya da menopoza girmiş kadınlara göre, kasık ağrılarına daha sık rastlanır. Üreme sisteminde yer alan yumurtalıklar, tüpler veya rahim gibi organlarda oluşan sorunlar ya da hastalıklar kasık ağrılarına yol açabilir. Kadınlarda adet döneminin yanı sıra hamilelik dönemi de kasık ağrısı şikayetinin sıkça ortaya çıktığı dönemlerden biridir. Kasık ağrısı hamilelikte...

Sayfayı Paylaş