gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

sağırın hasta ziyareti

Konu, 'Çöplük' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

sağırın hasta ziyareti
    İyi kalpli sağır adam, bir gün komşusunun hasta olduğunu öğrenir. Kendi kendine komşum hastalanmış onun ziyaretini yapmam, hal ve hatırını sormam lazım. Ama ben sağı bir adamım, ada hasta sesi çıkmaz. Zaten hastaya malum şeyler sorulur, malum cevaplar alınır. Ben nasılsın diyeceğim, o iyiyim teşekkürler diyecek. Ne yiyorsun desem, elbet de bir yemek ismi söyleyecek, bende afiyet olsun derim. Doktorlar dan kim geliyor diye sorarsam bir doktor adı verecek, bende iyi doktor derim olur biter, diye düşünür ve birkaç gün sonra hastayı ziyarete gider. Baş ucuna oturur.
    - Nasılsınız ? diye soru sorar. Hasta inleyerek;
    - Ölüyorum ! der. Sağır adam;
    - Oh, oh çok memnun oldum diye karşılık verir, hasta;
    - Bu ne demek adam ölümüme memnun oluyorsun diye kızar tekrar sağır adam sorar;
    - Ne yiyip içiyorsunuz ? hasta kızgınlıkla;
    - Zehir der. Sağır onun bir yemek istediğini sorarak;
    - Afiyet olsun diye karşılık verir, hasta büsbütün çileden çıkmıştır. Sağır adam sormaya devam eder;
    - Tedavi için doktorlardan kim geliyor ? hasta;
    - Hadi be defol Azrail geliyor diye cevap veriri. Sağır;
    - Çok bilgin, tecrübeli bir doktor. İnşallah yakında bir çaresini bulur, deyince dayanamaz;
    - Kahrol diye bağırır. Sağır adam ise komşuluk hakkını yerine getirdiği için çok memnun ayrılır.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: sağırın hasta ziyareti

güzeldi canım emeğine sağlık

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: sağırın hasta ziyareti

cok guzeldi canmm,emegine saglikk,paylasim icin cok sagol canm dostumm

sağırın hasta ziyareti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hasta

hasta

Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir.. Rüyasında hastalandığını görmek sağlığın iyi olduğunu anlatır. Pek nadir hastalık rüyası olduğu gibi çıkar. Hasta olarak yattığını gören yola gidecek demektir.. Rüyasında hastalandığını gören kişinin telaşlanmasına gerek yoktur. Böyle...
  2. ziyaret

ziyaret

Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah -c.c.- sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl-i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya,...
  3. Hasta

Hasta

Hasta Doktorların müşterilerine verdiği ad.
  4. Hasta ziyareti kuralları

Hasta ziyareti kuralları

hasta ziyaretinin kuralları hasta ziyareti nasıl olur ziyaretinde dikkat edilmesi gereken kurallar ziyaretinde dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir Türk halkı olarak nerde yasak varsa onlar nedense çiğnenir.Genelinde ne yazıkki bu kurallara uymamak vardır özellikle değinmek istediğim nokta hasta ziyareti sizlerde bilirsiniz ki hasta ziyaretlerine bazen sülale konu komşu kim varsa gelinir...
  5. Hastayım

Hastayım

Meleklerim günaydın bu sabah bulantı ve kusmayla uyandım halada bulantım devam ediyo ve çok halsizim bulantımın geçmesi için ne yapabilirim bana fikir verirseniz çok sevinirim

Sayfayı Paylaş