gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

SaĞ Kolumu Kaybettİm Ama Sol Kolum Var

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Seddülbahir ve Conkbayır'ın büyük kahramanlarından biride Bombacı Mehmet Çavuş 'tu. Bu kahraman Anadolu çocuğu ,İngilizlerin siperlerimize fırlattığı el bombalarını korkusuzca hemen yakalar,karşı tarafa fırlatır ve zararını kendilerine dokundururdu. İngilizler bunu anlamış olacaklar ki bombaları bir kaç sayı saydıktan sonra fırlatarak Mehmet Çavuş 'un iadesini önlemeye çalışmışlardı. İşte böyle bir bomba Mehmet Çavuş 'un elinde patlayarak sağ elinin bileğinden kopmasına sebep olmuştu. Bu yiğit delikanlı vazife şuuruyla hastahaneden tabur kumandanına yazdığı mektupta şöyle diyordu:

"Sağ kolumu kaybettim, zarar yok,sol kolum var. Onunla da pekala iş görebilirim. Beni müteessir eden ve yüne kıtama iltihak edip düşmanla çarpışmama mani olan şey yaramın henüz kapanmamış olmasıdır.

Hastahaneden kurtularak halen harbe iştirak edemediğim için beni mazur görünüz ,affedeniz muhterem kumandanım.."

SaĞ Kolumu Kaybettİm Ama Sol Kolum Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saatler niçin sol kola takılır...

Saatler niçin sol kola takılır...

Özel bir durum veya farklı olma düşüncesi yoksa insanların çogu saatlerini sol kola takarlar.Çünkü çogunluk sag elini kullanmaktadır ve bu kolun daha daha hareketli olması nedeniyle saatin bir yerlere çarpıp zarar görme olsılıgı yüksektir. Zaten saatin kurma dügmesi 3 rakamının yanındadır.İnsanlar saati kurmak istedikleri zaman onu bilekten çıkarmadan sag elle saati kurabilirler
  2. SaĞ Kolumu Kaybettİm Ama Sol Kolum Var"

SaĞ Kolumu Kaybettİm Ama Sol Kolum Var"

Seddülbahir ve Conkbayır'ın büyük kahramanlarından biride Bombacı Mehmet Çavuş 'tu. Bu kahraman Anadolu çocuğu ,İngilizlerin siperlerimize fırlattığı el bombalarını korkusuzca hemen yakalar,karşı tarafa fırlatır ve zararını kendilerine dokundururdu. İngilizler bunu anlamış olacaklar ki bombaları bir kaç sayı saydıktan sonra fırlatarak Mehmet Çavuş 'un iadesini önlemeye çalışmışlardı. İşte...
  3. kol

kol

rüyada kol düğmesi rüyada düğmesi görmek Kol Uzun kol cömert insana, kısa kol yiğit ama kendini beğenmiş bir kimseye, Kolunda acı ve ağrı hissetmek üzüntüye yahut eliyle yaptığı şeyin değer ve kıymet bulmamasına, Kolun kırılması vefat etmeye yahut bir musibete uğramaya, Kolda görülen aşırı kıllar, kişiyi rahatsız edecek borca, Çıplak erkek kolu, kendi kazancını yiyen şerefli bir erkeğe;...
  4. Sağ Kolumu Kaybettim Ama Sol Kolum Var...

Sağ Kolumu Kaybettim Ama Sol Kolum Var...

SAĞ KOLUMU KAYBETTİM AMA SOL KOLUM VAR" Seddülbahir ve Conkbayır'ın büyük kahramanlarından biride Bombacı Mehmet Çavuş 'tu. Bu kahraman Anadolu çocuğu ,İngilizlerin siperlerimize fırlattığı el bombalarını korkusuzca hemen yakalar,karşı tarafa fırlatır ve zararını kendilerine dokundururdu. İngilizler bunu anlamış olacaklar ki bombaları bir kaç sayı saydıktan sonra fırlatarak Mehmet Çavuş...
  5. Sol kolum uyuşuyor nedeni nedir?

Sol kolum uyuşuyor nedeni nedir?

Sol kol uyuşması duruma bağlı olarak iki sebebe bağlı şekilde yaşanır. Koldaki sinirlere baskı ve zayıf kan dolaşımından dolayı kolda uyuşma hissedilebilir. Gün içinde uyurken, dinlenirken yanlışlıklada olsa kolunuzun üstüne ağırlık vermeniz durumunda da hissedilir. Sol kol neden uyuşur Sinir sıkışması: Kolda bulunan sinirlerin üstüne yatılması, basınç uygulanması veya ağırlık olmasından...

Sayfayı Paylaş