gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Sağ mı Sol mu ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

kalp hangi tarafta
    Siz hangi tarafınızda uyuyorsunuz?

Sağ mı sol mu ben sağ...

Gece hangi tarafınızda uyuduğunuz bir dizi sağlık problemiyle ilişkilendiriliyor. İşte hangi sorunu olanlar hangi taraflarında uyuyor?

Hangi tarafınızda uyuduğunuzun kalbin çalışmasıyla alakalı olduğunu savunan bir dizi araştırma bulunmaktadır. Sorun sindirim problemlerine geldiğinde ise sağ tarafınızda uyumak hiç de önerilen bir durum değil.
    Amerikan Kardiyoloji Koleji dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre kalbinden şikayeti olan kişilerin genellikle sağ taraflarına dönerek uyudukları belirlendi. Sol tarafta uyumamanın kalp büyümesi ve fonksiyon bozukluğuyla da alakalı olabileceği savunuluyor.
    Bulgulara göre sol tarafta uyuyamamak kalbin baskı altında hissedilmesinden kaynaklanıyor olabilir.
    Ancak sağ tarafa doğru yatıldığında ise midedeki asit reflüsü diğer tarafa oranla çok daha fazla oluyor.
    Uzmanlar kesin kanıtlar olmamasıyla birlikte kişilerin sırt üstü yatmaya çalışmalarını öneriyor. Yastığınızın yüksekliği ve yatağınızın rahatlığı da yeterli bir uyku için büyük önem arz ediyor.

sudembeyaz bunu beğendi.
  2. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63
    Nasıl olduğunu bilemem ama genelde sırt üstü yatarım :) Sağlıklı hayatı yaşarım :D:D

3. kraliçearı

kraliçearı Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    43
    ben her türlü yatarım bu anlatılanlara göre hiç dönmeyelim o zaman hep sırt üstü yatalım sacmalamıslar bence

4. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    bana pek inandirici gelmedi.:D
    Her tarafda uyur insan :D

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

soru cevabı:
    Nedendir bilmem ama ben genelde sırt üstü veya sağ tarafıma doğru yatarım asla sol tarafıma doğru yatmayı sevmem yatmamda...Ama kalbimden şikayetçi değilim.Çok sağlıklı...

ßeLeN bunu beğendi.
  6. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    İnsan zaten gece uyurken her şekilde yatıyo farkında olmadan bu vücudun bi gerekliliği zaten sabaha kadar aynı şeklide yatılmaz ki insan dinlenmek yerine yorulur öyle olsaydı uyurken...

7. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ben genelde sol tarafa dönük yatarım ama son günlerde ndense, sırt üstü yatıyorum :)

8. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    Bende elifim sağ......

Sağ mı Sol mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sağ ve sol beynin şifreleri

Sağ ve sol beynin şifreleri

Yapılan araştırmalar her geçen gün beyin ile ilgili yeni bilgiler veriyor. Kişinin duygularını tanıması ve beynini doğru yönlendirmesi de giderek önem kazanıyor. Bu konuda Duyguların Dili adıyla kitap yazan Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan çarpıcı görüşlere yer veriyor. Sol beyin ‘EĞER’ ve ‘FAKAT’ der Bugün artık biliyoruz ki, sol beyin, kelime ve sayılarla ilgilenen, sağ beyne...
  2. Sağ –; Sol Beyin üstünlüğü Testi

Sağ –; Sol Beyin üstünlüğü Testi

beyin testi yap beyin testleri sağ sol testi sağ sol testleri sağ ve sol loblarından hangisinin daha gelişmiş olduğunu, sözel veya sayısal yeteneklerin tespit edilmesini bu testi yaparak bulabiliriz. 1. Okulda iken hangi dersleri tercih ederdin? a) Sosyal dersler b) Sayısal dersler 2.Hangi spor dalını tercih edersin? a)Yalnız yapılan b)Takım halinde yapılan 3. Gördüğün rüyayı berrak canlı...
  3. Gökçek'ten sağ-sol hesabı

Gökçek'ten sağ-sol hesabı

Melih Gökçek seçim stratejisini sağ-sol eksenine oturttu. Sağ seçmene seslenen Gökçek birlik çağrısı yaptı. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek, sağda birlik olmazsa Ankara'nın ''sola geçeceğini'' savunarak, ''Ankara'yı sola teslim etmemek için olanca gücümle mücadele edeceğim'' dedi. Toç-Bir-Sen'in Maltepe'deki yeni genel merkezinin açılış törenine Memur-Sen...
  4. Sağ lob sol lob testi..

Sağ lob sol lob testi..

beyin sağ lob sol lob sağ sol beyin lobu testi nedir ne demek 1-Okuldayken hangi dersleri daha çok severdiniz? a) Türkçe, Resim, Sosyal vb. b) Fenle ilgili olanları 2-Hangi tip sporları yapmaktan hoşlanırsınız? a) Tek başına yapılan sporları b) Takım sporlarını 3-Gördüğünüz rüyaları ne sıklıkta hatırlarsınız? a) Çoğunlukla hatırlarım b) Ender olarak hatırlarım...
  5. Sağ ayakla girip sola ayakla çıkmak sünneti

Sağ ayakla girip sola ayakla çıkmak sünneti

sağ ve solu kullanmak dinimizdeki sünnetteki yeri hakkında bilgiler bilinmeyenler merak ettikleriniz hepsi burada melekler Benim kendim için de alışkanlık haline getirmeye çalıştığım bir sünnettir bu.Sünnetlerin faziletini düşündüğümüzde anlamamak görmemek mümkün değil.İslamiyetin bu mucizevi yanı müslüman alemine şükrettirmiyor mudur sizce? Bir yere girerken sağ ayakla girmek, sol...

Sayfayı Paylaş