gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Sagirlik (dogustan) hakkında bilgiler

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

SAGIRLIK (DOGUSTAN)
    Sağırlık irsi bozukluklardan (anormalliklerden) kaynaklanabilir. Kalıtıma bağlı bir böbrek hastalığı olan irsi nefritle (Alport Sendromu) beraber gelişmiş olabilir. Kalıtıma bağlı daha birçok sağırlık türleri vardır. Guatrla birlikte sağırlık (Pendred Sendromu), dış kulak, yüz ve boyun sakatlıklarının doğurduğu sağırlık, cilt anormalliklerinden kaynak!anan sağırlık, zihinsel geriliğin neden olduğu sağırlık; retinitis pigmentosa (gece körlüğü) ve periferal nöropatiye bağlı sağırlık (duyma özürü) bu tür sağırlıklardır.

Sık rastlanmayan ve başka anormalliklerle (bozukluklarla) ilgisi olmayan sağırlık türleri de vardır. Bunlar yaygın sayılmaz. Eğer ailenizden birinde veya çocuğunuzda bu tür bir sağırlık belirlenirse bir uzmandan genetik konuda bilgi edinin. Sağır bir bebek veya çocuk için uygun tedavi ve eğitime gecikmeden başlanmalıdır.

Eğer bir hamile anne adayı kızamıkçık geçirirse, gelişen bebeğin etkilenme riski vardır. Eğer kızamıkçık (German measles) hamileliğin ilk üç ayı içinde olursa, çocuğun sağır olarak doğma olasılığı vardır. Ayrıca katarakt, kalp problemleri ve beyin veya sinir sistemi bozuklukları gibi başka ciddi sakatlıklar da olabilir. Hamileliğin daha sonraki aylarında geçirilen kızamıkçık işitme kaybı yapabilir, fakat diğer sakatlıklara neden olma olasılığı azdır. Erken doğum (prematüre), doğum sırasında veya hemen doğum sonrası oksijensiz kalmak, kan uyuşmazlıkları ve menenjit genç yaşlarda sağırlık yapabilir.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Aynı konudan birden fazla aynı başlıkla olmasından dolayı başlık güncellemesi yapılmıştır.

Sagirlik (dogustan) hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asli Hünel&Dogus  Dönemem

Asli Hünel&Dogus Dönemem

Güvenmiştim inanmıştım Bu seferki dürüst gerçek demiştim Ne bileyim ben öğrenemedim Kalbim temiz ama çok acıyor Yeter artık beni bende bırakın Dularım Tanrıya Beni bir tek o anlar Bi zamanlar varmış aşk Geriye dönemem Sana ben gelemem Çok çektim elinden Bir daha sevemem Geriye dönemem Sana ben gelemem Çok çektim elinden Bi daha dönemem
  2. Sagirlik (dogustan)

Sagirlik (dogustan)

Sağırlık irsi bozukluklardan (anormalliklerden) kaynaklanabilir. Kalıtıma bağlı bir böbrek hastalığı olan irsi nefritle (Alport Sendromu) beraber gelişmiş olabilir. Kalıtıma bağlı daha birçok sağırlık türleri vardır. Guatrla birlikte sağırlık (Pendred Sendromu), dış kulak, yüz ve boyun sakatlıklarının doğurduğu sağırlık, cilt anormalliklerinden kaynak!anan sağırlık, zihinsel geriliğin neden...
  3. Yumurtlama Belirtileri Hakkında Bilgiler

Yumurtlama Belirtileri Hakkında Bilgiler

Bu konu; yumurtlama belirtileri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yumurtlama yani ovülasyon, bebek sahibi olmak isteyen kadınların özenle takip ettikleri günlerdir. Her kadından farklı olan yumurtlama günleri, hamilelik planları yapan çiftlerin en çok merak ettiği soruların başında gelir. Biz de bu sayfamızda sizlere yumurtlama belirtileri hakkında bilgiler vereceğiz.....
  4. PRP Tedavisi hakkında Bilgiler

PRP Tedavisi hakkında Bilgiler

bu konu prp tedavisi hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Son yılllar da birçok saç ve cilt tedavisin de farklı yöntemler denenmeye başladı. PRP yöntemi en yeni yöntemlerden biri olarak cilt sorunları ile birlikte saç sorunlarına umut olmaya devam ediyor. PRP yöntemi diğer yöntemlerden biraz farklı. Çünkü prp yöntemin de kişinin kendi kanı uygulanıyor. Dünya da özellikle ünlü starların...
  5. Alan Diyeti Hakkında Bilgiler

Alan Diyeti Hakkında Bilgiler

alan diyeti, alan diyeti nedir, alan diyeti hakkında Sevgili melekler, her geçen gün yeni bir diyet listesi hayatımıza giriyor. Dünyanın en iyi ve en etkili 8 diyet listesi arasına girmeyi başarabilen alan diyeti Dr. Barry Spears'ın geliştirdiği bir beslenme düzenidir. Bu sayfamızda alan diyeti ve yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz sizlere... Beslenme düzeninde neredeyse yüzde 40...

Sayfayı Paylaş